Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana filtra kabinowego


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

hmm a jak nie rozkrecając tej oslony itd sprawdzic czy ma sie ten filtr kabinowy??

Czy w kazdej A4 B5 jest ten filtr czy dopiero w tych nowszych?? Ja mam auto z 1995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdej :biggrin:

dzieki bardzo, jutro to rozkrece i wszystko bedzie jasne.

sadzilem ze jest tylko w tych wersjach z filtrem przeciwpylkowym ( mają taki przycisk z rysunkiem autka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzilem ze jest tylko w tych wersjach z filtrem przeciwpylkowym

Filtr kabinowy = filtr przeciwpyłkowy, to jest to samo tylko inaczej nazywane

a dziekuje bardzo za szczegolowe wyjasnienie, sadzilem ze przeciwpylkowy jest tylko wtedy kiedy na panelu srodkowym jest taki przycisk z autkiem, widzialem ze w A4 od 1996 roku takie cos jest, ojciec mial tez cos takiego w oplu corsa b, u mnie w A4 nie ma to sadzilem ze nie mam przeciwpylkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad filtrem jest taka rynienka,u mnie była złe założona i zalało mi polowe auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to do innego tematu ale moze i tu sie nada...

Jak ustawie klimatronika na wiekszy nawiew to zaczyna wypluwac z wylotow drobne kawalki i czesci (wyglada to tak jak jakis pył z wiekszymi kawalkami) jakies gąbki czy cos (czarne). Po ok 30 minutach takiej jazdy tapicerka nadaje sie tylko do przecierania z tego ..... .

Jest to wina filtra kabinowego czy cos innego? Jesli tak to zaraz owy bede zamawial. Nie chce rozkrecac jesli by sie mialo okazac ze to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawie klimatronika na wiekszy nawiew to zaczyna wypluwac z wylotow drobne kawalki i czesci (wyglada to tak jak jakis pył z wiekszymi kawalkami) jakies gąbki czy cos (czarne).

Takie rzeczy mi wypluwał nawiew w Golfie jak zamokła uszczelka na klapie powietrza i po prostu kryszyła się, raz większymi raz mniejszymi kawałkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawie klimatronika na wiekszy nawiew to zaczyna wypluwac z wylotow drobne kawalki i czesci (wyglada to tak jak jakis pył z wiekszymi kawalkami) jakies gąbki czy cos (czarne).

Takie rzeczy mi wypluwał nawiew w Golfie jak zamokła uszczelka na klapie powietrza i po prostu kryszyła się, raz większymi raz mniejszymi kawałkami

Czyli co bedzie do wymiany? Dzieje sie to od dluzszego czasu wiec chyba "wysuszenie" tej uszczelki nie wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis chcialem odkrecic tą oslone (przedstawioną na rysunkach) sprawdzic czy napewno ten filtr tam jest... ale mowie sprawdze wkladając reke od dolu pod ta rynienke... no i dotknąlem filtra. Pytanie mam nastepujące, u mnie czegos brakuje tzn jakiejs oslony, czy ten filtr sobie jest od tak na gorze przykryty tylko tą rynienką (oslona z pierwszego rysunku) :question::question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od góry jest tylko rynienka którą zresztąmam pękniętą i chyba trzeba wymienić ?

Nie może być szczelnie zamknięty bo skąd by ssało powietrze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na dniach musze go wymienic... wsadzilem tam reke i wyciagnolem zbrudzoną jakbym w węglu kopal... wcale bym sie nie zdziwil jakby ten filtr mial tyle latek co autko :bicz:

A sie zastanawialem co ja moge miec przytkane i nie teges jak przy odrobinie chlodu i deszczu wszystkie szyby zaparowane i nawiew na full nie dawal rady zeby to osuszyc, az mi wstyd bylo bo kumpel w 80 B4 zalączyl nawiew i chwila moment szybki suchutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to do innego tematu ale moze i tu sie nada...

Jak ustawie klimatronika na wiekszy nawiew to zaczyna wypluwac z wylotow drobne kawalki i czesci (wyglada to tak jak jakis pył z wiekszymi kawalkami) jakies gąbki czy cos (czarne). Po ok 30 minutach takiej jazdy tapicerka nadaje sie tylko do przecierania z tego ..... .

Jest to wina filtra kabinowego czy cos innego? Jesli tak to zaraz owy bede zamawial. Nie chce rozkrecac jesli by sie mialo okazac ze to nie to.

Wypluwa ci kawałeczk imaty wygłuszającej, która jest przyklejona do klapy obiegu wewnętrznego.

Wyjmij wentylator nawiewu i odklej resztki, bo ci zapcha parownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, będę wymieniał to jak chcesz zrobię foto story...

foto story będzie bardzo pomocne, dzięki :biggrin:

[ Dodano: 22-04-2007, 22:01 ]

sory chlopaki ze zawracam dupe, wymienilem filtr wczoraj, bulka z maslem, slepy by sobie poradzil.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...