Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co zamiast Bose?


oooo AEB oooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam padły mi głośniki Bose w dzrzwiach i zastanawiam się co kupić, żeby grało jak bose albo nawet lepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co przyzwoitej marki będzie grało dobrze. Równie dobrze by było zainwestować we wzmacniacz (koniecznie cenionej marki), chociaż dwukanałowy na nowe głośniki, które założysz w drzwiach (zakładam, że chodzi o jedną parę drzwi i to pewnie przednie). Jeśli chcesz głośniki 130 mm tak jak jest to w oryginale to pamiętaj o adapterach, które niestety trzeba dopasować. Pamiętaj, że przestrzeń od głośnika to kratki osłaniającej też trzeba uszczelnić.

Jeśli chcesz zamontować większe głośniki to podpięty temat:

https://a4-klub.pl/topic/14852-all-b5-głośniki-16cm-w-drzwiach-bez-przeróbek-tapicerki/

Nie musisz się cackać z wybraniem marki i modelu głośników, bo i tak nie wykorzystasz ich możliwości, dlatego tak jak napisałem - grunt, żeby to był produkt marki z dość wysokiej półki.

Edytowane przez WojtasTaba
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie z tych dwóch JBL wygląda solidniej,  ale bierz co uważasz. Montaż pod samo radio w miejsce fabrycznego głośnika, czy będzie jeszcze coś kombinowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod same radio, niemam zamiaru kombinować jakichś wzmacniaczy wystarczy mi fabryczny, tylko w tej cenie jbl? to ciekawe czy to oryginał jest bo coś to za tanio jak na tą markę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie i ten JBL może być, chociaż miałem na myśli coś chociaż od Hertza wzwyż. 
A co do ceny to nie przeceniaj JBLa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jbla słyszałem jak grają i powiem szacun ale jeżeli ten hertz lepszy to chyba kupię hertz bo mam na to zaplanowane do 3 stówek na głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wszelakich opinii Hertz przebija JBL, ale też można spojrzeć na to indywidualnie, w zależności jakie kto granie lubi. Sam miałem Hertze na oku, ale w końcu zdecydowałem się na inne głośniki z nieco wyższej półki cenowej. Natomiast jeśli nie zamierzasz montować wzmacniacza, to nie ma co przesadzać z wydatkami na głośniki. Myślę, że seria DSK od Hertza powinna zagrać przyzwoicie pod samym radiem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za radę. A jakie marki głośników są lepsze od hertza? Bo ja w tym temacie noga:(

Mam słuchawki bt dokanałowe od pioneer_a i grają ładnie wieża też od pioneer_a i się spisuje a jeśli chodzi o głośniki samochodowe,  to już sam niewiem bo każdy ma inne zdanie ale najlepiej posłuchać/poczytać kogoś kto zna temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, najlepiej posłuchać i samemu ocenić, bo brzmienie ma podobać się Tobie :)

Ciężko jednoznacznie powiedzieć co zagra lepiej od Hertza. Sam zdecydowałem się na niemiecką markę Audio System, ale głośniczków jeszcze nie zamontowałem, więc powinienem poczekać z ich oceną.  Podejrzewam, że pod moim niefabrycznym radiem i niedużym wzmacniaczem zagrają lepiej niż jakiekolwiek bose. 

Tak trochę z innej beczki - czy przypadkiem oryginalne głośniki bose nie grają pod 2 Ohm? Zwróć na to uwagę, bo jeśli tak, to jak wymienisz je na standardowe 4 Ohm, to bardzo możliwe, że będą grać ciszej od całej reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tych aukcjach jest napisane"zamiast bose" więc chyba jest pod 4 ale wolę zapytać niż 2razy rozbierać drzwi

Kiedyś w sarym aucie miałem clariony z przodu po 140wat i grały zaje2iście

Zapomniałem napisać, że mam nieoryginalne radio tylko kenwood 4 *50w

A przeglądam teraz alledrogo i jeszcze wpadły mi w oko takie cuda

http://allegro.pl/magnat-glosniki-audi-a4-b5-do-drzwi-przod-dystanse-i7205306404.html#thumb/1

Wiem, że sobwoofery robią genialne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji pisze "zamiast bose" bo na dystansach można je zamontować w miejsce oryginalnych bose.  Fabrycznie bose grają w impedancji 2 Ohm, ale jak masz radio Kenwooda to ono gra standardowo w 4 Ohm, więc nie powinno być tu problemu.

