Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osłona przegubu wypadła - powód do niepokoju?


Rampage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Ostatnio miałem konieczność aby pojechać na szarpaki diagnostyczne. Dodatkowo zauważono że wypadła osłona z przegubu, tzn się poluzowała i nie jest dobrze zabezpieczona przez co na skrętach odkrywa się przegub. Rok temu miałem wymieniane przeguby, mają zaledwie przejechane około ~6000km więc są praktycznie nowe. Miesiąc po założeniu także spadła osłona jednak w porę zaregowałem i miałem założoną na nowo. Teraz problem się powtórzył lecz nie wiem kiedy mogło się to stać, być może nawet długo jeżdżę na owej usterce. Nie zauważyłem jednak jakiegoś stukania na skretach. Spoglądałem także czy do środka nie dostał się piach i tego też nie zauważyłem. Brakuje jedynie smaru. Są ogólnie powody do obawy? Ogólnie po zimie zauważyłem skrzypienie, jednak że bardziej pochodzi od zawieszenia.

Da się jakoś sprawdzić czy owy przegub jest w dobrej kondycji?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli go nie słychać, to jest w dobrej kondycji  i jeżeli niema na nim piasku, nowa guma i dopasowana opaska powinny załatwić slrawę koszt ok 5dyszek + robocizna mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, kto to naprawiał pokpił sprawę i za słabo zacisnął opaski albo nie trafił kołnierzem osłony w rowek na przegubie, dlatego osłony spadły. Taki przegub trzeba wymontować, wymyć i jeżeli nie ma uszkodzeń nasmarować na nowo i założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam z opinią kolegi tylko to musi być kumaty mechanik i uczciwy a nie taki co znowu spartoli robotę, żeby znowu u niego wymieniać a takich partaczy niebrak niestety. U mnie już tak 3 przeguby załatwili... A ten smar kupisz w komplecie razem z gumą i opaską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zmienialem oski na te z ajm tam dalem new zew loobro i tez mialem problem z ta oslona tzn nie spadala tak jak tutaj ale mimo tego ze wszystko zrobilem starannie i zgodnie ze sztuka oslony pekaly i co jakies 2 mce musialem wymieniac te gumki mimo tego ze zawsze dawalem loobro.

W koncu mam spokoj nie wiem jak to sie stalonale juz rok nic nie peka..

Jak masz chwile to powalcz sam a oslony kupuj gumowe nie plastiki wtedy wsio bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie z prawej mam przegub Meyle i tam jest gumowa osłonka i półfora roku spokoju a z lewej w tym czasie 2 GSP padły mi i zanosi się, że 3ci padł teraz bo zaczyna klekotać, ale wstawię Meyle i z lewej i my#le, że będzie gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub zdjęty, wyczyszczony, nasmarowany. Nowa opaska i wszystko pięknie spasowane. Oby podziałało jak najdłużej. W środku nie zostały zauważone jakieś drobiny piachu więc wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2018 o 06:13, oooo AEB oooo napisał:

Ja u siebie z prawej mam przegub Meyle i tam jest gumowa osłonka i półfora roku spokoju a z lewej w tym czasie 2 GSP padły mi i zanosi się, że 3ci padł teraz bo zaczyna klekotać, ale wstawię Meyle i z lewej i my#le, że będzie gitara

Miałem ten sam problem z GSP, czasem miesiąca nie wytrzymywały. Teraz mam Spidana i problem z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...