Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie przestrzeni nóg


Knoxville

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstepie chcialbym powiedziec ze przesledzilem chyba wszystskie watki dotyczace podswietlenia nóg ,ale nadal nie znalazlem odpowiedzi.

No wiec chcialbym dolozyc sobie podswietlenie nóg ,które zapalało by sie tylko przy drzwiach które sa otworzone.Wiem ze do tego jest potrzebny MK obslugujacy podswietlenie. Dostalem sie do niego by sprawdzic oznaczenie i ma koncowke AR (wedlug tabeli krazacej po forum nie obsluguje podswietlenia ) .Z informacji uzykanych na forum ,z roznych watkow postanowilem dolozyc odpowienie piny w miejsce brakujacych w kostce modulu komfortu odpowiadajace rzekomo za podswitelenie. Ku mojemu zdziwieniu po dobraniu sie do kostki, okazalo sie ,ze piny sa obsadzone (zajete ,brak wolnych slotow )i wychodza z nich jakies przewody. Teraz pytanie czy jest mozliwosc ze fabrycznie mam wiazke wpuszczona w MK tyle ze nie mam lampek podlaczonych fabrycznie? 

Dokupilem lampki oraz wiazke ,ale nie wiem gdzie dokladnie wpiać ‚+’ od lampki a gdzie minus (masa) 

Niektorzy pisza ze kazdy MK osbluguje podswietlenie nóg ,inni ze nie i trzeba kodowac .Gdzie lezy prawda?

Dodam tylko ze mam podwietlenie w drzwiach ( czerwone i biale od spodu) oraz podswietlane nawiewy itd wiec jakis tam pakiet swiatlo jest zainstalowany wiec moze jest szansa ze MK obsluzy takze podswietlenie nóg  tyle ze nie wiem jak poprawnie to podlaczyc ( sprawdzic ) bo rzekome wolne piny w ktore trzeba sie wpiac mam zajete . 

W zalczniku zdjecie kostki z MK , z zaznoczonymi pinami ktore teoretycznie powinny byc wolne - od czego one sa skoro juz są? :)

Ktoś pomoze rozwiklac zagadke ? Płace jak za prezydenta :)

6F46F86C-0F43-4765-8C66-E22F088CC67E.jpeg

Edytowane przez Knoxville
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1   Nie każdy MK obsługuje podświetlenie nóg,po to właśnie jest ta lista żeby sobie sprawdzić,a po montażu tego podświetlenia trzeba zakodować

2   Skoro masz moduł AR to nie ma szans aby Ci obsłużył to podświetlenie.Czeka Cię jego wymiana.

3   lampki są sterowane masą którą każda dostaje indywidualnie od modułu komfortu. Zasilanie dla wszystkich lampek jest wspólne - przez   bezpiecznik 5A (nr 2) .Miejsce na panelu bezpieczników jest puste, trzeba je uzupełnić

     lampka nóg kierowcy: pin 6 (wtyczka 16-pin, czarna, w module komfortu)

     lampka nóg pasażera: pin 13 (wtyczka 16-pin, czarna, w module komfortu)

     lampka nóg pasażera [tył/lewy]: pin 14 (wtyczka 16-pin, czarna, w module komfortu)

     lampka nóg pasażera [tył/prawy]: pin 5 (wtyczka 16-pin, czarna, w module komfortu

4  Ty masz z tyłu korby, więc aby lampki ostrzegawcze, czyli czerwona i biała w tylnych drzwiach świeciły muszą być podłączone do MK.

Drzwi pasażera (lewy-tył)

- zasilanie dla obu lampek wspólne – pin 1 w 16-pinowej (czarnej) wtyczce w module komfortu. Masa również wspólna, dowolna.

Drzwi pasażera (prawy-tył):

- zasilanie dla obu lampek wspólne – pin 2 w 16-pinowej (czarnej) wtyczce w module komfortu. Masa również wspólna, dowolna.

