Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła DRL w halogenach


mates08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie. Chciałbym założyć światła dzienne w swojej b5. Nie chce montować żadnych pasków itp. Wpadłem też na pomysł aby wykorzystać do tego światła halogenowe. Nie chcę z nich rezygnować i wpadłem na pomysł żeby kupić moduł świateł długich 30%. Tylko nie podoba mi się opcja z wykorzystaniem długich i chciałbym ten moduł podłączyć do halogenów.  Wtedy po odpaleniu silnika halogeny by świeciły na 30% a po włączeniu świateł , halogenów już wszystko by świeciło normalnie. CO o tym sądzicie? Wiem że to nie ma homologacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo p.mgielne albo dzienne, nie można mieć ciastko i zjeść ciastko.  A jak chcesz się przekonać to jedz na stację diagnostyczną wyjaśnią różnice  że oprócz różnic technicznych/ przeznaczenia jest to po prostu niezgodne z przepisami.  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO dlaczego do długich montują takie ściemniające moduły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo  spełnia normy dotyczące świateł dziennych.  Od kiedy mam audi  mam tak zamontowane, jest to wygodne rozwiązanie światła włączają się same po 5 sekundach od włączenia silnika.  H7 się przez to częściej nie przepalają więc nie wiem po co odstawiać jakąś nielegalną chałturę ze światłami p. mgielnymi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Axel1 napisał:

Bo  spełnia normy dotyczące świateł dziennych.  Od kiedy mam audi  mam tak zamontowane, jest to wygodne rozwiązanie światła włączają się same po 5 sekundach od włączenia silnika.  H7 się przez to częściej nie przepalają więc nie wiem po co odstawiać jakąś nielegalną chałturę ze światłami p. mgielnymi.  

Aha czyli masz w swojej ten moduł ściemniający długie? Jak to się sprawuje? Przedewszystkim czy np jak będe chciał mrygnąć długimi to normalnie się załączą? Druga sprawa czy taki moduł nie zakłóca np CB radia albo radia FM? Czy mógłbyś podesłać foto jak wygląda to na zapalonych światłach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zrobić dzienne w halogenach ale musiałbyś je wymienić na halogeny z homologacją DRL

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mates08 napisał:

Aha czyli masz w swojej ten moduł ściemniający długie? Jak to się sprawuje? Przedewszystkim czy np jak będe chciał mrygnąć długimi to normalnie się załączą? Druga sprawa czy taki moduł nie zakłóca np CB radia albo radia FM? Czy mógłbyś podesłać foto jak wygląda to na zapalonych światłach? 

Legalne to to nie jest - lampy nie mają oznaczeń świateł do jazdy dziennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem mam oznaczenie  RL na reflektorze więc wszystko jest legalne. Jak maja inni to już muszą sprawdzić oznaczenia na światłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mój błąd. Ale na szkle lampy umieszczono również oznaczenie, że teoretycznie można dać palnik D1S - są to uniwersalne klosze. Należałoby  rozkodować wszystkie oznaczenia na lampie.  Każdy i tak zrobi jak chce, ale, czego nikomu nie życzę, w przypadku zdarzenia na drodze może się ktoś przyczepić.

edit: faktyczne oznaczenie lamp znajduje się na naklejce lampy - na necie znalazłem takie fotki dla zwykłych i bixów

 

normalny reflektor 

h7.jpeg

 

bix

 

 

bix.jpeg

Edytowane przez keczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2018 o 21:27, mates08 napisał:

Przedewszystkim czy np jak będe chciał mrygnąć długimi to normalnie się załączą? Druga sprawa czy taki moduł nie zakłóca np CB radia albo radia FM? Czy mógłbyś podesłać foto jak wygląda to na zapalonych światłach? 

1. Można normalnie mrygać

2. Nie zakłóca CB radia, tym bardziej FM

3. Włączony moduł na długich wygląda tak:

dfd59ded09f0569cmed.jpg

ff883d9a0a649413med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2018 o 22:13, wyzyk83 napisał:

można zrobić dzienne w halogenach ale musiałbyś je wymienić na halogeny z homologacją DRL

Jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...