Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] - Poduszki silnika


zacefix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do wymiany w swojej A4ce poduszkę silnika (chlupie), jej nr to 4B0 199 379 E

Chiałem kupic jakąś używaną w dobrym stanie, zastanawiam się czy nie mozna by było dopasować jakąś np od Skody Superb (produkowana do 2008)

Wyglądaja identycznie ale maja troche inne oznaczenia np (8D0 199 382 L) i tutaj moje pytanie własnie.

Czy oznaczenie ma jakieś dla mnie znaczenie czy mogę wybać dowolną która wyglada identycznie 

 

Z góry dziekuję za odpowiedź

Pozdrawiam Daniel

Edytowane przez zacefix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat poduszek pod silnikiem kilka razy w swoim AFN. Zaczęło się od tego, że chciałem zredukować drgania budy i hałasy w kabinie, i stanęło właśnie na poduszkach pod silnikiem.

1. Najpierw wstawiłem zamienniki. Efekt był jeszcze gorszy, niż przed wymianą. Po przejechaniu 1-2 tyś km ciągle było beznadziejnie.

2. Wstawiłem używki w dobry stanie. Ale efekty był mniej więcej taki sam, jak na moich oryginałach.

3. Następnie wstawiłem polecane zamienniki (jedne z najdroższych w sklepie). I było trochę lepiej, niż przy pierwszych zamiennikach, ale gorzej, niż na moich starych oryginałach.

4. Wstawiłem nowe oryginały z ASO (wydałem chyba z 2x więcej niż na te droższe zamienniki) i od tej pory już buda prawie drży. Praktycznie od momentu wstawienia nowych poduszek zrobiła się cisza w kabinie. Po ułożeniu się poduszek (kilkaset km) było tylko lepiej.

 

Reasumując. Jak wymiana poduszek pod silnikiem, to tylko oryginały z ASO, ewentualnie sprawdzone używki, ale trzeba mieć pewność co do nich. Zamienniki, to tylko niepotrzebny, dodatkowy wydatek, bo i tak wrócisz do oryginałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...