Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Złomowanie auta bez rejestrowania


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na oku auto. Samochód z walniętym motorem, ale za to praktycznie pełna opcja wyposażenia.  
Chcę go kupić, wyciągnąć co wartościowsze, a resztę na złom.

Teraz kłania się pytanie: co muszę zrobić, żebym go mógł zezłomować legalnie? 

Auto ma aktualne oc, cena ok. 4000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz umowę kupna sprzedaży to złomujesz normalnie. Musisz być właścicielem auta żeby je zezlomowac. W dowodzie masz inne dane ale masz umowę kupna sprzedaży więc nie ma problemu. Najlepiej zadzwoń tam gdzie złomuja pojazdy i dokładnie Ci powiedzą cobi jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A nie trzeba płacić nic w skarbówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skarbówce zawsze trzeba zapłacić PCC3 o ile nie kupujesz samochodu na fakturę, wtedy jesteś zwolniony. Na uregulowanie należności podatkowych ejst bodajże 14dni od dnia zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdź dokładnie warunki złomowania, bo przynajmniej teoretycznie musisz dopłacić firmie recyklingowej za każdy brakujący kilogram auta, więc nie wiadomo, czy ogołocenie będzie Ci się kalkulowało.

I w razie pomysłu na rozłożenie auta na części i zapomnienie o nim, to niestety UFG upomina się o niezapłacone OC, więc póki auto zarejestrowane, to trzeba płacić OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, soolek napisał:

teoretycznie musisz dopłacić firmie recyklingowej za każdy brakujący kilogram auta,

W koła betonu naleje i się masa wyrówna.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, soolek napisał:

I w razie pomysłu na rozłożenie auta na części i zapomnienie o nim, to niestety UFG upomina się o niezapłacone OC, więc póki auto zarejestrowane, to trzeba płacić OC.

Auto aktualne oc ma, więc o to się nie boję. 

3 godziny temu, soolek napisał:

I sprawdź dokładnie warunki złomowania, bo przynajmniej teoretycznie musisz dopłacić firmie recyklingowej za każdy brakujący kilogram auta, więc nie wiadomo, czy ogołocenie będzie Ci się kalkulowało.

Mam w okolicy złom, co aż tak się nie czepiają, nawet jak łysą budę bym im przywiózł, tyle że płacą mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie... A co z ubezpieczeniem? Załóżmy, że auto kupuję dziś, a w poniedziałek już jedzie na złom. Muszę zaczekać ze złomowaniem, aż przyjdzie kontynuacja polisy na moje nazwisko czy idę po prostu z polisą na nazwisko poprzedniego właściciela i papierami o wyrejestrowaniu do agenta ubezpieczeniowego i zgłaszam zezłomowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz czekać. Jak zezłomujesz to zgłaszasz fakt w WK i u ubezpieczyciela, możliwe, że nawet oddadzą Ci część składki za pozostały opłacony okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wszystko wiem. Dzięki wielkie za pomoc, bo ciemny byłem w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...