Co wybierzesz to już Twoja sprawa. Jeśli masz gdzieś możliwości posłuchania i porównania brzmienia wyżej wymienionych zestawów to byłoby najlepiej. Jeśli nie to zawsze możesz wziąć pod uwagę opinie użytkowników, im więcej tym lepiej. Osobiście wolałbym JBLa niż Magnata, a i tak pewnie Hertza zamiast tych dwóch, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tyłu w półce te audio system siedzą i walą basem aż miło i chyba kupie takie do przodu tyle, że za jakiś czas:) a możesz mi powiedzieć ile kosztowały Cię te głośniki?

IMG_20180514_184002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za M130 EVO płaciłem 400 brutto z dystansami, wkrętami do montażu i wysyłką. W zestawie są woofery (tzw. midbasy), twitery, oraz nieduże zwrotnice, które bez problemu można zmieścić w drzwiach i wadzić o nic nie będą. Widziałem też jakiś inny model nieco taniej (bodajże MX130C) i te można nabyć już za 300. 

Warto się zastanowić co kupić, żeby później nie rozbierać kilka razy drzwi i montować głośników. Jeśli podoba Ci się granie Audio System to myślę, że warto by wydać choćby te 300 na zakup tańszego wariantu. Pamiętaj, że to właśnie te głośniki z przodu najbardziej słychać i to one powinny robić robotę ;)

U siebie te co masz z tyłu w półce sam wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były już w aucie pewnie niemiaszek zmienił je. Te co mam z tyłu to robią świetną robotę a w drzwiach grają tak jakby porwane były bo pierdzą przy podgłośnieniu. Jak za 300 to mogę kupić to bd miał komplet i dyskoteka będzie jednym słowem:) A tak z ciekawości zajrzałem na te tylne zobaczyć co tam siedzi i zrobiłem foto bo grają rewelacyjnie okazało się audio system:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że były wrzucone za granicą, bo właśnie audio systemy są produkowane w Niemczech i stamtąd importowane ;) Ja zdecydowałem się akurat na nie, bo słucham głowie muzyki klubowej i zależało mi na głośnikach, co dadzą radę zagrać ładnie basem :) z tego co słyszałem to robią fajną robotę i jak dla mnie nadają się idealnie. Gdybym słuchał innej muzyki, to pewnie kupiłbym Hetrze i pewnie byłbym zadowolony, bo wiele osób je sobie chwali. 

W sumie za jakiś czas jak już uporam się z przodem to pewnie będę szukał jakiś głosików na tylną półkę i jeśli możliwe to najchętniej wrzuciłbym tam też audio system do kompletu. Te co Ty tam masz są zamontowane w fabryczne otwory, czy widać, że było coś kombinowane? Wiesz może jakie to są: jedno, czy dwudrożne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszły w otwory z tego co wiem to 160mm ale jutro zmierzę:) muszę zrobić foto dla drugiego głośnika może będzie na nim napisane. Basik daje elegancko i czysto, też słuchan głównie techno, trance, hardstylu, metalu, rapu i tu bas jest niezbędny do wydobycia głębi dźwięku... 

Ps na radiu Maryja pewnie te przednie by nie pierdziały tak ale na takich nutach to normalnie niewyrabiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już pogooglowałem. Z tego co widzę ze zdjęcia to muszą być Audio System RX 165XL PRO. Konkretne woofery, które grają pod impedancją 2 Ohm, więc są idealnymi zamiennikami pod bose. Jeśli grają pod wzmacniaczem bose jako aktywne to muszą grać naprawdę konkretnie :) Przyznam szczerze, że tych akurat Ci zazdroszczę, bo teraz to już ciężko takie kupić w uczciwym stanie za normalne pieniądze.

Zobacz z ciekawości i daj znać, czy mieszczą się w półkę bez przeróbek, czy jakiegoś wycinania blachy. U mnie leżą Hertze HSK 165.4, też bardzo konkretne woofery, które kupiłem z myślą o zamontowaniu w półkę. No ale okazało się, że nie zmieszczą się, bo mają trochę za wielki kosz (a rozmiar ten sam 165). Szkoda, bo są naprawdę masywne i widać, że grało by to konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro popatrzę albo zrobię next foto i sam ocenisz. Jeśli chodzi o wycinanie to pewnie nie trzeba ciąć tylko po mininetrze z każdej strony podpiłować pilnikiem i wejdą bez diaxa:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...