Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8Tq EPC podczas jazdy


BartekT20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wracałem z trasy 300 km zapaliła se kontrolka EPC  był zerowy brak mocy  , następnego dnia pojechałem do Mechnika wpiol się w kompa wyskoczył błąd  Map Sensor   czujnik został wymieniony i dalej to samo pod komprm . kilka dni wcześniej wymieniałem olej i czujnik położenie wału ponieważ naa ciepłym silniku nie chciał odpalać , czujnik był ponownie zmieniany na inny bo wyczytałem tutaj na forum ze przez czujnik położenia wału może być właśnie ten błąd ale dalej nic z tego  ,Map Sensor wskazuje cały czas niskie ciśnienie . Już nie mam pomysłów co się stało , jutro dodam fotki z vcds 

pozdawiam 

Edytowane przez BartekT20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy,   przepraszam za jakoś ale tylko takie zdiecie mam , jak się zbliży jest Okey ? pozdawiam 89f4bc2e4b8022cagen.jpg

 

Edytowane przez BartekT20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek do sprawdzenia wszystkie węże, podciśnienia oraz cały dolot. Demontuj po kolei i sprawdzaj

Edytowane przez PawelVK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże sprawdzone , podciśnienie rownierz jedynie była dziura w dolocie , został waż zmieniony , błąd pojawia się od MAP Sensor przy przyciśnieciu  pedału gazu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedał został sprawdzony działa jak należy , jutro zabieram się za wymiene przepływomierza powietrza , Wiec napisze co i jak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te błędy które są na screenie po wykasowaniu ponownie wracają ?

Jeżeli tak to posprawdzał bym napięcia zasilające czujniki i pedał, z nich wszystkich chyba tylko czujnik położenia wałka rozrządu jest zasilany bezpośrednio przez ECU, pozostałe mogą być zasilane z jednego bezpiecznika ( przydał by się schemat elektryczny osprzętu silnika ) :hi:

Edytowane przez piotrsob1
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś wszystkie bezpieczniki ( kontrolką , czy na pewno nie są przepalone ) ?

Szukam schematu 1,8 t, napisz może do kolegi kamilvag , ma on dostęp do takich rzeczy :hi:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piotrsob1 napisał:

Sprawdzałeś wszystkie bezpieczniki ( kontrolką , czy na pewno nie są przepalone ) ?

Szukam schematu 1,8 t, napisz może do kolegi kamilvag , ma on dostęp do takich rzeczy :hi:

Po wykasowaniu błędów , zostaje tylko ciśnienie w kolektorze , bezpieczniki zostały wszystkie sprawdzone .Napisze i wstawię Tutaj schemat cały . Jeśli się wykasuje  wszystkie błędy nie pokazuje się EPC , dotknie się delikatnie pedał gazu i pokazuje ciśnienie w kolektorze jedyny błąd pod obciążeniem wracają wszystkie prócz walka rozrządu 

Pozdawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2018 o 10:12, Pawelkiwi napisał:

A błąd pedału przyśpieszenia?

Pedał do wymiany.

Pedał został sprawdzony i działa prawidłowo 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kogoś z kim mógł byś się zamienić na mapsensor , tak na początek , by wyeliminować choć jedną niewiadomą ?:whistling:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrsob1 napisał:

Nie masz kogoś z kim mógł byś się zamienić na mapsensor , tak na początek , by wyeliminować choć jedną niewiadomą ?:whistling:

Map sensor został wymieniony na nowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie znaleźć schematu, ma ktoś dostęp do ELSY i mógł by wygrzebać ?

Ostatnią benzynę miałem w 2000 roku , dla tego bez podstawowej rzeczy ( schematu ) nic więcej nie wydedukuje :eusathink:

PS 

wiązki elektryczne w komorze silnika przejrzałeś ?

Może jakiś gryzoń w nich zasmakował ?:naughty:

Edytowane przez piotrsob1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrsob1 napisał:

Nie mogę nigdzie znaleźć schematu, ma ktoś dostęp do ELSY i mógł by wygrzebać ?

Ostatnią benzynę miałem w 2000 roku , dla tego bez podstawowej rzeczy ( schematu ) nic więcej nie wydedukuje :eusathink:

PS 

wiązki elektryczne w komorze silnika przejrzałeś ?

Może jakiś gryzoń w nich zasmakował ?:naughty:

Wiązki w silniku nie sprawdzałem , teraz podmieniłem przepływke , oraz pedał gazu od kolegi co ma to samo ale nadal to samo , zgasło na chwile EPC po wciśnięci gazu pojawił się błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpięciu się w vcds , sprawdzenie jakie dane podaje przeplywka danych nie ma wgl , nawet się nie wyświetlają :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wiązka albo ECU. Macie schematy do diagnozy, nie będę się wtrącał już, przeanalizujcie :P

1.8T.pdf

https://drive.google.com/open?id=1dYd_bHa6DiqYibL9FpYc7z8OsJI8vvaS

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Albo wiązka albo ECU. Macie schematy do diagnozy, nie będę się wtrącał już, przeanalizujcie :P

1.8T.pdf

https://drive.google.com/open?id=1dYd_bHa6DiqYibL9FpYc7z8OsJI8vvaS

Jak padło ECU to na nowo cała mapa czy da się zgrać ze starego mapę ?

Dziękuje za Schemat ,

pozdro :)

Edytowane przez BartekT20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Albo wiązka albo ECU. Macie schematy do diagnozy, nie będę się wtrącał już, przeanalizujcie :P

1.8T.pdf

https://drive.google.com/open?id=1dYd_bHa6DiqYibL9FpYc7z8OsJI8vvaS

Śmiało,  wtrącaj się jeśli masz jakiś pomysł  , będę wdzięczny za każda podpowiedzieć i radę 

pozdawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...