Audi a4 b7 1.8T q 2x s-line
1 1

42 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, macijando napisał:

Stary, a co Tobie do tego? cowboy bebop z Ciebie czy co? zajmij się czymś pożytecznym, a nie zabieraniem głosu w temacie, którym nie jesteś zainteresowany.

Jakbyś potrafił zauważyć, wyżej właśnie starałem się udzielić pożytecznej informacji osobie zainteresowanej zakupem a4 1.8T. 

Pozwolę sobie zatem stwierdzić że to chyba Ty cowboyu zabłądziłeś, bo nic merytorycznego do tego wątku nie wniosłeś.

Na siłę to się gwoździe wbija a nie auta sprzedaje, no chyba że się jest "Januszem Biznesu".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, qruku napisał:

Jakbyś potrafił zauważyć, wyżej właśnie starałem się udzielić pożytecznej informacji osobie zainteresowanej zakupem a4 1.8T. 

Pozwolę sobie zatem stwierdzić że to chyba Ty cowboyu zabłądziłeś, bo nic merytorycznego do tego wątku nie wniosłeś.

Na siłę to się gwoździe wbija a nie auta sprzedaje, no chyba że się jest "Januszem Biznesu".

Zajmij się sobą i swoimi biznesami :) wujku dobra rada :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak byłeś oglądać czy juz stoi pod domem :D też ją zauważyłem ale wydałem trochę kasy na co innego i auto poszło na bok ciekawy jestem czy dobra sztuka ? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Audiczka została zakupiona przeze mnie. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym wątku i pomogli mi odpowiedzieć na kilka nurtujących pytań. 
    Generalnie to tak: jechał ze mną mechanik i stwierdził że... nie ma się do czego poważnie przyczepić za wyjątkiem trzech kwestii:

1. Silnik suchy, ale na wierzchu było widać, że się trochę poci ( prawdopodobnie uszczelka jest lekko rozszczelniona ) i możliwe, że przez to łyka ileś tam oleju. Na pewno nie wynika to z uszczelniaczy, bo generalnie po odpaleniu auta nie puszczało "dymka" ani też w trakcie jazdy czy na postoju nie kopcił w ogóle. Tak samo praca silnika wzorowa. Turbina też nie wygląda jakby miała padać, przynajmniej takie są oceny mechanika, z którym byłem na miejscu.
    2. Olej zalany to bodajże Castrol 5w30 - powinien być chociaż 5w40, więc pierwsze co zrobię to płukanko i zmienię na Motula 5w40, bo ten Castrol to o kant wiadomo czego można rozbić... Do tego wszystkiego olej był wymieniany co około 15-17 tys. km, gdzie dobrze wiemy, że w tym silniku wymianę robi się co 7.5 tys. km. Wynika to prawdopodobnie z niewiedzy, gdyż sprzedający stwierdził, że "auto miało głównie jeździć". 
    3. Lewy błotnik ma lekką rdzę, ale z tego co czytałem na tym forum to normalne. Więc zabezpieczę to i tyle.

A tak to w trakcie oględzin sprawdzałem dokładnie książkę serwisową. Sprzedający posiadał wszelkie niezbędne rachunki oraz potwierdzenia jakichś napraw ( np. rozrząd, klimatyzacja, olej, serwis itd. ). 
    Oczywiście trzeba było przede wszystkim sprawdzić zawieszenie, a te okazało się w bardzo dobrym stanie. Żadnych stuków ani dziwnych odgłosów, brak luzów, a jazda wręcz przyjemna. Nie mówiąc już, że takiego dobrego stanu chociażby opon letnich dawno nie widziałem. Widać, że naprawdę starał się dbać o to auto, a jakieś mankamenty mogły wynikać po prostu z niewiedzy.

Do ceny dołączone zostały opony zimowe z oryginalnymi felgami audi. Obecnie jeździ na letnich 18-calowych. 

PS. Mam pytanie: komputer pokładowy bazuje na niemieckim języku - jest gdzieś dostępna wersja polska za darmo czy trzeba do ASO jechać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    38 minut temu, GET. napisał:

PS. Mam pytanie: komputer pokładowy bazuje na niemieckim języku - jest gdzieś dostępna wersja polska za darmo czy trzeba do ASO jechać? 

