Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne otwieranie bagaznika


Integ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam audi A4 B5 z 1999 roku, na pilocie mam przycisk do automatycznego otwierania bagażnika, po naciśnięciu zamek bagażnika sie otwiera, natomiast klapa nie idzie do góry, moim zdaniem mam za slabe siłowniki, teraz pytanie... Jakies pomysły co mogę zrobić zeby to śmigało (po za wymiana siłowników) oraz jak mocne siłowniki ewentualnie zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tak jak było w oryginale. Żeby klapa się podniosła trzeba użyć rączki [emoji3]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na internecie rozne filmy o tym, i ludzie zakladają jakieś sprezyny itp, no i to faktycznie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie jest to oryginał ale czasem działa. Nikt ci tylko nie da gwarancji ile czasu będzie działać i czy uchwyty siłowników wytrzymają duże obciążenie sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na internecie jest pełno samych sprężyn jak i zestawów z siłownikami ( https://allegro.pl/kategoria/czesci-karoserii-klapy-bagaznika-254547?string=automatyczne otwieranie klapy bagażnika&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-3-0427 ). Z tego co widzę nie ma kompletu do B5 ale można by pokombinować. Oczywiście nie wspomnę o tym, że przy ujemnych temperaturach albo będzie Ci się wolno otwierał albo wcale - sam producent o tym wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie będzie, ale i tak teraz muszę ręką otwierać więc na czas ujemnych temperatur jakos przeżyje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko o tym ze jak daje mocniej ku gorze to w dol bedzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaka długość tych sprężyn jest potrzebna?  dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies temat o tym.a nawet gotowe zestawy tu mozna zakupic.

 

Tez myslalem o tym ale to troche dla lansu.

Skoro musze wyjac kluczyk z kieszenie to i tak odstawiam zaladowale lapy a co z tym idzie moge sobie klape podniesc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maniekaudia4 napisał:

Wie ktoś jaka długość tych sprężyn jest potrzebna?  dzięki

Do awanta B6   32mm niebieskie.?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do b5 idzie ten sam zestaw co do b6, siłowniki od A6 C6 + spręzynka niebieska 32mm + podkładka

Działa to ok, z tym ze klapa zaciaga sie nizej niż fabryka przewidziała(kombinacja z gruboscią podkładki). Zamykanie klapy zdecydowanie nie dla kobiety, naprawde trzeba przywalić, co jest o tyle ryzykowne że klapa po zamknieciu zapiera sie praktycznie na lampach

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wesz82 napisał:

nawet gotowe zestawy tu mozna zakupic

Można zakupić .pomietaj tylko że mają być sprężynki niebieskie ( nie zielone bo są za slabe) i siłowniki z A6 650N najlepiej Krosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki zestaw podejdzie???

https://allegro.pl/oferta/automatyczne-otwieranie-klapy-bagaznika-audi-a4-b6-7425029055

U mnie niestety padly silowniki i klapa leci na leb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten zestaw nie pasuje dobrze. Klapa odstaje że 2/3mm po zamknięciu i nie otwiera się sama. TTeż chciałem zrobić tego moda i w którymś katalogu długość siłownika różniła się od b6 o ok 2mm więc teoretycznie nie dużo a jednak.

Jeżeli ktoś ma zrobione to proszę o namiary na odpowiednie graty. Ja będę w między czasie również próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po komentarzach tego produktu plus cenie jakiej Pan sobie narzuca i jego nirwiedzy w stosunku do b5 sam postanowielem za pomoca forum zdzialac ten zestaw.

Zakupilem silowniki od Tomka i juz zamontowalem.czekam na niebieskie springi i zobaczymy czy bedzie banglac.

Silowniki wzmocnione od b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2018 o 08:27, Kowi87 napisał:

Do b5 idzie ten sam zestaw co do b6, siłowniki od A6 C6 + spręzynka niebieska 32mm + podkładka

Działa to ok, z tym ze klapa zaciaga sie nizej niż fabryka przewidziała(kombinacja z gruboscią podkładki). Zamykanie klapy zdecydowanie nie dla kobiety, naprawde trzeba przywalić, co jest o tyle ryzykowne że klapa po zamknieciu zapiera sie praktycznie na lampach

Czyli masz taki zestaw jak ja na to wychodzi... Możesz zrobić jakieś zdjęcie?

jest jeszcze jedno "wspomaganie" otwierania... Odboje które pomogą klapie odskoczyć dodatkowo. Tylko co na to wszystko mocowania siłowników..? Nie będą to za duże przeciążenia = wyrwanie czegoś..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 16:03, wesz82 napisał:

Czyli taki zestaw podejdzie???

https://allegro.pl/oferta/automatyczne-otwieranie-klapy-bagaznika-audi-a4-b6-7425029055

U mnie niestety padly silowniki i klapa leci na leb?

Podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, panda86 napisał:

Czyli masz taki zestaw jak ja na to wychodzi... Możesz zrobić jakieś zdjęcie?

jest jeszcze jedno "wspomaganie" otwierania... Odboje które pomogą klapie odskoczyć dodatkowo. Tylko co na to wszystko mocowania siłowników..? Nie będą to za duże przeciążenia = wyrwanie czegoś..?

Ja mam siłowniki z C6, klapa otwiera sie bez problemu do góry, mam to od 2016r zamontowane, trzeba pokombinować z podkładka, bo ta z zestawu moim zdaniem nie pozwala zamknąć klapy, znowu bez niej klapa za bardzo sie wciąga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kowi87 napisał:

Podejdzie

Pietrek cyknij fote prosze jak wyglada kolejnosc ulozenie sprezyny.

Co masz na mysli z ta podkładka??

 

Jak zdjac koncowke ta co idzie w klape?

Zdejmuje ja lapie czyms tloczysko i odkrecam???

Troche sie teraz obawiam o to czy silownik z b6 ten mocniejszy podniesie to do gory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wesz82 napisał:

Pietrek cyknij fote prosze jak wyglada kolejnosc ulozenie sprezyny.

Co masz na mysli z ta podkładka??

 

Jak zdjac koncowke ta co idzie w klape?

Zdejmuje ja lapie czyms tloczysko i odkrecam???

Troche sie teraz obawiam o to czy silownik z b6 ten mocniejszy podniesie to do gory.

 

Nie mam auta, ale ogólnie to ten z B6 chyba nie podniesie, dwa nie zmiesci spręzynki w stanie spoczynku, nie bez powodu jest wybrany własnie ten z C6, bo nie tylko o niton tu chodzi, a o miejsce po ściśnieciu siłownika na tyle by zmiesciła sie sprezynka w pozycji ugiętej(coś musi dać siłe przy otwarciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...