Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ajm chodzi na 3


electrobyme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie , czy ktoś spotkał się z problemem , że ajm po przekroczeniu około 3 tyś obrotów na zimnym chodzi na tak jakby na 3 cylindry , po tym jak obroty spadną do około 950 to wszystko wraca do normy .

Co to może być ? Zawiesza się pompowtrysk , czy może coś z turbiną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check Engine świeci na blacie?
Podpinałeś kabel żeby sprawdzić błędy?
Opisz dokładniej co się dzieje... jak ci się wydaje że chodzi na 3 cylindry to mocno trzęsie budą a silnik ma "wyskoczyć z ramy"?
Jaki olej lejesz, może ci zawory na zimnym podwiesza?

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów nie ma. Telepie się trochę. I wtedy trochę dymi na niebiesko. Dzieje się tak nie zawsze ale zazwyczaj na zimnym, ewentualnie jak stoi zapalony dłuższą chwilę i wtedy chce od razu szybko przyspieszyć. Nagle zaczyna się dławić po przekroczeniu 3 tyś. Zazwyczaj na 2 biegu. Jak obroty spadną to wszystko wraca do normy. Wcześniej valvoline teraz motul. Trochę chaotycznie napisałem ale w pracy jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na rozgrzanym możesz mu depnąć i nic się nie dzieje to przycina ci się zawór w pompie oleju i podwiesza zawory.
Wątpię żeby to była wina pompek choć warto sprawdzić vagiem korekty i bipy żeby mieć jako taki wgląd na ich stan.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to pomiar ciśnienia na jałowych i po "depnięciu" na zimnym jak i rozgrzanym silniku.
Bez tego to nie warto nawet michy zrzucać, żeby coś robić to należałoby się upewnić że moja diagnoza jest trafna.
Jak podstaw nie sprawdzisz to równie dobrze możesz zadzwonić do wróżbity Macieja ;)

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...