Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem po przestanej nocy (zimny silnik) 2.0 BLB


madjaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zacząłem obserwować, że auto odpala coraz ciężej rano. Po przestanej nocy muszę kręcić z 5 sekund, aż zaczyna łapać i zakopci przy tym lekko na niebiesko. 

Ponad 220kkm ma nalotu (zalany Castrolem którego potrafi skonsumować 1L/5000km) z czego ja zrobiłem dopiero 15kkm. Wcześniej nie przypominam sobie żeby tak odpalał. 

Napewno wykluczam świeczki, bo wymieniłem na nowe. Dodam że na ciepłym silniku odpala od strzała, nawet pół obrotu mu nie trzeba. Także w dzień jak sie poruszam problem nie występuje, tylko rano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wymieniales filtr paliwa? ja bym zaczal od tego. W zaleznosci od jego stanu (np olej w paliwie) pomyslalbym nad vacu pompa. Zobacz odme czy za duzo oleju nie idzie w dolot. 1l na 5kkm to dla mnie troche duzo. 1l na 10kkm to jeszcze ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na problem z zapowietrzaniem się.

Zrób " test górki ", zalej go do pełna i postaw na noc przodem w dół, czym większa różnica poziomów pomiędzy osiami tym lepiej.

Na następną nockę postaw odwrotnie żebyś miał porównanie ....

A co do zużycia oliwy to castroll te silniki bardzo lubią, moje BPW jak było nowe to piło go 1,5 litra na 15 kkm , po zmianie na mobil1 nie dolewam od wymiany do wymiany .

Oczywiście może też być jakiś inny powód ubywania oleju w takim tempie, ale jak nie widać wycieków i silnik nie dymi na niebiesko to od zmiany oleju przy najbliższej jego wymianie bym zaczął ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniany 10kkm temu. Dodam też że 5000km temu wymieniłem uszczelniacz i uszczelki w wacumpompie. Bo wyczytałem ze lubi też tamtędy uciekać oliwa. Ale nic to nie dało. Teraz zbliza się wymiana zaleje Valvoline Allclimate zobaczymy jakie będzie zużycie.

Co do parkowania to zawsze parkuje przodem w dół tak mam podwórko. Spróbuję odwrotnie. 

Edytowane przez madjaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...