Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klapy nawiewu powietrza problem


thomas510

Rekomendowane odpowiedzi

pacjent  a4b5 1,8 125 km avant 98r . Jak pisałem w innym poście padła mi klima w aucie teraz do tego chyba poszły klapy od powietrza ciepłe/zimne .Na trasie temp silnika 90c 120km/h jak włączę klimatronika i dam go na LO czy 18 C leci z kratek ciepłe powietrzę tak jakby z silnika .Jak mogę sprawdzić czy klapy nawiewu działają odpowiednio? Przy prędkości 120km/h i temp na polu 30C nie powinno lecieć  chłodne powietrzę z nawiewu na lo czy 18c przy padniętej sprężąrce?

Klimatronik kanał 1c brak błędów

Można zrobić jakoś adaptacje wagiem klimatronika?

Edytowane przez thomas510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz tabelkę z kodowaniem, sprawdź czy masz poprawne.

Jeśli nie to zmień na właściwe.

Kodowaniem ustawiasz jakiej firmy masz kompresor, ile cylindrów ma silnik, czy pojazd jest przystosowany do ruchu lewo czy prawo stronnego.

Wejdź w basic settings i na kanale 001 robisz nastawy podstawowe (najpierw sprawdzasz czy masz poprawne kodowanie), czekasz aż silniczki przejdą od jednej do drugiej krańcówki i wychodzisz - tym sposobem robi się nastawy podstawowe klap [emoji4]

Klapy są oklejone pianką poliuretanową i ta po latach użytkowania utlenia się a pomaga w tym wszelkiego rodzaju wilgoć... ja klapy oklejałem na nowo bo załatwiłem je używając w jednym sezonie "bombę" do odgrzybiania klimy i jeszcze miałem nieszczelność na łączeniu karoserii przy podszybiu i dywanik po stronie kierowcy zawsze był mokry :/

Żeby zobaczyć w jakim stanie są klapy, trzeba niestety demontować dechę.

Jak masz jakieś pytania to pisz, chętnie pomogę (z odpisywaniem mogą być małe zwłoki czasowe bo obecnie jestem za granicą i nie zawsze mam fona przy sobie)

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na razie czekam na kabel zamawiam przez allegro można jakoś w między czasie zrobić test klap poprzez kody klimatronika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kablem można coś takiego zrobić.
Z poziomu klimatronika można tylko odczytać błędy na 1 kanale z menu serwisowego.


Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale 1 nie ma błędów

szukam teraz kabla vag bo ten co miałem vag kkl pojechał zagranice

co myślisz o tym kablu  ?

https://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html

 

 

Edytowane przez thomas510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek podejdzie bez problemów :)
Ja jadę na chińczyku i też daje radę.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w tanich chińczykach trzeba port USB na laptopie przyspieszyć w menadżerze urządzeń.
Jeśli vag lub vcds łączy się portem COM2 to w menadżerze wchodzisz we właściwosci tego portu i ustawiasz "czas opóźnienia (msek)" na 8 lub mniej i taki kabelek bez problemów łączy się z panelem klimy.
Ja mam ustawione 1msek. ale jeszcze inne opcje jeszcze pozmieniane.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...