Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpowietrzanie pompy wtryskowej 2.5TDI BGD A4 2005


pesieka

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć
Zrobiłem odpowietrzanie wg instrukcji http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=56013 ale trochę mnie niepokoi że zbyt mocno się przelewa paliwo przez pompę wtryskową już po podłączeniu pompy ze zbiornika.

Czy to oznacza że pompa padła?

Była taka sytuacja ze odkręciła się śruba do pomiaru ciśnienia ( tak mi sie wydaje że po to tam jest )w pompie wtryskowej podczas jazdy i wyciekło paliwo samochód się zatrzymał. Laweta i następnego dnia dokręcenie śruby i odpowietrzanie

https://youtu.be/nQ9LdZvGzY4

Co wy na to?

Niestety po odpowietrzeniu przewodów wtrysków samochód nie chce zapalić kreci się ale nie odpala.

po podłączeniu do vcds mam takie błędy

01442 - Wypadanie zapłonów spowodowane brakiem paliwa
            35-00 - -
17977 - Przełącznik ukł.utrzymywania zadanej prędkości jazdy (E45)
            P1569 - 35-00 - niewiarygodny sygnał

 

Wysłane z Samsung oraz Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez pesieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te kombinacje?

bierzesz pomagiera , wsadzasz go za kierownice i niech kręci rozrusznikiem. Ty w tym czasie luzujesz nakrętki od wtryskiwaczy aż zacznie pod nimi pojawiać się ciśnienie. Każda śrubę luzujesz z osobna i w tym czasie kolega kręci. Jak zacznie „sikać” paliwo zakręcasz . Każdą stronę osobno. Po 5 śrubach powinien zapalić.

ot. To wszystko.

 

paliwo do pompy najlepiej zaciągnąć ręczną pompką taką na uścisk dłoni. Podłączysz ją z przewodu zasilania do przelewów przy pompie. Zaciągniesz ręcznie paliwo do pompy i dalej wg instrukcji powyżej.

Edytowane przez slawinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy, vp44 z tego co wiem mozna latwo załatwić brakiem paliwa. Więc takie chłechtanie bez paliwa moze sie dla niej zle skonczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzając przewody wtryskiwaczy po 15-20 sekundach kręcenia robisz przerwę kilka minut jeżeli nadal nie chce odpalić. Jeżeli cała pompa jest opróżniona z ON to można zalać ją od góry po odkręceniu sterownika albo podać grawitacyjnie paliwo z bańki czy też odpowietrzyć gruszką do ręcznego pompowania. Pompie na pewno nic się nie stanie. Na te gusła z forum AKP sprzed ponad 10 lat szkoda czasu.

Edytowane przez majkel_majki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...