Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Climatronic passat b5


Miłosz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji, że zrobiło się troszkę ciepło, a u mnie klimatyzacja nie działa ( :( ) pojechałem do serwisu. Sprawdzono szczelność układu, nabito czynnik i dalej d*pa. Mechanik sprawdził połączenie na tzw. krótko i stwierdził, że sprężarka się nie załącza i problem jest cewka na kompresorze. Wymiana 150zł, zestaw sprzęgła z cewką 180 zł. Troszkę byłem zmartwiony i podpiąłem VAG i zrobiłem test mojego climatronica, a oto błędy:

1) 00792 - A/C Pressure Switch (F129) 

64-10 - Not Currently Testable - Intermittent

2) 00281 - Vehicle Speed Sensor (G68)

64-10 - Not Currently Testable - Intermittent

 

Z tym czujnikiem G68 już coś robiłem. Kupiłem jakiś zamiennik, elegancko podpiąłem i problem dalej był, pojechałem na myjkę i licznik przestał działać. Wymieniłem spowrotem na oryginalny, ten stary i licznik zaczął działać. Nie wiem jak pozbyć się tego błędu :/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do klimy w passacie to już działa. Wszystko było sprawne, tylko w kostce, która łączy cewke z dalszym obiegiem wyszedł pin i nie stykał. Dobrze, że mechanik byl fair i sprawdził jeszcze raz przez montażem nowej cewki. Zaoszczędzone 4 stówki :D teraz jeszcze mam problem z 1 wentylatorem ale prawdopodobnie szczotki do wymiany lub bezpiecznik i wszystko będzie śmigać :D temat do zamknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...