Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oil presure a wytarta panewka


kasia17232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczka audi a4 B7, 2.0 Tdi bpw, wracając z pracy mężowi przydarzyła się awaria a więc zjeżdżają z autostrady  i wrzucając na luz usłyszał jak coś pstrykneło bez żadnych objawów, po chwili jak już wbił bieg to mu samochód się dusił, zjechał na luzie ze zjazdu na parking tam zaczol gazowac, zapalił się Oil presure " ciśnienie oleju" zgasil odrazu auto, które po przyjeździe mechanika nie odpaliło, dopiero po dobrych 20 minutach odpalił chodził nie równo, pod kompem żadnych błędów, rozebrać silnik okazało się że panewka wytarta i tłok uderzał o cylinder czy coś takiego, głowica cała poza tym że gniazda w głowicy wypalone, już nie wiem czy ten samochód wkońcu odpali czy szykować się na coś jeszcze, już nawet nie wiem ile mnie ta awaria będzie kosztować 

Edytowane przez kasia17232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto po takim komunikacie ponownie odpala auto?Było tu już conajmniej kilka takich sytuacji opisanych.Kumaty mechanik potrzebny i dość zasobny portfel.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj dziewczyno dobrego mechanika który ogarnie Ci wymianę słupka na drugi, najlepiej pozbawiony nieszczęsnych wałków wyrównoważających i imbusowego napędu pompy oleju :naughty:

Polecam słupek AVF-a , do tego DPF - out i korekta programu , wreszcie będziesz miała niezawodne auto :D

Tutaj masz temat o swapie:

Naprawianie tego co masz w aucie to według mnie  wyrzucanie pieniędzy w błoto, koszty zamkną się pewnie w przedziale 6-8k PLN , a po takiej awarii nigdy nie wiadomo czy po paru tysiącach nie pęknie tłok, lub coś innego się w motorówce nie wysra z powodu obciążeni które nią targały podczas awarii :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj drugiego słupa

oznaczenie silnika BMM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odpala, czwarta panewka na głównym wale się skończyła,, pompę mam już przerobiona dawno na tą z 1.9 tdi, coś tam mechanik mówił że tłok uderzal o cylinder głowica miała wypalone gniazda też jest już po wymianie gniazd, i planowaniu, już poszło 3 tysiące zaliczki, teraz składają auto, więcej będę wiedzieć dopiero przy odbiorze.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marnie to widzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę krakał bo jeszcze coś wykraczę :decayed:

Napisz  proszę jak się auto sprawuje po tych naprawach i na ile Cię skasowali :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem jak tłok może uderzać o cylinder ? Może chodzi tobie że tłok o zawory uderza dzięki czemu mógł przeskoczyć rozrząd a panewka poszła przy okazji lania nieodpowiedniego oleju

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2018 o 06:56, wujek22 napisał:

A przypadkiem jak tłok może uderzać o cylinder ? 
 

Tłok pewnie uderzał o głowicę, jak rozrząd nie przestawiony to po zaworach nie  ma opcji by uderzał :decayed:

Weź poprawkę że sytuację opisuje kobieta i mogła co nieco poprzekręcać z tego co jej mechanik powiedział :P

Uderzanie tłoka o głowicę jest skutkiem dużego luzu na wytartej panewce , anie przyczyną .

Jak koleżanka opisuje w aucie już był przerabiany układ olejowy na pompę z 1,9 i w tej poprzedniej awarii lub robocie po niej bym upatrywał przyczyny obecnej awarii :decayed::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2018 o 13:57, kasia17232 napisał:

pompę mam już przerobiona dawno na tą z 1.9 tdi

porozwalacie silniki przez te przejścia na stary układ napędowy.Jeśli chcecie to robić to proszę-róbcie to z wymianą wału od 1.9 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, FUTURUM napisał:

porozwalacie silniki przez te przejścia na stary układ napędowy.Jeśli chcecie to robić to proszę-róbcie to z wymianą wału od 1.9 ...

Możesz dać więcej info na ten temat? Czemu przeróbka na starą pompę z 1.9 możesz narobić coś złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...