Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka ABS+hamulce


marioxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Mam taki problem że po wymianie tarcz z tyłu zapala mi się ABS i hamulce. VAG mówi że błąd w prawym tylnym czujniku. Teraz druga sprawa wymieniałem właśnie tarcze z tyłu i przekładałem ze starych bieżnie i łożyska oraz pierścień ABS. Jednak w lewym kole ten pierścień obracał się luzem na nowej tarczy wiec zablokowałem go na sztywno blaszką. Z prawej strony wyszedł trochę sztywniej że się nie obracał więc nie poskladalem nic i tak poskladalem spowrotem. Po przejechaniu 5km wyskoczyl właśnie ten błąd i te kontrolki. Możliwe że właśnie z prawej strony ten pierścień się poluzował i czujnik nie łapie tych ząbków? Robiłem komplet hamulców klocki i tarcze na przód i tył oraz węże elastyczne z przodu i nie będzie mi do śmiechu jeśli jeszcze czujniki do d*py ?

Edytowane przez marioxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się tak robi, po odebraniu z warsztatu i wymianie tarcz klocków zacisku i czujników abs zapala się lampka ABS i wykrzyknik ale hamuje normalnie tyle że nie działa abs zimą miałem tak, że w mrozy się zapalały kontrolki a w cieplejsze dni działał nawet ABS i brak kontrolek. Ja podejrzewam u siebie jakiś kabelek od ABS ale narazie będę jezdził na tym bo muszę ogarnąć inny problem z szarpaniem silnika a potem zajmę się hamulcami. Srawdź czy płyn nie ucieka bo kontrolki mogą powiadomić o tym że płyn jest poniżej normy jeśli jest ok zostają pewnie czujniki lub kabelki od nich jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn już nie ucieka bo pękł przewód z przodu więc wymieniłem oba, zalałem płynem i odpowietrzyłem. Możliwe że koronka od ABS się poluzowała i nie obraca się razem z kołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zrobione dobrze to niepowinno się nic poluzować sprawdź jak niema luzów to możliwe jest że przez elektronikę to się robi tzn jakiś przetarty kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamuje normalnie ale ABS nie ma. Właśnie zrobione wszystko dobrze ale te pierścienie od ABS miały troszeczkę większą średnicę niż gniazdo w nowej tarczy o jakieś 0.2mm i normalnie po założeniu na tarcze mogłeś nimi obracać dlatego jedno zablokowałem by nie latało (lewe koło) a z prawej siadło z oporem ale teraz mi się wydaje że miło się poluzować i spaść z gniazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wróciło do normy. Widocznie Ori pierścienie nie pasują do nowych tarcz. Pierścień zablokowany oraz czujnik ABS wciśnięty do końca a potem lekko wyciągnięty by nie ocierało o czujnik. VAG pokazuje prędkość 1,2,3,4km a wcześniej łapał od 4km. Błąd usunięty i trasa 40km i żadnego błędu, jak ręką odjął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ostro przychamować, żeby sprawdzić czy prawidłowo już działa ABS? Jak działa to sprawdze u siebie te pierścienie sam bo u nas to mechanicy od 7 boleści są i jak sam nie dopatrzysz to nie zrobią nic z własnej inicjatywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ale dziś sprawdzę muszę tylko jakiś żwirek znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez żwirku na moło uczęszczanej drodze tak ze 100mk/h i hamulec w podłogę i powinien zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była fajna ciepła pogoda i akurat wypad na większe miasto był to pomyślałem że przetestuje. A że jechała ze mną dziewczyna to aż się prosiło sprawdzić. Wynik: ABS działa, zostały ślady i było widać, pedał pracował jak trzeba, zero błędu o hamulcach i dziewczyna wystraszona. Wszystko działa jak należy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...