Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polskie morze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co możecie polecić nad polskim morzem? Nie interesują mnie duże "skupiska" typu Łeba i Władysławowo. 

Ważne atrakcje dla dzieci (3 i 7 lat) i fajna plaża.

Pozdrawiam 

 

Edytowane przez LChris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Łebę i Władysławowo zdecydowanie odradzam. Obie miejscowości znam bardzo dobrze (w sumie tu i tu ponad pół roku spędziłem wakacyjnie).

 

Władysławowo jak każdy wie wielki tłok, plaża zajęta do końca. Hałas, kolonie, mało ciekawych rzeczy i nuda. Brudna i trochę zapuszczona miejscowość, drogo. Z plusów tylko łatwy dojazd nie licząc wjazdu do miasta- wieczny korek i blisko na półwysep Helski. 

 

Łeba to masakra. Dojazd średni, plaże obładowane na maxa, ale jak ktoś ma cierpliwość (nie ma dzieci) może iść kilka km na wschód (tylko piechotą) na puste plaże. Nie ma gdzie zjeść. Serio. Niby pełno knajp i restauracji, ale podają taki syf że robi się niedobrze.  Zdarza się mucha w kotlecie (miałem 2x osobiście i byłem świadkiem niejednokrotnie lotu talerza w kucharza nie tylko z powodu muchy...).

Pełno wrzeszczącej dzieciarni i wieśniaków z BMW i ścigaczami.  Z plusów Łeby to piękne okolice dla tych, co lubią łazić: latarnia morska, ruchome piaski, 2 wielkie jeziora, lasy, piękne okoliczne miejscowości ze starymi pałacykami i pełno ciekawostek które trzeba niestety odszukać.  Ciekawszym i ładniejszym miastem na mój gust jest Lębork zdecydowanie wart zwiedzania. Gdyby miał tylko dostęp do morza...

A co mogę polecić?

Ustka: miejscowość też mocno nastawiona na turystów ale do tych zamożniejszych i zagranicznych (DE). Porządek, zadbane ulice, ładny port, plaże są też zapchane ale da się znaleźć miejsce.  Fajne miejsce, żeby pojechać z dzieciakami: mają co robić, falochron wzdłuż plaży jest (tak, wzdłuż plaży), pełno promenad i ulic do spacerów. Może i trochę głośno ale ujdzie. Dojazd średni, ale ujdzie. 

Jest kilka rzeczy do pozwiedzania, okoliczne miejscowości też warto obejrzeć. 

 

Hel: a dokładniej Półwysep Helski.  Zdecydowanie warto spędzić tam wakacje, ale tylko poza sezonem :) Atrakcji chyba nie muszę wymieniać, jest ich sporo.

 

Piszę to z perspektywy osoby, która lubi chodzić, zwiedzać i ceni porządek, zadbane okolice i umiarkowany spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Jastrzębia Góra fajna miejscowość do Władka rzut beretem, jedna strona miasteczka rozrywkowa ,duża plaża dużo ludzi ,druga strona cisza i fajne plaże bez natłoku turystów tylko zejścia na te plaże trochę lipa .Byłem z żoną i córką jak dla mnie bomba pojechaliśmy raz na Władka na plażę i szybko się zmyliśmy to nie dla nas przepychanie się na ulicach o plaży nie wspominając.Na priv mogę ci polecić fajny pensjonacik co byliśmy cenowo atrakcyjnie plus własny parking .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Ustkę - jeżdżę tam na wakacje z dzieciakami już któryś rok z kolei i zawsze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Niechorze i okolice. Jak ma być bardzo cicho i spokojnie to Pogorzelica (oddzielona od Niechorza małym mostkiem. W okolicy jest Rewal, ruiny kościoła w Trzęsaczu, kolejka wąskotorowa, latarnia morska, jezioro Liwia Łuża. Bywałem tam wielokrotnie pod namiotem ale wiem że są różne fajne pensionaty w rożnych przedziałach cenowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć czemu akurat polskie morze? Czym spowodowany ten patriotyzm?

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie pojechał za granicę, bo wyjdzie podobnie cenowo a pogoda pewna. Ale możemy na wakacje tylko w okresie lipca i sierpnia jechać (kobieta nauczycielka) a w tym okresie moje serducho nie wytrzyma upałów, powyżej 27 stopni zdycham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zawsze tez cisnieniemy nad Rewal.

Tam jest spokoj nie to co np w Pobierowie gdzie ludu jak na Woodstock.

Tylko my robimy 1dniowy wypad i nie szalejemy zbyt z bablami.

