Skocz do zawartości
IGNOROWANY

blenda mikrostyk klapa tył


renovatio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak zdemontować blendę na tylnej klapie w Avancie? Zaczyna mi szwankować otwieranie - mikrostyk. Czy wymienia się całą blendę czy tylko mikrostyk?

Jak to wykręcić?

 

*Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Moje Audi - W tym dziale możesz pochwalić się swoim autem." - wątek przeniesiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdemontujesz tapicerkę klapy( odkręcasz wszystkie wkręty i dalej jest na spinkach metalowych trzeba pociągnąć i będą wyskakiwać ,już nie pamiętam ale zanim będziesz rwał dół tapicerki ,musisz zdjąć plastik wokół szyby inaczej dół chyba nie wyjdzie) zobaczysz nakrętki ,odkręcisz nakrętki ,porozpinasz kostki  i blenda wyjdzie,jak masz aluminiową to w klamce będzie pełno syfu ,wystarczy wszystko poczyścić i zacznie wszystko działać lub wymienić na plastikową,dodam jeszcze że tapicerka dość ścisło siedzi na spinkach i trochę siły trzeba użyć

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, greg2505 napisał:

jak zdemontujesz tapicerkę klapy zobaczysz nakrętki ,odkręcisz nakrętki ,porozpinasz kostki  i blenda wyjdzie,jak masz aluminiową to w klamce będzie pełno syfu ,wystarczy wszystko poczyścić i zacznie wszystko działać lub wymienić na plastikową

dzięki za odp, mam pcv. To mówisz że najpierw wyczyścić i jest szansa że będzie działać? Bo już miałem kupować nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw rozbierz i zobacz co się dzieje ,możliwe że nie będzie potrzebna wymiana tylko poczyszczenie wszystkiego,zaopatrz się w jakiś czyścik elektoniki typu kontakt,nie jakieś wd ,ja miałem alu i tam się to wszystko tak utleniło, że klamka ciężko zaczęła chodzić,finalnie wymieniłem na pcv bo moja i z zewnątrz zaczęła się utleniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, greg2505 napisał:

najpierw rozbierz i zobacz co się dzieje ,możliwe że nie będzie potrzebna wymiana tylko poczyszczenie wszystkiego,zaopatrz się w jakiś czyścik elektoniki typu kontakt,nie jakieś wd ,ja miałem alu i tam się to wszystko tak utleniło, że klamka ciężko zaczęła chodzić,finalnie wymieniłem na pcv bo moja i z zewnątrz zaczęła się utleniać

ok dzięki, sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował obejść zasilanie mikrostyku z modułu komfortu? Mam na myśli podanie prądu do samego mikrostyku i potem kabelkiem do zamka w klapie z pominięciem modułu komfortu. Niestety u mnie nie dochodzi prąd kabelkiem do samego mikrostyku i albo jest walnięty moduł komfortu albo gdzieś kabelek jest przerwany ale nie potrafię zlokalizować gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, siaj napisał:

A czy ktoś próbował obejść zasilanie mikrostyku z modułu komfortu? Mam na myśli podanie prądu do samego mikrostyku i potem kabelkiem do zamka w klapie z pominięciem modułu komfortu. Niestety u mnie nie dochodzi prąd kabelkiem do samego mikrostyku i albo jest walnięty moduł komfortu albo gdzieś kabelek jest przerwany ale nie potrafię zlokalizować gdzie.

Przejżyj kable w przelotce z nadwozia do klapy, pewnie tak kabelek się złamał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale już tam byłem i jest okej wszystko, a dalej przecież nie będę rozbierał, do samej przelotki kable przejrzane i nie widzę żadnych uszkodzonych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...