Audi a4 b7 1.8T q 2x s-line
1 1

42 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć forumowicze,

Od 3 miesięcy przymierzam się do zakupu Audi A4 B7, stąd przeglądam często różnego rodzaju oferty aut na otomoto. Niestety, ciężko w sedanie znaleźć sztukę, która miałaby 1.8T oraz bogate wyposażenie. Już nawet nie chodzi o quattro, bo patrząc na 90% ofert to wiele z nich nie posiada takiego "zajebistego dodatku". Dlatego mimo, że nie jestem zwolennikiem ( może to jakieś uprzedzenie? ) kombi, postanowiłem poszerzyć poszukiwania o ten rodzaj nadwozia.

Do rzeczy, znalazłem taką oto ofertę: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-audi-a4-1-8-turbo-163km-quattro-manual-s-line-ze-szwajcarii-ID6A3IJy.html#a07e4e2563
    Wydaje się dość uczciwa, natomiast zastanawia mnie kilka kwestii:

1. Skąd blachy Szwajcarskie, skoro z tego co wiem trzeba je oddać w urzędzie? Czyżby sam je zmajstrował?
    2. Na konsoli dołożony jest jakiś element przez poprzedniego właściciela - dziwnie to wygląda, ponadto jest czujnik parkowania, a nie ma przycisku od, np. wyłączenia tego systemu.
    3. W ogłoszeniu podaje, że to oferta prywatna, podczas kiedy gościu oferuje też drugą a4 b7, ale bez quattro: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-audi-a4-1-8-turbo-163km-s-line-navi-full-0pcja-jedyna-ze-szwajcarii-ID6zHEaZ.html#84e6c286aa
      -> Wspomnę, że ponad tydzień temu powyższa oferta była dostępna za 30900, a teraz jest za 29900.
    4. I ostatnie: jak wiemy, oferty z 1.8T z takim wyposażeniem schodzą w mgnieniu oka. Być może to moje kolejne uprzedzenie, ale to też dziwne, że gościu schodzi z cen i nikt tych dwóch aut nie bierze od dobrych 2 tygodni. Czytając opinię o Radomiu, wielu też użytkowników zwraca uwagę na to, że w tej miejscowości często dochodzi do przekrętów.

Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą do Was, osób, które mogą coś więcej powiedzieć po "rzuceniu okiem" na powyższe oferty o opinię oraz czy moje niektóre obawy są uzasadnione.

Pozdrawiam

Edytowane przez GET.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radom+szwajcar,to standardowe zestawienie:decayed:.Te blachy to podróby.Ori szwajcarskie są mniejsze z przodu.Jak jest sam tył czujniki,to przycisku nie ma.Włącza się niejako z "automatu" jeśli wrzucisz wsteczny.Przełącznik był jeśli czujniki były komplet czyli z przodu też.Do Radomia masz kawałek,więc szkoda ryzykować.Oczywiście mozna tam trafic dobre auto,ale to rzadkość.Może ktoś z miejscowych by pomógł i zerknął:wink:.Być może te auta ludzie oglądają.Wytykają mankamenty,a gościu ma z czego zjechać,to i zjeżdża z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt normalny nie da 30 koła za 12 letnie A4 w ośce, bez multifunkcji. Już sam opis i 5 wykrzykników co zdanie odstrasza. Po drugie ceny za 1.8T są śmieszne, a świadomość ludzi co do 2.0T rośnie które można kupić znacznie taniej, lepiej wyposażone i z rąk prywatnych, a 1.8T przytargane na handel nie gwarantuje nic i tyle samo dowiesz się o tym aucie od handlarza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    11 minut temu, mirek31071977 napisał:

Ori szwajcarskie są mniejsze z przodu

No widzisz, ja bym nawet nie dostrzegł tego na pierwszy rzut oka, więc cieszę się, że założyłem ten temat... :) 

9 minut temu, Quattro200HP napisał:

Po drugie ceny za 1.8T są śmieszne, a świadomość ludzi co do 2.0T rośnie które można kupić znacznie taniej, lepiej wyposażone i z rąk prywatnych

Właśnie, co do 2.0 TFSI wiem, że jest dużo mitów na temat tego silnika. Tym bardziej, że w B7 była to "starsza" konstrukcja na pasku, a nie na łańcuchu, czego większość nie rozróżnia :D Swoją drogą widzę po opisie, że właśnie posiadasz taki silnik, więc moje pytanie brzmi: jak to jest ze spalaniem w tym silniku względem 1.8T? Bo raz gada się o 15L w mieście, raz o 10-12, więc może Ty mógłbyś coś konkretniejszego powiedzieć?