 

Na wakacje to za granice bo u nas pogoda rozna a cenowo tez tanio nie wyjdzie.

E tam zimne piwko parasol i ja tez wytrzymuje w upaly no chyba ze masz problemy zdrowotne to juz inna sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja lubię zwiedzać i łazić a kardio powyżej 27 siada. A piwko pod parasolką to mogę działce uprawiać ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę niepewne podejście do tematu, bo w środku lata w PL możesz trafić na +30 i co wtedy? ja objechałem polskie morze od Świnoujścia po Hel i pomimo tego, że lubię klimat Bałtyku to nikt mnie już nie namówi na urlop tutaj. na weekend ok (nawet dojazd z Wrocławia to teraz kilka godzin, nie to co kiedyś), ale dłuższe wakacje to ja dziękuję. Jeśli słabo znosisz upały zawsze można pomyśleć o miejscach chłodniejszych, koszty podobne, a wybór też spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 stopni nad naszym morzem? ;) Ochłodzę się w Bałtyku :D  A serio na 2 tyg nawet jak się trafi upalny dzień to wtedy schronię się w klimie. Za granicę wolę jeździć w zimę się dogrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd posmakowałem pierwszych wakacji za granicą nie widzę w ogóle opcji by pojechać nad polskie morze. Góry ok, morze odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w Polsce?

Budowa domu, w pełnym sezonie za moją czwórką, 2os. dorosłe plus 2 szkraby poniżej dychy ciężko zejść żeby było dobrze.

Nie ma co porównywać Bałtyku do nap. Grecji  zaliczyłem kilka wysp i było super.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JawoR36 napisał:

Ja odkąd posmakowałem pierwszych wakacji za granicą nie widzę w ogóle opcji by pojechać nad polskie morze. Góry ok, morze odpada.

generalnie powinienem chwalić swoje miasto nadmorskie czyli Kołobrzeg ale potwierdzam w 100 % JawoR36

najlepsze hotele jakie do tej pory zaliczyłem były w Turcji , chociaż w zeszłym roku zaliczyliśmy kolejny raz Bułgarię 

pogoda jak w PL tylko zero deszczu przez cały pobyt , temp. ok 30 C 

 wracając do kraju to oczywiście polecam Kołobrzeg , w okolicach otworzyli http://parkpomerania.pl/ oraz http://www.sky-park.pl/ 

jak na plaże to od strony Grzybowa , mniej ludzi - mam kilka swoich miejscówek 

wstawiam fotę z ostatniego hotelu w Słonecznym Brzegu 

DSCF3454.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu w Polsce?

Budowa domu, w pełnym sezonie za moją czwórką, 2os. dorosłe plus 2 szkraby poniżej dychy ciężko zejść żeby było dobrze.

Nie ma co porównywać Bałtyku do nap. Grecji  zaliczyłem kilka wysp i było super.

 

 

Cro 10 nocy,domek  10m od plazy wyszlo ok 6k z dojazdem wiec mozna ciut drożej niz u nas miec super wakacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybowo spoko ale Kołobrzeg? Jak dla mnie niestety miasto wygląda jak żywcem wyjęte z komuny. Ok okolice latarni czy molo wypiękniały ale ile można gapić się na latarnię i molo... no ale to tylko moja opinia :) A i do tego zawsze zimna woda w morzu :)

dwa lata temu byłem na Lanzarote na kanarach, dla wszystkich który lubią zwiedzać i oglądać coś nowego bardzo polecam. Wynajęcie auta i jazda po wyspie w każdą możliwą stronę i tydzień zleciał aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wesz82 napisał:

Cro 10 nocy,domek  10m od plazy wyszlo ok 6k z dojazdem wiec mozna ciut drożej niz u nas miec super wakacje..

Planuje wyjazd w 4 DOROSLE osoby i nie mam zamiaru nawet sie zblizyc do 10k. 12dni, nocleg ok 4 tys w Chorwacji, dojazd 1.5tys. I na miejscu max 2tys. Owszem, nie bede jak w zeszlym roku sniadania, obiadu i kolacji w barach jadl, ale bez problemu sie zmieszcze 8k w 4 DOROSLE osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wesz82 napisał:

Cro 10 nocy,domek  10m od plazy wyszlo ok 6k z dojazdem wiec mozna ciut drożej niz u nas miec super wakacje..

Cro? Chorwacja?

 

Tez już któryś rok z kolei chodzi mi po głowie.

 

Edytowane przez LChris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Croatia?

20 minut temu, LChris napisał:

Cro? Chorwacja?

 

Tez już któryś rok z kolei chodzi mi po głowie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...