Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Bulgotanie płynu chłodniczego po uruchomieniu silnkia


simsonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z A4 B7 1.9 TDI BKE. Mianowicie rano przed odpaleniem auta w zbiorniczku płynu chłodzącego jest pusto. Odpalam zimne auto i słychać jak bulgocze płyn. Po chwili te bulgotanie zanika i jest prawie stan. Podczas jazdy wygania płyn dołem zbiorniczka (podmieniłem go wraz z drugim korkiem i dalej to samo), więc dotarło do mnie najgorsze co mogło sie przytrafić czyli uszczelka głowicy. Wizyta u mechanika tylko to potwierdziła, test CO2 wykazał obecność spalin w zbiorniczku płynu. Czapka do góry, głowica do planowania i sprawdzenia szczelności (była szczelna i trochę zwichrowana bo zdjęli 0,25mm z niej).  Mechanik wszystko poskładał i dzwoni ze mamy problem bo dalej płyn bulgocze po uruchomieniu silnika i kapie spod zbiorniczka. Test juz nie wykazuje obecności spalin w układzie chłodzenia ale problem dalej jest. Podpowiedzcie prosze, gdzie można jeszcze szukać problemu. Mam przeczucie ze blok pęknięty... Czy to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest dobrze odpowietrzony ? 

Wygląda że jak odpalisz auto pompa wody zaczyna ganiać i dlatego wciąga płyn i bulgocze.

Jakby był pęknięty blok to były by objawy:

- nie równa praca

- biały dym z rury wydechowej

- woda w oleju lub odwrotnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...