Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oklejanie


Dareckij1970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Audi A4 B8 czarna , w niektórych miejscach schodzi mi klar. Chcę ją okleić ale nie całą , tylko maskę , dach i tylną klapę. może ktoś już tak robił.

Jaki kolor dobrać, może ktoś ma zdjęcia, za każdą pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że jak schodzi klar to jest źle pomalowany element. Jeśli masz ubytki w klarze i nie będą wypełnione przed oklejeniem - będzie to widać z pod folii. Przed oklejaniem wypełnia się ubytki. Kolejną sprawą to rozklejanie auta w późniejszym czasie. Skoro teraz klar odchodzi jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że podczas procesu rozklejania folia będzie schodziła razem z klarem, o ile nie będzie się odrywać już podczas aplikacji folii. Często podczas oklejania danego elementu trzeba repozycjonować folię co wiąże się z jej odklejeniem od podłoża. Proponował bym oddać auto do specjalisty który zrobi porządek z klarem (bez malowania), następnie można myśleć o oklejaniu. Bardzo często spotyka się teraz auta które miały robione elementy, a następnie zamiast klasycznego malowania są oklejane folią. Na koniec dodam iż warto używać renomowanych, firmowych folii takich jak 3M z serii 1080 czy np Arlon - firmy te mają folie stricte przeznaczone do zmiany koloru auta, są to folie tak zwane wylewane. Dodatkowo warto zapoznać się z całą procedurą którą trzeba wykonać przed samym oklejaniem, zagwarantuje to ze folia będzie służyła długi czas i nie będzie z nią problemów, takich jak odklejanie się folii oraz "wstawanie" z zagięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...