Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagły spadek mocy przy wyższych obrotach


Przeciep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z którym sobie nie potrafię poradzić od dłuższego czasu. Jeździłem z tym już po 5 mechanikach żaden nie wie a jeden to już pobił wszystko mówiąc że to uszczelka pod głowicą [emoji23][emoji23] a więc chodzi o to że powyżej 3 tysięcy obrotów przeważnie na 3 4 lub 5 biegu auto tak zmuli że jedzie ledwo co 120km/h i nie przekracza więcej niż 2 tys obrotów. Słyszałem różne opcje że może to być przepływomierz, zawór n75, zasyfione łopatki turba a nawet filtr paliwa. Może ktoś miał identyczny przypadek i mógłby mi coś doradzić. Silnik to dokładnie 1.9 Tdi afn 110km

 

Wysłane z mojego WAS-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodam jeszcze że problem znika dopiero po ponownym odpaleniu auta ale gdy znowu przekrocze te 3 tysiące obrotów znowu to samo

Wysłane z mojego WAS-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to pasuje sprawdzić błędy vagiem i zrobić logi. Jeśli masz tam zmienną geometrię w turbinie to obstawiam zapieczone kierownice i samochód wpada w tryb awaryjny. Znajdź kogoś kumatego z vagiem lub kup kabel za 40zł i sam ogarnij temat pod kątem diagnostyki.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli diagnostyka vagiem powinna wykazać co jest nie tak?

Wysłane z mojego WAS-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku była wina zarówno zapieczonej geometrii, nieszczelnego N75 i uszkodzonego przepływomierza.

Jeśli chcesz sprawdzić w jakim stanie jest geometria, to podepnij się pod vaga i włącz tryb basic settings w grupie 11 silnika (11BS). Wówczas zawór N75 powinien cyklicznie otwierać i zamykać zmienną geometrię. Dzięki temu mniej więcej sprawdzisz czy ten ruch jest płynny i w pełnym zakresie, czy może coś się zacina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...