Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co zamiast Bose?


oooo AEB oooo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Wygląda na to, że było wycinanie blachy ale i dobrze zamalowali bo tak w oko się nie wrzuca i musiałem wejść w bagażnik żeby to obejrzeć i zrobić foto:) Znalazłem jeszcze w dzrzwi przednie takie głośniki i grają pod 2 ohm_y http://allegro.pl/blam-relax-130rc-i7213374131.html Co sądzisz na ich temat?

IMG_20180516_185158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że drobna przycinka musiała być zastosowana, bo inaczej ciężko masywniejsze 165 wrzucić. Ciężko mi się na temat tych głośników co zalinkowałeś wypowiedzieć, bo się z nimi nie spotkałem, ani też firmy nie kojarzę. Może ktoś inny coś powie na ich temat.

Z tą impedancją to poszukałbym jeszcze jakiegoś info na forum jak to w bose jest. Zakładam, że głośniki tylne w półce grają pod oryginalnym wzmacniaczem z zestawu i stąd grają w tej samej impedancji (2 Ohm). Jest dobrze i dzięki temu grają elegancko. Zwróć uwagę, że z przodem może być nieco inaczej. Oryginalnie przednie bose mogły grać pod 2 Ohm, ale być może tylko na ori radiu (bezpośrednio bez dodatkowego wzmacniacza) zakodowanym specjalnie w tryb bose. Teraz jak już masz wymienione radio na niefabryczne, to gra ono w 4 Ohm i jeśli podłączysz do niego bezpośrednio głośniki 2 Ohm, to bardzo obciążysz radio. Grozi to uszkodzeniem końcówki mocy radia, więc montując tego typu głośniki napytasz sobie więcej biedy niż korzyści. 

Nie miałem nigdy bose u siebie, więc nie będę w stanie Ci potwierdzić, czy aby tak jest na pewno. Znajdź jakiś schemat instalacji bose i zobacz jak to wygląda zanim zdecydujesz się na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoogluje bo być może że 4 ohmy mogą fajnie grać:) radia jako tako mi nie szkoda bo widać że już najlepsze lata za nim ale jakbym nowe kupił i spaliłoby to już bym się wkurzył wtedy a mam w planach w przyszłości dokupić jakieś z obsługą bt i z ekranem led i nawigacją, wracając do tematu to zdecydowałbym się na te z audio system ale tu też jest zagwozdka bo one grają pod 3 ohm_y i nijak to się ma ani do 2ohm wzmacniacza ani do 4ohm radia więc już sam niewiem jak to z tym jest no chyba że 4 ohm podłączyć pod 1 wiązkę wtedy wyjdzie po 2 na stronę ale dalej pozostaje kwestia radia i wzmaka... Mimo tego czuję, że te głośniki audio system 3 ohm zrobiły by niezłą imprezę w audiku w połączeniu z tylnymi:) I jeszcze 1 pytanie a mianowicie czy muszę wygłuszyć drzwi po zamontowaniu nowych głośników? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłaszać nie musisz, ale warto, bo przód będzie grał dużo lepiej. Niestety bez rezania w miejsce oryginalnego głośnika możemy wsadzić tylko 130 mm, no i nie zagra to tak dobrze jak przykładowo 165, ale wygłuszenie na pewno poprawi granie.

Co od tych głośników audio system sam chwilę myślałem nad tym, czy to dobre posunięcie ładować głośniki 3 Ohm, gdyż u siebie tez radio i wzmacniacz gra pod 4. W końcu zdecydowałem się podpytać goscia, co zajmuje się montażem car audio i doradził, że impedancja 3 Ohm bedzie bezpieczna dla takiego radia. Tak więc nic złego dziać się nie powinno, ale z 2 Ohm już bym nie ryzykował. Choć znając życie pewnie wiele osób wymienia fabryczne radio w systemie bose na niefabryczbe, jakoś im to gra i mimo, że radio dostaje po d*pie to nie przejmują się tym (albo raczej nie zdają sobie z tego sprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wybór jest oczywisty') zamontuję u siebie te od audio system to będzie komplet. Maty głuszące samemu lepiej dociąć czy postawić na gotowce z alledrogo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przerabiałem tematu mat jeszcze, ale znając życie i tak pewnie będziesz musiał sam coś dociąć. Moim zdaniem to nie jest najistotniejsze. Ważne jest, żeby użyć dobrej jakości mat, które nie skruszą się po roku uzytkowania i starać się jak najlepiej okleić drzwi.

W ogóle nie wiem, czy wiesz, ale z przodu głośnik montowany jest nie w blachę drzwi, a w tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom dopiero się dowiedziałem bo jeszcze nie rozbierałem drzwi. Kto wie co tam mnie czeka oby nie było nic kombinowane bo będzie masakra jak się okaże, że ktoś tam coś kombinował po swonemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż trzeba rozebrać i zobaczyć co w trawie piszczy. Jak już zamontujesz te głośniczki to podziel się wrażeniami, jak gra przód i jak oceniasz brzmienie całego zestawu :) 

Jednym słowem czy warto - dla potomnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom porobię dokume tację co i jak ale jak już mówiłem muszę najpierw uporać się z problemem szarpania, wypadania zapłonu na lpg i pękniętym kolektorem wydechowym a później wezmę się za kupno i montaż tych gło#niczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat odłożony ze względu na inne zapotrzebowania - skąd ja to znam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Non to niestety nie nowe auto i już ma za sobą kilka lat więc normalne, że trzeba coś w nim porobić. Zrobię mechanikę żeby było ok poźniej audio a na koniec drobne złośliwości posypywania dróg solą czyli rdza na dole drzwi niewiele ale jednak burchelki już są i trzeba ogarnąć w porę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/glosniki-audio-system-m-165-evo-CID5-IDsgAMb.html

 

Takie na olx znalazłem gdybyś był zainteresowany do siebie zamontować:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są inne niż te co siedzą u Ciebie z tyłu - wygoogluj sobie dokładnie ten model co pisałem kilka postów wcześniej i zobaczysz, że różnica jest spora. Model, budowa głośnika, moc i impedancja.

Ja akurat planuje w tylnej półce zastąpić oryginalne głośniki dwudrożne również dwudrożnymi Audio System CO165 EVO, tylko jeszcze nie wiem czy tam wejdą bez przeróbek. Będę szukał okazji by je przymierzyć do dystansów, akurat dedykowane dystanse już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie jak moje to 440 ale z niewielkim pęknięciem a nowe widziałem za 1700 tylko niewiem czy za 2 czy za 4 głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...