Pozdrawiam serdecznie

PS. Może za 30 koła taniej by wyszło sprowadzić 1.8T z Niemiec? Tam chyba nie podbijają cen tylko dlatego, że silnik to 1.8T.

Edytowane przez GET.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na allegro masz wiekszość aut sprowadzonych z dorabianymi tablicami, jakie to ma znaczenie w kupnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to coś dołożone na konsoli to system głośnomówiący

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    34 minuty temu, GET. napisał:

No widzisz, ja bym nawet nie dostrzegł tego na pierwszy rzut oka, więc cieszę się, że założyłem ten temat... :) 

Właśnie, co do 2.0 TFSI wiem, że jest dużo mitów na temat tego silnika. Tym bardziej, że w B7 była to "starsza" konstrukcja na pasku, a nie na łańcuchu, czego większość nie rozróżnia :D Swoją drogą widzę po opisie, że właśnie posiadasz taki silnik, więc moje pytanie brzmi: jak to jest ze spalaniem w tym silniku względem 1.8T? Bo raz gada się o 15L w mieście, raz o 10-12, więc może Ty mógłbyś coś konkretniejszego powiedzieć?

Pozdrawiam serdecznie

PS. Może za 30 koła taniej by wyszło sprowadzić 1.8T z Niemiec? Tam chyba nie podbijają cen tylko dlatego, że silnik to 1.8T.

Miasto, największe korki w szczycie 13,5l średnio, normalnie miasto w granicach 11,5, oszczędnie w weekend bez ruchu nawet poniżej 11. Trasa ok. 7, najmniej zszedłem na 6,7l. Oczywiście można wiecej, zależy od buta właściciela i też napędu. W ośce na pewno będzie mniej. Jak 1.8T to od razu do gazu, bo osiągami nie powala, a pewnie spali podobnie. Co do sprowadzania to polecam, najlepiej skandynawia jeżeli zależy Ci na cenie i pewnym przebiegu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądałem 2 auta ze Szwecji sprowadzone i nie szykowane do sprzedaży, odstrasza mnie ta korozja. Nie znam się na blacharstwie-lakiernictwie ale wydaje mi się że zrobienie tego aby pojeździć kilka dobrych lat jest nierealne. Po 1-2 latach pewnie znowu wylezie rudy shit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miesiac temu oglądałęm... Malowana prawa strona i silnik na zimnym dziwnie pracował (wydaje mi się ze łańcuszek do wymiany). Naprawdę ludzie chcą chore pieniądze, za tak stare auta... Szukałem B7 1.8T albo 2.0T, w Radomiu nic nie znalazłem. Miałem kilka różnych AUDI, ale w końcu kupiłem EXEO 2.0T na pasku z przebiegiem 135tys.  z 2009r. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 13.05.2018 o 21:02, dami8705 napisał:

Naprawdę ludzie chcą chore pieniądze, za tak stare auta... Szukałem B7 1.8T albo 2.0T, w Radomiu nic nie znalazłem

Jelenie płacą jak za zboże to i handlarze ceny śrubują

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam inne pytanie... Znalazłem kolejną ofertę: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-1-8-t-quattro-s-line-xenon-tel-ID6A7ZLJ.html#0d324f0b31 - rozmawiałem już z gościem i jutro potwierdzę przyjazd. Natomiast czy to jest możliwe, aby 2 x s-line posiadał takie siedzenia? Ponadto, sprawdziłem VIN i wg niego jest kod 8ED "Headlight: Bi-functional headlight with gas discharge lamp, for driving on the right" - chociaż na zdjęciu nie wygląda jak bi xenon. Może ktoś wyprowadzić mnie z błędu lub też dodać opinię?

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez GET.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokaż ten VIN, poza tym to nie jest chyba 2xsline. Typowy handlarzyna nie ma pojęcia co sprzedaje i większej wiedzy o Audi też nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

WAUZZZ8E76A247677. A czy to handlarz to wątpię. Określił siebie jako osoba, która nie do końca zna się na audi. Kupił go w 2016 w Niemczech. 

Edytowane przez GET.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ktoś kto ma taką chałupę a pod nią nowego Mercedesa i X5 nie jeździ 12 letnim A4...w senie może nie typowy handlarz, ale wiele o aucie raczej się nie dowiesz :D Zapewne tak to wyjechało z salonu. Jak nie masz daleko to jedź oglądaj :)

Edytowane przez Quattro200HP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No właśnie dlatego go sprzedaje. Byłbym wdzięczny za porady dotyczące tego auta lub jakieś informacje, zanim zdecyduję się na oględziny ;) I przy okazji, mówił także, że auto ma jakieś małe purchle przy jednym nadkolu.

