Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samochód do pracy - 10 000PLN - co wybrać ???


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście myślałem jeszcze o VW Polo IV-generacji polifcie, można szukać w tej cenie ???

1024px-VW_Polo_1.2_Tour_(IV,_Facelift)_%

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polówką w 3 osoby do roboty? Chyba bardzo nie lubisz tych znajomych ?  A4 b5 może być, nawet w klekocie lub passerati jak wyżej ktoś wspominał. To ma być wóz do wygodnego przemieszczania z punktu A do punktu B :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cabanmat napisał:

No to już bardziej niż Polo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 09:51, Adam87 napisał:

Tyle że octavia to nadal to samo co golf czy leon... podwozie to samo czyli komfort też podobny także pozostaje kwestia gustu..

Megane bym odpuścił.. tym bardziej II.. nieraz było do czynienia z nimi :kwasny:

Jeszcze możesz poszukać passata b5 ... też dobry wół roboczy najlepiej 1.9tdi 90km .. na pompie czyli lać i jechać.

 

no no no w praktyce czy znajomy znajomego ci mówił :)
Mamy drugą megane II 
pierwsza 1.6 16v LPG automat 2 lata wymieniony czujnik ciśnienia klimatyzacji

druga teraz 2.0 16V LPG automat Cabrio wymieniony czujnik ciśnienia oleju prawie 2 lata w naszych rękach

Auta proste, wygodne i świetnie wyposażone na tle konkurencji, silniki pod gaz idealne 

żeby było ciekawiej zakupiłem niedawno Lagune - lawete powinienem mieć w pakiecie :D ?

IMG_20170403_124030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą moją propozycją Połówki.. to oczywiście w grę wchodziłaby tylko wersja 5-drzwiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, talib1990 napisał:

no no no w praktyce czy znajomy znajomego ci mówił :)
Mamy drugą megane II 
pierwsza 1.6 16v LPG automat 2 lata wymieniony czujnik ciśnienia klimatyzacji

druga teraz 2.0 16V LPG automat Cabrio wymieniony czujnik ciśnienia oleju prawie 2 lata w naszych rękach

Auta proste, wygodne i świetnie wyposażone na tle konkurencji, silniki pod gaz idealne 

żeby było ciekawiej zakupiłem niedawno Lagune - lawete powinienem mieć w pakiecie :D ?

IMG_20170403_124030.jpg

Żaden kolega kolegi tylko sama praktyka Osobiście..

Sąsiad miał lagune II i co jakiś czas dzwonił czy by go nie zholować bo a to stanęła i nie odpali a to coś tam zblokowało itp.. i też wujek miał megane i też niestety co chwile coś trzeba było robić przy niej itd.. także wydaje mi się że twoja reakcja jest troche bezpodstawna, widocznie trafiłeś ma lepsze egzemplarze albo oni na gorsze więc tylko mogę Tobie pogratulować i życzyć bezawaryjności :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, talib1990 napisał:

 zakupiłem niedawno Lagune - lawete powinienem mieć w pakiecie :D ?

Tak. Najlepiej Renault Master ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz pod uwagę A4 B5 FL? W tych pieniądzach bez problemu kupisz zadbanego lifta z 1.9tdi 90 czy 110hp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony zaproponuję Civica (1.4 bądź 1.6 plus LPG). Alternatywa (większa): Accord 2.0 LPG. Mało palą, twarde silniki, świetnie pracują z LPG (ja miałem 2.0 z BRC). 

Inne: Focus w dieslu (uwaga na poflotowe zakatowane egzemplarze). 


Wg. mnie Accord jest tutaj tytanem. Super wygoda, dobrze się zbiera, niewyżyłowany niezawodny silnik, świetnie pracuje z LPG, prosty technicznie. Co najwyżej nie ma takiego kozackiego audio jak B6. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj zonka miala juz dwie ibi.

Pierwsza kupilismy 2004r z przebiegiem 60tys km 1.2 12V.

Zrobilismy 110 tys km na podtenku gazu.

Wymienilem amorki z tylu bo jeden wylal,klapke od nawiewu(bardzo latwy dostep)gumy na wahaczach 2 razy klocki swiece i tarcze tego nie licze.

Auto super sie prowadzi bo ma elektro wspomaganie.

Dosc sztywne i zakrety lyka bardzo milo.

Spalanie lpg max 8L.

Ktos pisze ze za male male na 3 osoby..

Myslmy jezdzili w 3 dorosle i babel w foteliku.Maly na 3 osoby to jest crx?

Tamta ibi poszla w swiat kupilismy 2008 i tam juz byl problem z silnikiem byla to wersja 1.6 16v 105 koni.

Silnik bral olej.

Podejrzewam ze ktos go zdrowo przegrzal stad taki ambaras.

Rozrzad na lancuchu ktos ustawial tak ze mechanik jak to zobaczyl to mowil ze takiego debila nie widzial w zyciu.ok 15 znakow....

Ta ibi zrobilismy ok 50 tys na lpg.

Wymienione lozysko przod kilka zarowek bo ibi miala problem z masa (później to zrobilem)aku ale winne okazaly sie szczotki altka i to wszystko.

Moim zdaniem polo jest tym samym a w 5 furtkach jest to normalne funkcionalne auto za mala kase.Czesci kosztuja grosze.

 

Honda tez dobre auto taki accord 1.8 piekna sprawa ale ciezko by nie podjadala go ruda...

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ruda będzie brać Hondę (tak jak mojego accorda - nie bity) to po prostu do blacharza-lakiernika i zrobić. Koszt niski a spokój na X lat. a potem powtórka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat, 14 Sierpnia 2018 roku... zakupiłem Passata B5 FL Sedan 2001 z silnikiem benzynowym 2.0 115KM AZM :) Mam go do tej pory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...