Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Chrobotanie przy zmianie biegów/puszczaniu sprzęgła.


mati9024

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim audi a4 b7 1,9 tdi BKE, przebieg 195 tyś, słyszę jakieś dziwne "chrobotanie" przy jeździe i wrzucaniu biegu, tak jakby przy puszczaniu sprzęgła przy zmianie biegu, dzieje się to na niższych biegach np z 4 na 5 już tego nie słychać, dźwięk pochodzi jakby z przodu auta po prawej stronie? ciężko określić, miał ktoś coś podobnego może, takie objawy? co to takiego mogłoby być i czy wymagałoby to ewentualnie pilnego zdiagnozowania i naprawy? dziękuje za wszystkie sugestie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze maglownica ma luzy u mnie tez chrobocze zawsze na niskich biegach po puszczeniu sprzegla i przyspieszaniu.Narazie luz byl na tyle maly ze pomoglo dokrecenie sruby regulacyjnej ale pewnie nie na dlugo i czeka mnie regeneracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel112 napisał:

Mozliwe ze maglownica ma luzy u mnie tez chrobocze zawsze na niskich biegach po puszczeniu sprzegla i przyspieszaniu.Narazie luz byl na tyle maly ze pomoglo dokrecenie sruby regulacyjnej ale pewnie nie na dlugo i czeka mnie regeneracja.

Maglownica?? a co to ma wspólnego z wciskaniem sprzęgła i wrzucaniem biegu? nie wydaje mi się, żeby dźwięk pochodził od kierownicy... to taki dźwięk jakby coś chodziło kręciło się po jakimś łańcuszku i takie chrobotanie słychać przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to ma do tego mowie jak bylo w moim przypadku puszczajac sprzeglo jednoczesnie dodawajac gazu moj magiel majacy luzy wpadal w jakies wibracje i wydawal dzwiek przypominajacy  chrobotanie.Nagraj ten dzwiek wtedy ludzie beda wiedziec o jakie chrobotanie ci chodzi

Edytowane przez Daniel112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% turbina, jest wiele o tym na forum, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbosprężarka, jak będziesz odpuszczał gaz na 2-3 biegu w okolicach 1800-2000 też będziesz to słyszał. Miałem to u siebie, wyczyszczenie geometrii załatwiło temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już, zamykam, proszę o kontynuację w istniejących wątkach.

https://a4-klub.pl/topic/299582-b6-awxavf-chrobotanie-po-odpuszczeniu-gazu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...