Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny problem z wycieraczkami


blejd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

od kilku dni borykam się z dziwnym problemem z przednimi wycieraczkami, na wstępie dodam że zapieczone ramiona wycieraczek były wymienione w zeszłym roku. Wczoraj podczas jazdy użyłem wycieraczek trybem "jednorazowym" po czym wycieraczki nie chciały się zatrzymać oraz poruszały się po szybie bardzo powolnie, po jakimś czasie się zatrzymały. Dzisiaj rano chciałem sprawdzić czy sytuacja się powtórzy - to samo wycieraczki pracują powolnie i nie chcą się wyłączyć. Czy ktoś miał może podobny przypadek? przeglądałem forum, jest temat o przekaźniku ale w modelach B5, o B7 nic nie ma. Prośba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,
od kilku dni borykam się z dziwnym problemem z przednimi wycieraczkami, na wstępie dodam że zapieczone ramiona wycieraczek były wymienione w zeszłym roku. Wczoraj podczas jazdy użyłem wycieraczek trybem "jednorazowym" po czym wycieraczki nie chciały się zatrzymać oraz poruszały się po szybie bardzo powolnie, po jakimś czasie się zatrzymały. Dzisiaj rano chciałem sprawdzić czy sytuacja się powtórzy - to samo wycieraczki pracują powolnie i nie chcą się wyłączyć. Czy ktoś miał może podobny przypadek? przeglądałem forum, jest temat o przekaźniku ale w modelach B5, o B7 nic nie ma. Prośba o pomoc
na wstępie dodam że zapieczone ramiona wycieraczek były wymienione w zeszłym roku.

Ramiona czy mechanizm? Z Twojego opisu wynika że mechanizm się zaciera częsta dolegliwość B6. Trzeba by wyjąć całość rozkręcić i nasmarować powinno pomóc.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem sam aluminiowy mechanizm pod podszybiem  na nowy, silnik działał więc zostawiłem. czyli silnik rozebrać i nasmarować? dziwi mnie dlaczego wycieraczki nie chcą się zatrzymać, tylko pracują cały czas wolno ale pracują... Poprzednio jak aluminiowy mechanizm się zatarły to wycieraczki się zatrzymywały w jakiejś pozycji na szybie, ale nie było takiego problemu, że w ogóle nie chciały się wyłączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kompa może mce coś więcej powie bo to mce steruje wycieraczkami. Gniazdo A 10pinowe pin 3 i 4 steruje prędkością wycieraczek.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona, po rozebraniu dziadostwa okazało się że zatarł się czpień wycieraczki od strony kierowcy, silniczek działa prawidłowo. Mechanizm wytrzymał niecały rok:facepalm: jeszcze trochę i z zamkniętymi oczami będę potrafił demontować ten mechanizm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...