Sam zmienisz np na ang

Edytowane przez audiaudi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, GET. napisał:

Tak. Audiczka została zakupiona przeze mnie. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym wątku i pomogli mi odpowiedzieć na kilka nurtujących pytań. 
    Generalnie to tak: jechał ze mną mechanik i stwierdził że... nie ma się do czego poważnie przyczepić za wyjątkiem trzech kwestii:

1. Silnik suchy, ale na wierzchu było widać, że się trochę poci ( prawdopodobnie uszczelka jest lekko rozszczelniona ) i możliwe, że przez to łyka ileś tam oleju. Na pewno nie wynika to z uszczelniaczy, bo generalnie po odpaleniu auta nie puszczało "dymka" ani też w trakcie jazdy czy na postoju nie kopcił w ogóle. Tak samo praca silnika wzorowa. Turbina też nie wygląda jakby miała padać, przynajmniej takie są oceny mechanika, z którym byłem na miejscu.
    2. Olej zalany to bodajże Castrol 5w30 - powinien być chociaż 5w40, więc pierwsze co zrobię to płukanko i zmienię na Motula 5w40, bo ten Castrol to o kant wiadomo czego można rozbić... Do tego wszystkiego olej był wymieniany co około 15-17 tys. km, gdzie dobrze wiemy, że w tym silniku wymianę robi się co 7.5 tys. km. Wynika to prawdopodobnie z niewiedzy, gdyż sprzedający stwierdził, że "auto miało głównie jeździć". 
    3. Lewy błotnik ma lekką rdzę, ale z tego co czytałem na tym forum to normalne. Więc zabezpieczę to i tyle.

A tak to w trakcie oględzin sprawdzałem dokładnie książkę serwisową. Sprzedający posiadał wszelkie niezbędne rachunki oraz potwierdzenia jakichś napraw ( np. rozrząd, klimatyzacja, olej, serwis itd. ). 
    Oczywiście trzeba było przede wszystkim sprawdzić zawieszenie, a te okazało się w bardzo dobrym stanie. Żadnych stuków ani dziwnych odgłosów, brak luzów, a jazda wręcz przyjemna. Nie mówiąc już, że takiego dobrego stanu chociażby opon letnich dawno nie widziałem. Widać, że naprawdę starał się dbać o to auto, a jakieś mankamenty mogły wynikać po prostu z niewiedzy.

Do ceny dołączone zostały opony zimowe z oryginalnymi felgami audi. Obecnie jeździ na letnich 18-calowych. 

turbo nie sprawadzisz wizualnie. Tylko i wyłącznie logi i wtedy można oceniać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratuluje zakupu, szerokości i bezawaryjności 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, Quattro200HP napisał:

turbo nie sprawadzisz wizualnie. Tylko i wyłącznie logi i wtedy można oceniać :)

No wiadomo, że logi się zrobi bezpośrednio na miejscu. Tak czy inaczej, dla mnie sprawa jest oczywista - Castrol 5w30 ( long life! ), wymieniany co 15-18 tyś. km może to powodować. Z tego co wiem od ostatniej wymiany oleju zrobił już dobre 10 tysięcy km i nie dolewał w ogóle oleju. Na miejscu miał poziom minimum, więc jasne jest, że sobie wziął te 3L przez tyle tyś. km. W sumie jakby tak policzyć, to mieści się w normie, bo audi podaje w książce serwisowej, że do 0,5L może nawet wziąć... Tym bardziej, że w upalne dni nie jeździł nim jak dziadek. Tak czy siak w czerwcu zmieniam na Motula 5w40 i przy okazji zrobi się płukanko... 

Podsumowując, uważam, że nie powinien ten mankament czy nawet lekka rdza przy nadkolu po lewej stanowić o decyzji. Wszystko z czasem się zrobi tym bardziej, że auto posiada o wiele więcej zalet, które naprawdę przeważają na korzyść nad mankamentami wynikającymi z niewiedzy użytkującego auto. Wiem, że poprzedni właściciel dbał o to auto i to widać było na miejscu. 

Godzinę temu, qruku napisał:

Gratuluje zakupu, szerokości i bezawaryjności 👍

Dziękuję uprzejmie i również życzę wszystkiego dobrego.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech jeździ długo i bezawaryjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówił Ci co za 3 szkody miał na tym aucie od 2016-2017r?

Znajomy wykupił raport AUTODNA bo chciał jechać na oględziny w poniedziałek.

Edytowane przez johnystw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjaśniliśmy to w temacie:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi