Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła cofania się ciagle świecą


makowsky22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, mam rozniez problem ze światłami cofania ciagle mi sie świecą, pewnie do wymiany czujnik cofania, potrzebuje różniez porady, jak go sprawnie wymienić, czy w warunkach polowych da się to zrobić, najlepiej jakby ktoś poprowadził mnie przez proces wymiany krok po kroku, albo poparł jakimś schematem, Dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik na pewno. Będzie Ci ciężko wymienić, jak nigdy nie grzebałeś mechanicznie w samochodzie ;) A o automacie zapomnij, Tak w skrócie według mnie to wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale z tego co widziałem to wymiana trwa niecałe 10 minut wystarczy zdjąć przewód, odkręcić czujnik, wpiąć nowy i to wszystko, nie wyglada to na skomplikowane, ani czasochłonne, nurtuje mnie tylko jedno pytanie, czy obudowe ochronna skrzyni muszę ściągać, czy da radę tak to wymienić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy idzie się dostać do tego czujnika od góry i jak go zlokalizować, może ktoś ma jakieś zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie sie dostać od góry. Auto na podnośnik albo jeśli ufasz mocno podnośnikowi. Zeby dobrze manewrować to naprawde trzeba auto wysoko dźwignąć gdyż potrzeba zdjąć osłone skrzyni.

Ja podjechałem do brata na podnośnik, zdjąłem osłone skrzyni i nameczzyłem sie mocno przy odpieciu kostki. Musisz to zrobić gdyż czujnik wkrecany jest i najzwyczajniej musisz go wykrecić. Także kręcenie kostką a za co idzie kablami może być ryzykowne... Chodzi o oberwanie kabelka. Ja cudem odpiąlem kostke. I wykręcasz Wkręcasz i kostke zapinasz i tyle. Cała filozofia. Patrząc na auto od spodu to po sciagnieciu oslony skrzyni jest tak bardziej pod pasazerem. Zobaczysz napewno "coś wkręcone z kostką z dwoma kabelkami" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...