Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 niby klima chłodzi, ale nie do końca


bzyku_flashi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forum,

Niedawno nabyłem Audi A5 Sportback, rocznik 2014 (model 2015), diesel, 90k nabite u naszego zachodniego sąsiada, jednostrefowy climatronic, tyle wstępu.

Okazało się, że klima delikatnie mówiąc niedomaga. Od strony pasażera po kilkunastu minutach zaczyna wiać ciepłym powietrzem, od strony kierowcy powietrze jest chłodne ale nie jest to klima, taki nawiewik (jednostajna temperatura niezależnie od nastawy klimy). Podjechałem uzupełnić czynnik, było go bardzo mało (0.020kg - układ niby szczelny) i niestety nadal brak poprawy (jedynie od strony kierowcy było ciut chłodniej niż poprzednio). Na drugi dzień wycieczka na komputer do mechanika. Komputer nie wykazał żadnego błędu, igła, niby wszystko działa poprawnie... aczkolwiek mechanik dysponował nieoryginalnym komputerem Audi, który nie do końca łapał wszystkie niuanse tego modelu samochodu.

Znalazłem dwa jako tako podobne wątki:
http://www.a5klub.pl/index.php?topic=14543.0
http://www.a5klub.pl/index.php?topic=11019.0
Czy to może być czujnik przy chłodnicy? Chciałbym zacząć poszukiwania od rzeczy małych ;) Klapy mieszalnika czy inne silniczki i rozpruwanie panelu chciałbym zostawić jako ostateczność...

Gdyby ktoś mógł doradzić w jakim kierunku szukać, gdzie zajrzeć, co wykręcić, co wymienić... a gdyby jeszcze ktoś polecił wybitnego magika od Audi z Wrocławia lub okolic to byłbym już w siódmym niebie! :)

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowałbym sprawdzić wysterowanie wszystkich silników z osobna czy przechodzą test i czy w blokach pomiarowych ich położenie odpowiada wartościom zadanym przez sterownik,. Do tego sprawdzić klapę obiegu zamkniętego czy poprawnie się otwiera i zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...