Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa prędkościomierz


gabrielb1

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy nagle przestał działać prędkościomierz. Wskazówka teraz ani drgnie. Zapaliły się też jednocześnie kontrolki: checkengine, abs i esp. Przejechałem nim jeszcze bo musiałek ok. 30 km . Reszta wskaźników działa poprawnie. Silnik i skrzynia działa normalnie. Zauważyłem, że od momentu zapalenia się kontrolek jakby mniej wydajnie pracuje klimatyzacja. Niestety nie posiadam przewodu diagnostycznego. Próbowałem podłączyć się przez ELM 327 ale dostałem tylko komunikat o błędzie P0600. Może ktoś podrzuci jakieś rozwiązanie. Nie wiem czy jutro znajdę jakiś czynny warsztat samochodowy (majówka w pełni) aby zdiagnozować błędy i ew. naprawić usterkę a muszę wrócić do domu jakieś 300 km.

Edytowane przez gabrielb1
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik abs padł lub przetarty kabel. Musisz się podłączyć żeby wiedzieć w którym kole.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik abs bo prędkość bierze z absu

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Udało mi się znaleźć warsztat i wykonałem diagnostykę. Kod błędu jak w załączniku. Więc mieliście rację. Przy czym dziś rano po odpaleniu paliła się tylko kontrolka check engine i prędkościomierz działał poprawnie. Był błąd jak w drugim załączniku. Póki co po skasowaniu błędu nie świeci się nic.IMG_20180504_093640.jpgIMG_20180504_093805.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...