Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka większa chłodnica oleju


BartekT20

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko jaka większa Chłodnia oleju do 1.8t q APU ? Moc w aucie jaka jest to 302 /385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Mówiąc "większa" sugerujesz, że już masz. Zainstalowałeś żeberkową, czy masz po prostu oryginalną podstawkę z wbudowaną chłodniczką?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2018 o 00:41, WojtasTaba napisał:

Co masz na myśli? Mówiąc "większa" sugerujesz, że już masz. Zainstalowałeś żeberkową, czy masz po prostu oryginalną podstawkę z wbudowaną chłodniczką?!

Mam oryginalna Chłodniczke oleju  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co chcesz ją wymieniać w 20VT ? Spokojnie wyrabia. ja miałem w swoim Leonie R Setup na TD06HR16G 9,8T i moc 395HP i nie zmieniałem tej chłodniczki. Szkoda kasy w mojej opinii. Ale jak się upierasz to walnij jakąś kilkurzędową. Generalnie nie m to znaczenia bo najważniejsza jest przekładka żeby była z termostatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam ponad 200 koni mam zalozona 13 urzędową  chlodniczke .staly oplot węże i podstawka z termostatem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z oferty fmic.pl Ogólnie im większa tym lepsza oczywiście jeżeli tyrasz non-stop obrotami na czerwonym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2018 o 14:23, DarekS4 napisał:

I po co chcesz ją wymieniać w 20VT ? Spokojnie wyrabia. ja miałem w swoim Leonie R Setup na TD06HR16G 9,8T i moc 395HP i nie zmieniałem tej chłodniczki. Szkoda kasy w mojej opinii. Ale jak się upierasz to walnij jakąś kilkurzędową. Generalnie nie m to znaczenia bo najważniejsza jest przekładka żeby była z termostatem.

Problem polega na tym ze przy spokojnej jeździe do 120/130 km/h olej grzeje się do 130/140 stopni , to jest jednak trochę za dużo i dlatego myśle czy nie żałozyc większej czy żałozyc nowa oryginalna bo ta już ma swoje lata co prawda i może być już na wykończeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎05‎.‎06‎.‎2018 o 06:38, kakao napisał:

 jeżeli tyrasz non-stop obrotami na czerwonym polu.

i tylko wtedy bo przyjdzie zima to będą problemy z rozgrzaniem się oleju. Sprawdzone.

W dniu ‎18‎.‎06‎.‎2018 o 01:59, BartekT20 napisał:

Problem polega na tym ze przy spokojnej jeździe do 120/130 km/h olej grzeje się do 130/140 stopni , to jest jednak trochę za dużo i dlatego myśle czy nie żałozyc większej czy żałozyc nowa oryginalna bo ta już ma swoje lata co prawda i może być już na wykończeniu .

 poszukałbym powodu. Na jakim oleju jeździsz ?? Powiem że jak kiedyś testowałem oleje to między Motulem a Milersem przy tej samej normalnej jeździe było ok 20-30 stopni różnicy.

Jeżeli już chcesz założyć to najważniejsze mieć przekładkę z termostatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2018 o 01:59, BartekT20 napisał:

Problem polega na tym ze przy spokojnej jeździe do 120/130 km/h olej grzeje się do 130/140 stopni , to jest jednak trochę za dużo i dlatego myśle czy nie żałozyc większej czy żałozyc nowa oryginalna bo ta już ma swoje lata co prawda i może być już na wykończeniu .

Kolego a wszystko u Ciebie ok z układem ? Miałem to samo 120 stopni nań autostradzie mimo wlany 5w50.u mnie załamany waz powodował niedostateczny przepływ płynu przy chłodniczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2018 o 15:21, KULARESKO napisał:

Kolego a wszystko u Ciebie ok z układem ? Miałem to samo 120 stopni nań autostradzie mimo wlany 5w50.u mnie załamany waz powodował niedostateczny przepływ płynu przy chłodniczce

Kolego rownierz właśnie mam wlany 5w50 , patrzący na węże tak to nie widziałem żadnych zagięć na wężach . 

Ale myśle ze problem polega na tym ze  cały układ chłodzący jest w rdzy , myśle ze stary właściciel jeździł na wodzie i tu jest problem, choć to jest trochę roboty myśle z oczyszczeniem całego układu . Chyba ze ktoś ma jakiś patent na to żeby to oczyścic w miarę szybko 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...