Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapach stęchlizny.


VoreQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Jestem posiadaczem a4 b8 sedan z 2008r. Od kiedy go kupiłem w aucie ciągle jest jeden zapach - stęchlizny. Był już kilkukrotnie prany suszony itd.Efekt był przez kilka dni, a po tym zapach ponownie wraca. W serwisie powiedziano mi, ze to grzyb i żebym odgrzybił go pianką odgrzybiająca nawet taką od klimy Tak też zrobiłem wyjąłem siedzenia, wyprałem wszystko odkurzaczem piorącym i wlałem do niego jak i do siedzeń praktycznie 5l pianki.  Zapach w aucie ? Samego płynu. Obok auta ? Dalej lekki zapach stęchlizny. Filtr kabinowy również oglądałem jest czyściutki i pachnący. Może ktoś miał podobny problem i podpowie gdzie szukać przyczyny ?  Obwąchałem już chyba wszystko i nie ma konkretnego miejsca skąd wywodziłby się ten zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowej w bagażniku nie wozisz? ;)

 

A serio odpływy w podłodze nie zapchane? Otwory w bagażniku za zderzakiem nie zapchane? Odpływ z klimy drożny? Masz szyberdach? Nie masz wilgoci pod wykładziną i piankami wypełnień? Sprawdź to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku wszystko suchutkie , szyberdachu nie mam no i na pewno to nie z klimy ponieważ najgorzej jest jak samochod stoi zamknięty, podczas jazdy z klimy jest czysty świeży zapach, była ostatnio odgrzybiana. Wymienię przednie fotele i tylną kanape, ale czy to możliwe, że po wyjęciu siedzeń i po wypraniu całego środka 2 krotnie nadal utrzymuje się leciutki zapach stęchlizny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga pod wykładziną sprawdzona i odpływy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoge pod wykładziną jeszcze nie sprawdzałem, muszę całą wykładzinę wyjąć ? Wykładzina jak najbardziej sucha i pachnąca. Co do odpływów pod maską znalazłem jeden ( lewy góry róg) było w nim multum liści i był zapchany , lecz nie wydobywał się z niego jakikolwiek zapach. Gdzie jeszcze szukać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchyl wykładzinę przy drzwiach wyjmując uprzednio listwy na zatrzaski. Zdarzają się przypadki zawilgocenia pod piankami, szczególnie przy module komfortu pod stopami kierowcy. 

 

Tu masz fotkę o co mi chodzi:

7.jpg?bwg=0
 

 

A inne odpływy masz w podłodze pod autem.

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...