Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najechanie na tył - WYCENA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym żebyście Panowie zerknęli na to fachowym okiem i przedstawili swoje propozycję wyceny odszkodowania - jutro będę dzwonił do ubezpieczyciela PZU i chciałbym wiedzieć jak zareagować na ich propozycję (czasami propozycje składają telefonicznie).

 

 

IMG_20180420_193734.jpg

IMG_20180420_175029.jpg

IMG_20180420_175037.jpg

IMG_20180420_175044.jpg

IMG_20180420_175050.jpg

IMG_20180420_193700.jpg

IMG_20180420_193708.jpg

IMG_20180420_193717.jpg

IMG_20180420_193725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie godź się na nic co zaproponują przez telefon. Mów że jest coś uszkodzone pod spodem i chcesz aby przyjechał obejrzeć to rzeczoznawca. Będą też chcieli zawrzeć ugodę na to abyś nie brał auta zastępczego, mi proponowali w zamian 300zł. Ty masz auto niesprawne do jazdy. Samochód zastępczy możesz wynająć od osoby prywatnej (nawet od rodziny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prezesik18 napisał:

Spokojnie, nie godź się na nic co zaproponują przez telefon. Mów że jest coś uszkodzone pod spodem i chcesz aby przyjechał obejrzeć to rzeczoznawca. Będą też chcieli zawrzeć ugodę na to abyś nie brał auta zastępczego, mi proponowali w zamian 300zł. Ty masz auto niesprawne do jazdy. Samochód zastępczy możesz wynająć od osoby prywatnej (nawet od rodziny).

Posiadając tylko OC, należy mi się z urzędu auto zastępcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PierwszeAudi. napisał:

Posiadając tylko OC, należy mi się z urzędu auto zastępcze? 

Owszem. Ubezpieczyciel ma obowiązek zrekompensować wszystkie koszty spowodowane zdarzeniem szkodzącym, jednym z tych kosztów jest brak możliwości korzystania z uszkodzonego własnego samochodu. Na wizytę rzeczoznawcy umów się w warsztacie, lub na stacji diagnostycznej (tam można zdemontować zderzak i sprawdzić, które elementy uległy uszkodzeniu, a nie były widoczne z zewnątrz). Kosztem pracy mechanika lub diagnosty można obciążyć ubezpieczyciela (weź fakturę). Na mój gust to jest szkoda na ponad 5 tys. zł (raczej z tendencją wzrostową, bo dojdą zaczepy i ślizgi zderzaka, a może i elementy wzmocnienia).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...