Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda z OC Sprawcy/Wycena


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka dni temu miałem taką nie miłą sytuację. Samochód Renault Scenic 2011r. Zaparkowałem na parkingu wzdłuż drogi. Gość który wjeżdzał Ciągnikiem z naczepą (tirem) zahaczył o samochód.

Uszkodzenia: drzwi przednie prawe drzwi tylne prawe, lusterko prawe, słupek B, tylny błotnik

Mam OC w Ergo Hestii. Gość w PZU

dzisiaj był rzeczoznawca z Hestii i wycenił na 5200zł szkode. Czy to aby nie za mało ?

Drzwi jak widać do wymiany słupek środkowy jest do malowania bo tylne drzwi przesuneły się trochę i go obdarły oraz jest mała wgniotka. Tylne drzwi też uszkodziły tylny błotik dwie wgniotki na łączeniu błotnika z drzwiami.

Do lakierowania przedni blotnik drzwi jedne drugi slupek oraz tylny blotnik. Trzeba przełożyć wszystko do nowych drzwi szyby itd.

Do tego kellys go coś zaczeło szwankować. Coś niska ta wycena jak sądzicie ?

 

scenicjpg_qnqhwws.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ubezpieczyciel proponuję UGODĘ jak mogę nie zgodzic sie na ugode ale zeby to byla naprawa gotowkowa ? zeby kase przelali ? z tego co slyszalem jezeli podpisuje sie ugode nawet auto zastepcze sie nie nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie jest zaniżone o (mniej więcej) połowę, choć możliwe, że i to za mało, bo z tego co widzę słupek "B" wymaga korekty (pomiędzy t, drzwiami, a błotnikiem, szpara jest wyraźnie zmniejszona). Nie mając wglądu w kosztorys ubezpieczyciela, nie mam możliwości ustalenia, na czym cie oszukali. Żadnej ugody nie podpisuj, a jedynie poinformuj, że auto odstawiłeś do warsztatu, gdzie ustalą rzeczywisty koszt naprawy. W kwestii samochodu zastępczego (można go wynająć nawet od osoby prywatnej), źle słyszałeś. Należy się zawsze (przy szkodzie z OC) i możesz z niego korzystać od dnia zaistnienia szkody.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie żadnej ugody nie podpisuj.   Przydał by się jakiś kosztorys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hak64 napisał:

Odszkodowanie jest zaniżone o (mniej więcej) połowę, choć możliwe, że i to za mało, bo z tego co widzę słupek "B" wymaga korekty (pomiędzy t, drzwiami, a błotnikiem, szpara jest wyraźnie zmniejszona). Nie mając wglądu w kosztorys ubezpieczyciela, nie mam możliwości ustalenia, na czym cie oszukali. Żadnej ugody nie podpisuj, a jedynie poinformuj, że auto odstawiłeś do warsztatu, gdzie ustalą rzeczywisty koszt naprawy. W kwestii samochodu zastępczego (można go wynająć nawet od osoby prywatnej), źle słyszałeś. Należy się zawsze (przy szkodzie z OC) i możesz z niego korzystać od dnia zaistnienia szkody.  

Dzięki za cenne rady :)

38 minut temu, piotrekekm napisał:

Dokładnie żadnej ugody nie podpisuj.   Przydał by się jakiś kosztorys.

Dzwoniłem do opiekunki szkody i powiedziałem że ugoda mnie nie interesuje a kosztorys. Ma mi go przesłać jutro. Zobaczymy co tam wymodzili. Kwota na kosztorys 5150zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś wstanie zerknąć mi na kosztorys jak mu przesle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treść posta jest odpowiedzią na wiadomość prywatną.

No tak.

Ubezpieczyciel bezprawnie naliczył 25% rabatu na części zamienne. Bezprawnie, bo likwidator szkody nie może z góry zakładać, że poszkodowany otrzyma taki rabat. Ponadto odszkodowanie (w pełnej wysokości) należy się zawsze - nawet w przypadku, gdy poszkodowany nie chce naprawiać auta i sprzeda go w stanie uszkodzonym.

Przyjęta w kosztorysie stawka rbg jest rażąco zaniżona (54,50 zł, to zaledwie połowa stawki stosowanej w profesjonalnych warsztatach naprawczych).

Potrącono także 5 % wartości z całości kosztów naprawy (mimo, że już ukradli 25% z cen części zamiennych).

Niektóre części użyte w kalkulacji szkody są zamiennikami (klamka zewn., lusterko i osłona lusterka).

Naprawa słupka 'B" i ściany bocznej tylnej (błotnik), są opatrzone kodem warunkowym (*) i kalkulacja nie obejmuje kosztu tych prac.  

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...