Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa nawiew pali bezpiecznik nr 25


xelis111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z niedziałająca dmuchawa ani klima pali mi bezpiecznik nr 25 w samochodzie przed wczoraj wymienialem rozrząd I do dzisiaj działało bez problemu  odpaliłem samochód włączyłem klime I nagle cisza nic nie wieje  I teraz jak przekrece kluczyk na zapłon kręci się wiatrak od klimy (ten na zewnatrz) odpiolem wszystkie kostki od dmuchawy klimy itp nawet te co idą koło zbiorniczka płynu hamulcowego dalej pali bezpiecznik  zauważyłem że przy kostkach się stopily kable wymieniłem zaizolowalem I dalej pali nie mam już pomysłu pomoże ktoś ? 

Edytowane przez xelis111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz zbyt chaotycznie. Które kable się stopiły przy kostkach, których kostkach?

 

Tutaj masz schemat:

https://www.flickr.com/photos/40097295@N04/albums/72157662391555693/with/26961493916/

 

Przeleć co bezpiecznik zasila i znajdziesz tak co go pali. Skoro nie działa nadmuch to ma to mało wspólnego z wymianą rozrządu. Raczej bez znaczenia. Pewnie szczotki dmuchawy lub sam silnik dmuchawy stanął. Nie ma się co oszukiwać. To są 20 letnie sztrucle, wszystko się w nich psuje w ustalonym porządku.

 

Jedyne co mogłeś zrobić to przycisnąć przewód od czujnika ciśnienia klimy. Do niego idzie plus z tego bezpiecznika, ale szybciej by się sam upalił niż spalił 30A bezpiecznik.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik pali od razu czy po paru minutach?Posprawdzaj czy wszystkie kostki od klimy są podpięte i czy jakiś kabel przy montażu nie jest ściśnięty. wydaje mi się że wentylator nie powinien działać bo chyba też jest - na tym bezpieczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bezpiecznik pali od razu czy po paru minutach?Posprawdzaj czy wszystkie kostki od klimy są podpięte i czy jakiś kabel przy montażu nie jest ściśnięty. wydaje mi się że wentylator nie powinien działać bo chyba też jest - na tym bezpieczniku

Bezpiecznik pali odrazu. Okazało się że są kable ściśnięte od przewodu czujnika klimy lecz po wyjęciu I zaizolowaniu ich dalej pali bezpiecznik. Ręce opadają :(

wentylator od klimy chodzi nawet jak jest spalony bezpiecznik ?

Edytowane przez xelis111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy wentylator nie działa na tym bezpieczniku, dział na bezpieczniku 40A (Nr. 42) a aktywować może go czujnik temperatury płynu, niezależnie czy klima jest czy nie włączona.

Ręce nie opadają tylko miernik w rękę i sprawdzasz gdzie są przebicia na tym przewodzie. To, że był ściśnięty to już wiesz. Jeśli spalił bezpiecznik i to bardzo duży to możliwe, że upalił się gdzieś po drodze i tego nie widzisz.

 

Masz wszystko w schemacie jaki ci wkleiłem. 

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodatkowy wentylator nie działa na tym bezpieczniku, dział na bezpieczniku 40A (Nr. 42) a aktywować może go czujnik temperatury płynu, niezależnie czy klima jest czy nie włączona.

Ręce nie opadają tylko miernik w rękę i sprawdzasz gdzie są przebicia na tym przewodzie. To, że był ściśnięty to już wiesz. Jeśli spalił bezpiecznik i to bardzo duży to możliwe, że upalił się gdzieś po drodze i tego nie widzisz.

 

Masz wszystko w schemacie jaki ci wkleiłem. 

I jeszcze jedno jak wyjme przekaźnik numer 213 to wsadzam bezpiecznik I nawet go nie pali lecz dalej nic nie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno mam kabelek vag kkl i nie mogę dobrze połączyć się z klima jak się połącze chce sprawdzić błędy I mnie rozlacza zaraz ? jakieś rady na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...