 

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu trzymasz kostkę odwrotnie ,więc piny od 1-8 są na dole .a od 9-16 na górze.Przewody które zaznaczyłeś na żółto czyli pin 1 i pin 2 są od lampek ostrzegawczych tylnych drzwi,a pozostałe od zamków tylnych drzwi.W wolne miejsca musisz poprowadzić nowe przewody według rozpiski którą wyżej zamieściłem plus oczywiście wymiana MK.W Twoim wypadku np.na

8E0 959 433 BA - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

8E0 959 433 BD - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konkretna odpwiedz .Myslalem ze moze uda sie jakos dolozyc to podswietlenie bez wymieniania modulu.Niestety rozwiałes moje watpliwosci .Pozostaje mi jedynie opcja bieda edyszyn czyli podlaczenie lampek bezposrednio do kostki ktora zasila podsufitke.Przynajmniej bedzie sie ładnie rozjasnialo/ sciemnialo wraz z podsufitka. Moglbym podlaczyc szeregowo do podswietlenia ostrzegawczego i przy otwieraniu danych drzwi swiecik by takze obszar pod nogami przy nich ,ale no niestety...nie bedzie tego rozjasniania/scienniania ,ktore tworzy caly klimat ;) W kazdym razie dzieki za super odpowiedz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołóż nogi i podepnij się w pomarańczową  kostkę po lewej stronie w podstopnicy i będzie działać bez problemu tylko że obojętnie jakie drzwi otworzysz to będą się paliły wszystkie nogi

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2018 o 19:11, Knoxville napisał:

Dzieki za konkretna odpwiedz .Myslalem ze moze uda sie jakos dolozyc to podswietlenie bez wymieniania modulu.Niestety rozwiałes moje watpliwosci .Pozostaje mi jedynie opcja bieda edyszyn czyli podlaczenie lampek bezposrednio do kostki ktora zasila podsufitke.Przynajmniej bedzie sie ładnie rozjasnialo/ sciemnialo wraz z podsufitka. Moglbym podlaczyc szeregowo do podswietlenia ostrzegawczego i przy otwieraniu danych drzwi swiecik by takze obszar pod nogami przy nich ,ale no niestety...nie bedzie tego rozjasniania/scienniania ,ktore tworzy caly klimat ;) W kazdym razie dzieki za super odpowiedz! :)

Da się zrobić jak z fabryki bez wymiany MK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lasic89 napisał:

Da się zrobić jak z fabryki bez wymiany MK?

Jak? moglbys napisac cos wiecej o tym ? bo poki co mam podlaczone pod kostke i obojetnie jakie drzwi otworze to i tak wszedzie sie podswietlenie nóg zapala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem problem w ten sposób że podprowadzilem zasilanie z czerwonych lampek w drzwiach przez przelotkę a masę że środka auta. Kupiłem piny męskie i żeńskie do kostki w przelotce na allegro poskladalem wszystko do kupy i chula aż miło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lasic89 napisał:

Ja rozwiązałem problem w ten sposób że podprowadzilem zasilanie z czerwonych lampek w drzwiach przez przelotkę a masę że środka auta. Kupiłem piny męskie i żeńskie do kostki w przelotce na allegro poskladalem wszystko do kupy i chula aż miło 

No taki sposob tez po części jest ok ,ale powiedz mi czy po otwarciu drzwi podswietlenie nog sie rozjasnia powoli czy odrazu zapala sie jak zwykla lampka w drzwiach? to samo tyczy sie zamkniecia - powinno sie sciemniac powoli az zgasnie - tak jest w oryginalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu się zapala jak i gaśnie, ale powiem Ci, ze nie zwracałem na to uwagi podczas montażu. :)

najważniejsze, że świeci tam gdzie powinno, a nie, że wszystkie jak z tyłu wchodzą :)

Edytowane przez lasic89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podświetlenie nóg podłączone jak w oryginale i jakoś nie zauważyłem żeby się ściemniało. Gaśnie odrazy po zamknięciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czemu licznika podswietlanie zegarów od paliwa i temperatury wody jest ok ale od obrotomierz i prędkościomierz świecą słabiej niż od  paliwo i woda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2018 o 06:53, Lukasz_mk2 napisał:

Mam podświetlenie nóg podłączone jak w oryginale i jakoś nie zauważyłem żeby się ściemniało. Gaśnie odrazy po zamknięciu drzwi.

Mozliwe ze w module komfortu jest cos nie tak ustawione . Oryginalne ( fabryczne ) podswietlenie pod nogami rozjasnia sie po otwarciu drzwi a takze sciemnia ( jak lampka w podsufitce) po zamknieciu. Jesli podswietlenie zapala sie odrazu na sztywno tak samo jak lampki w drzwiach to slabo ( moim zdaniem ) to wyglada wizualnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...