Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CAGA - Drgania karoserii na biegu jałowym


Adrian Adamczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam problem z a4 b8 CAGA 143km

Mianowicie jak dojeżdżam do skrzyżowania wrzucam luz to nie zawsze ale często pojawiają sie drgania na karoserii same tez znikają po chwili :/

Jeśli odpalę ciepły silnik to drgania nie pojawiają się, dopiero podczas zatrzymania się po jeździe.

Obroty nie falują,

Jak podczas drgań wduszę sprzęgło nic sie nie zmienia,

Jeśli podczas drgań przy gazuję na chwile i puszcze to drgania nadal są

Wiatrak wyeliminowałem

Macie jakiś pomysł? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, prawdopodobnie wtryski bo po użyciu Liqui Moly Diesel Purge, Diesel Injector Cleaner  silnik zaczął mniej drgać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arek252525 napisał:

Mam to samo, prawdopodobnie wtryski bo po użyciu Liqui Moly Diesel Purge, Diesel Injector Cleaner  silnik zaczął mniej drgać .

Mam wlanego Liqui splug i nie daje to nic :/ byłeś u mechanika z tym ? Dziś prawie ciągle ta karoserii drży jak stoję i jak ruszam nie przestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swoim A4 B8 09r. dokładnie te same objawy. 0 błędów w kompie i korekty wtrysków w normie. Dopiero po oddaniu wtrysków na sprzęt okazało się, ze były 2 walnięte. Po wymianie mruczy i chodzi równo aż miło.

Edytowane przez Santroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Santroy napisał:

Miałem w swoim A4 B8 09r. dokładnie te same objawy. 0 błędów w kompie i korekty wtrysków w normie. Dopiero po oddaniu wtrysków na sprzęt okazało się, ze były 2 walnięte. Po wymianie mruczy i chodzi równo aż miło.

Dałeś do czyszczenia czy nowe ?

Dokładnie takie same objawy miałeś ?

Edytowane przez Adrian Adamczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adrian Adamczyk napisał:

Dałeś do czyszczenia czy nowe ?

Dokładnie takie same objawy miałeś ?

Najpierw były wyczyszczone (zanurzanie + ultradźwięki), a potem wrzucone na maszynę.

Kupiłem zregenerowane na allegro z badaniami i gwarancją 12 msc. za niecałe 600 zł/szt. Używane, takie wyciągnięte z innego idzie nawet dostać za 400 zł.

Co do objawów to na luzie np. na światłach wpadał w cykliczne wibracje. Raz były mniejsze, raz większe. Nie było na to reguły. Obrotomierz tak samo stał w miejscu i nie było żadnych dziwnych dźwięków, naciśnięcie sprzęgła nic nie zmieniało.

Ogólnie "na oko" można stwierdzić czy wtrysk Ci buja, to ściągnąć osłonę i zobaczyć czy trzęsie się metalowa rurka doprowadzona do wtrysku. U mnie telepotała się na pierwszym o wiele bardziej niż na pozostałych.

Edytowane przez Santroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2018 o 16:21, Santroy napisał:

Najpierw były wyczyszczone (zanurzanie + ultradźwięki), a potem wrzucone na maszynę.

Kupiłem zregenerowane na allegro z badaniami i gwarancją 12 msc. za niecałe 600 zł/szt. Używane, takie wyciągnięte z innego idzie nawet dostać za 400 zł.

Co do objawów to na luzie np. na światłach wpadał w cykliczne wibracje. Raz były mniejsze, raz większe. Nie było na to reguły. Obrotomierz tak samo stał w miejscu i nie było żadnych dziwnych dźwięków, naciśnięcie sprzęgła nic nie zmieniało.

Ogólnie "na oko" można stwierdzić czy wtrysk Ci buja, to ściągnąć osłonę i zobaczyć czy trzęsie się metalowa rurka doprowadzona do wtrysku. U mnie telepotała się na pierwszym o wiele bardziej niż na pozostałych.

A co jeśli wymieniłem na używane i nadal jest ten sam problem? Kopci na postoju na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów, a ja mam tak :  silnik zimny pracuje jak benzyniak .. super,  korekcja foto nr 1,  gdy silnik rozgrzany pojawia się drżenie, korekcja foto nr 2 , czy to może być wina wtrysku na 1 cylindrze ?  jak to wygląda ?

image.jpeg

CIEPŁY.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ROBERT1970 napisał:

witam kolegów, a ja mam tak :  silnik zimny pracuje jak benzyniak .. super,  korekcja foto nr 1,  gdy silnik rozgrzany pojawia się drżenie, korekcja foto nr 2 , czy to może być wina wtrysku na 1 cylindrze ?  jak to wygląda ?

image.jpeg

CIEPŁY.JPG

Miałem tak samo, wtryski wymieniłem i problem nie ustąpił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ROBERT1970 napisał:

...hmmm i co nic z tym nie zrobiłeś ... co jest grane , miał ktoś taki przypadek ?

Jestem umówiony na sprawdzenie kompresji. Ale dopiero w przyszłym tygodniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ROBERT1970 napisał:

koledzy , a ciśnienie u mnie paliwa ? tak skacze od 21 do 26 mniej więcej ...

Masz w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...