Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 nieprzyjemny zapach z klimatyzacji pomimo ozonowania


Jumpman23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu po włączeniu klimatyzacji w moim a4 b6 wydobywa się mega nie przyjemny zapach, tak jak by coś zdechło. Byłem na ozonowaniu raz, spokój był z 2 dni i dalej smród, kupowałem jakieś preparaty na bazie alkoholu i piankę z rurką pewnie z 2 razy, psikalem bezpośrednio na parownik, rozebralem schowek pasażera i tak przez dziurkę no i pomogło na parę dni. Co polecacie w jakiej sytuacji ? Czy obejdzie się bez wyjmowania parownika ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tobias napisał:

zmienić auto

Wyloguj się jak masz tak pomagać.

@Jumpman23 - zmieniałeś filtr kabinowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zazwyczaj po nocnym postoju śmierdzi z klimy przez chwilę. Zawsze jak wymieniam filtr kabinowy, to puszczam jeszcze coś takiego http://allegro.pl/moje-auto-odswiezacz-klimatyzacji-i-nawiewow-150ml-i7138761825.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, k232 napisał:

Wyloguj się jak masz tak pomagać.

@Jumpman23 - zmieniałeś filtr kabinowy ??

Tak, filtr kabinowy był wymieniany. Na parowniku musi byś jakis grzyb albo coś. Trzeba to przeczyscic tylko mam pytanie czy da się to zrobić bez wyciągania parownika ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzybiałeś klimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jumpman23 ja byłem na czyszczeniu parownika metodą Tunap, bo podejrzewałem, że raczej nigdy nikt tego nie robił. Po czyszczeniu spoko, smrodku przy przełączaniu pomiędzy klimą a nawiewem praktycznie brak. Aczkolwiek ostatnio musiałem rozbierać schowek, żeby się dostać do silniczka klapy, to przy okazji dokupiłem IPĘ w sprayu + miałem pół opakowania pianki. Ładowałem na zmianę pianką i alko (głównie), ale chyba przedobrzyłem z tą pianką, mimo, że nie zużyłem jej wiele, to teraz przy odpaleniu auta lub przełączeniu na econ znów mi śmierdzi z kratek, takim ostrym zapachem + delikatna nuta zepsutej cytryny :decayed: Schowka mi się nie chce znów ściągać, więc wyjmę tylko filtr kabinowy i napsikam tam samą IPĄ, no i zobaczymy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...