Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wolno dzialajaca klima


zibi0310

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem Wychodze z roboty, auto stalo caly dzień na słoncu, odpalam włączam klime a ona zaczyna chłodzić dopiero po przejechaniu ok 10km To normalne czy powinna chlodzic szybciej? Jak jest u Was? Nabijana byla w zeszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zibi0310 napisał:

Koledzy mam problem Wychodze z roboty, auto stalo caly dzień na słoncu, odpalam włączam klime a ona zaczyna chłodzić dopiero po przejechaniu ok 10km To normalne czy powinna chlodzic szybciej? Jak jest u Was? Nabijana byla w zeszłym roku

Cześć,

no to nie jest normalne, u mnie po uruchomieniu silnika po kilku-kilkunastu sekundach maks do minuty czuć że zaczyna lecieć chłodne powietrze, u Ciebie zdecydowanie za długo to trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki
Właśnie sprawdziłem wsiadając teraz do auta po pracy, zimne powietrze leci niemal od razu. Ja cały czas jeżdżę na auto z wyłączonym econ może to ma jakieś znaczenie.

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zibi0310 napisał:

Koledzy mam problem Wychodze z roboty, auto stalo caly dzień na słoncu, odpalam włączam klime a ona zaczyna chłodzić dopiero po przejechaniu ok 10km To normalne czy powinna chlodzic szybciej? Jak jest u Was? Nabijana byla w zeszłym roku

Sprawdź czy wentylator od klimy się załącza, jak działa to należy sprawdzić czy czynnik jest w układzie i pokusiłbym się o wymianę dławika, to jest coś co bardzo rzadko się wymienia, albo wcale, a ma wpływ na wydajność klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie parametry w vagu są wzorcowe i widac ze czynnik jest Wczoraj leciało praktycznie po odpaleniu zimne powietrze ale na zewnatrz bylo chlodniej Musze poczekac jak sie zrobi znowu cieplej i wtedy sprawdze wentylatory bo faktycznie w tamtym roku jak chcialem schłodzic bardzo nagrzane auto zanim wsiadziemy z rodzinką to wentylatory startowały praktycznie po załączeniu klimy Niby parametry ok ale zauwazyłem tez że sprężarka zaczeła na jałowym cicho jęczeć U Was jest cicho czy tez ja troche słychac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniałeś kiedykolwiek osuszacz w układzie klimatyzacji ? Jest trochę roboty bo w b7 trzeba zdjąć zderzak i najlepiej od razu nabić czynnik. Zawsze jakaś wilgoć powstaje w układzie a osuszacz ma skończone możliwości jej wychwytywania.

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienialem ale ogarne U mnie zderzak sciągam w 20min Ogladalem tez chlodnice klimy dzisiaj i widze ze tez jest do wymiany Poczekam na gorące dni bo jak do tej pory to wlącza sie szybko za kazdym razem Dzieki za rady chlopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj na dworzu 32stopnie i klima nie ruszyla praktycznie wcale Wentylatory chodzily sprezarka sie załaczała a cisnienie bylo 10-13 barow. Jak temp spadla do 24 stopni klima zaczela dzialac Jutro chce kupic dławik i osuszacz Czy jeszcze cos może byc do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Wymieniony osuszacz na zamiennik firmy NRF (siedzial jeszcze oryginalny z 2002r)+2 uszczelki z aso Dlawik firmy Sunair i uszczelka z aso. Całość wyniosla mnie 91zl (nabicie klimy za free) Roboty na 30 min bo wystarczy w b6 tylko lampe wyjac (w bex-ie chyna drugi intercooler zaslania) Teraz klima chodzi mistrzowo tak ze moge snieg wozic Kompresor tez nie jeczy Dziekuje chlopy za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są otworki na prowadnice W starym osuszaczu bedziesz je mial Ja w nowym tez nie mialem i założylem bez nich tylko pamietaj zeby posmarować uszczelki smarem Do tego osuszacza mialem w zestawie 2 uszczelki tyle ze byly one minimalnie mniejsze niz ori z aso wiec polecam kupic w aso 2 szt dla pewnosci Koszt 5 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...