Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana intercoolera na 3.0


Stanek9805

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem tu nowy chce wsadzić intercooler od 3.0 TDI I teraz pytanie czy zmieszczę go normalnie . I czy muszę wymieniać te kierownice powietrza czy nie muszę ja nawet nie wiem co to są te kierownice powietrza .czy poprostu jak mi przyjdzie intercooler to go upchne bez żadnego kombinowania . Dzięki za pomoc panowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założysz go z małymi problemami, bedzie ciasno. Kierowniczki powietrze albo do wyciecia, albo wyjecia albo wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownice powietrza warto wymienić nie są drogie :) ale można tez przyciąć stare. Ja brałem z tym numerem 8D0121283F.

Dodatkowo polecam podgrzać przewody gumowe które nachodzą na intercooler, bo 2.0tdi ma minimalnie mniejszą średnicę i ciężko je założyć na tą 3.0tdi, ale trochę gimnastyki i  wejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem od 3.0 bitdi, musiałem przyciąć trochę ic, bo nie chciało wejść na rury ? tak to mieści się bez problemu 

received_1756744534383593.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem dlaczego wszyscy wymieniają ic na ten z 3.0 lub 3.0 bi turbo. Są używane, najczęściej słabo wyglądają więc nie wiadomo w jakiej są kondycji. Warto by sprawdzić przed założeniem czy są szczelne. Nie pasują p&p i są droższe niż nowy IC od FMIC.pl na nowym rdzeniu który, przy mniejszych gabarytach jest wydajniejszy. Nie muszę chyba dopisywać, że mniejsza pojemność układu dolotowego to mniejsza turbo dziura, więc i auto lepiej reaguje na gaz od samego dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...