PS. Wiszę Ci piwko 😏

Edytowane przez GET.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    43 minuty temu, GET. napisał:

Natomiast czy to jest możliwe, aby 2 x s-line posiadał takie siedzenia?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ok, myślałem, że jak jest 2 x s-line to ma też sportowe siedzenia. Dzięki za info. 

10 minut temu, Quattro200HP napisał:

Jak nie masz daleko to jedź oglądaj

No właśnie 400 km mam :D 

Edytowane przez GET.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są sportowe siedzenia-kubełki z ruchomą częścią pod udami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, rozumiem. Sądziłem po prostu że te s-line to tylko pół-skóry kubełkowe. Wiesz o które mi chodzi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Full S-line(S-line plus) ma wewnątrz czarny sufit i siedzenia sportowe skóra+speed (ewentualnie skóra+skóra)z wytłoczką S-line .

Ten egzemplarz ma jasny sufit i siedzenia sport czyli najpewniej pakiet S-line zewnętrzny

Godzinę temu, GET. napisał:

Ok, rozumiem. Sądziłem po prostu że te s-line to tylko pół-skóry kubełkowe. Wiesz o które mi chodzi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście mi się bardzo dobrze jeździło w tych sportach materiałowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    vor 6 Stunden schrieb Quattro200HP:

Ktoś kto ma taką chałupę a pod nią nowego Mercedesa i X5 nie jeździ 12 letnim A4...

Ciekawe skąd ma, nie? Pewnie vaty heh

🇵🇱

Edytowane przez audiaudi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    11 godzin temu, audiaudi napisał:

Ciekawe skąd ma, nie? Pewnie vaty heh

🇵🇱

😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    20 godzin temu, GET. napisał:

Mam inne pytanie... Znalazłem kolejną ofertę: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-1-8-t-quattro-s-line-xenon-tel-ID6A7ZLJ.html#0d324f0b31 - rozmawiałem już z gościem i jutro potwierdzę przyjazd. Natomiast czy to jest możliwe, aby 2 x s-line posiadał takie siedzenia? Ponadto, sprawdziłem VIN i wg niego jest kod 8ED "Headlight: Bi-functional headlight with gas discharge lamp, for driving on the right" - chociaż na zdjęciu nie wygląda jak bi xenon. Może ktoś wyprowadzić mnie z błędu lub też dodać opinię?

Pozdrawiam serdecznie

Witam,

tak, to są bixenony.  Natomiast to nie jest 2 x sline. Ma pakiet zewnętrzny s-line a wewnątrz wszystko wskazuje na pakiet wewnętrzny "sport" jak pisze Rabbi. Wg mnie dołożona jest kierownica ze znaczkiem s-line; w wewnętrznym pakiecie sport jest taka sama ale bez znaczka sline.

Ale ogólnie nie wygląda na umęczoną więc warto jechać zobaczyć, i jak wszystko się w miarę spina blacharsko / mechanicznie negocjować cenę i cieszyć się jazdą 😉 pozdrawiam

Edytowane przez qruku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    19 godzin temu, Quattro200HP napisał:

Ktoś kto ma taką chałupę a pod nią nowego Mercedesa i X5 nie jeździ 12 letnim A4...

Nie szedłbym tą drogą ... 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za rozwiązanie wątpliwości. Przymierzam się do oględzin i zobaczymy efekty. Szkoda, że to nie jest pełen pakiet wewnętrzny s-line tylko pakiet sportowy czyli z akcentami, ale cóż... Znaleźć pełen s-line, 1.8T i quattro w sedanie nieumęczonego oraz z bogatym wyposażeniem to jak szukanie igły w stogu siana. Naprawdę przeszukiwałem 3-4 miesiące oferty i po raz pierwszy taka rzuciła mi się w oczy. Reszta to szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, dzięki za propozycję, ale wolałbym sedana. Do kombi nie jestem w 100% przekonany. Dodatkowo wolałbym manual a nie automat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, macijando napisał:

Zerknij na moje... z ceny jestem w stanie coś jeszcze urwać:

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-s-line-quattro-tiptronic-2-0-tfsi-uczciwe-auto-ID6A493Y.html

Przecież Twój samochód jest wystawiony w dziale sprzedam to już nie musisz go każdemu "polecać" w dziale kupię :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 godzin temu, qruku napisał:

Przecież Twój samochód jest wystawiony w dziale sprzedam to już nie musisz go każdemu "polecać" w dziale kupię :facepalm:

Stary, a co Tobie do tego? cowboy bebop z Ciebie czy co? zajmij się czymś pożytecznym, a nie zabieraniem głosu w temacie, którym nie jesteś zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi