Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Termostat do 2.0TDI


inhosik

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zmienić termostat w swoim aucie. Jak jadę teraz w ciepłe dni na tempomacie 90km/h przy zewnetrznej temp. ok 18 stopni temperatura silnika spada mi. Wszedzie na forum piszą, że do caga jest termostat 03L121111AD, jest on w obudowie. Czy w 2.0 tdi wychodziły dwa rodzaje termostatów?  W etce znalazłem inny o numerze 03L121113A i zerkam pod maskę i u nie jest taka prosta rurka z bloku jak z poniższego rysunku pod numerem 8. Czyli 03L121111AD u mnie nie podejdzie?

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, do 2009 roku układ chłodzenia był trochę inny.  Na jednym obrazku jest na czerwono zaznaczony ten termostat plastikowy z nowszych modeli. Na drugim rysunku nie ma tego termostatu i to jest sprzed 2009. Widocznie u Ciebie on nie występuje.

BTW zmieniłem dosłownie 2-3 dni temu termostat na ten 03L121111AD  z ASO i problem zniknął.  Przy okazji okazalo się, że w układzie chłodzenia "woda" była mega brudna. Sprawdź jak u Ciebie jest, bo nie wiem czy to nie było częściowo odpowiedzialne za ciężką sprawność układu chłodzenia. W zbiorniczku była czysta, ale reszta syf.

2.jpg

30704930_607765582890102_5092366779531919360_n.jpg

Edytowane przez peacenotwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz rację, u mnie jest sam wkład termostat, jest o wiele tańszy, Lipa bo miesiąc temu kupiłem 03L121111AD nowy ori za ponad 200zł i leżał czekał do wymiany a dziś zaglądam i niespodzianka. Z tego co widzę ori  03L121113A otwiera się przy 82 stopniach, 03L121111AD przy 87 stopniach, Swag wypuścił zamiennik 03L121113A co otwiera się przy 88 stopniach, koszt 34zł. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w nowszych 2.0TDI jest to że po wymianie na inny niż oryginał, silnik się nie grzeje odpowiednio i stąd mit, że  "Ten typ tak ma".  Radzę Ci wymienić na ori z ASO ten termostat.

Ten 03L121111AD  ktoś na pewno od Ciebie odkupi z chęcią

Edytowane przez peacenotwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrym tematem jest podpiąć na zimnym vcds odpalić i czekać aż się rozgrzeje, w blokach jest temperatura na silniku i temperatura na wyjściu z chłodnicy, u mnie po odpaleniu temperatura na chłodnicy cały czas wzrastała wraz z temp silnika, była o 10 stopni niższa tylko czyli termostat puszcza od samego początku.

 

f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2018 o 16:23, inhosik napisał:

Rzeczywiście masz rację, u mnie jest sam wkład termostat, jest o wiele tańszy, Lipa bo miesiąc temu kupiłem 03L121111AD nowy ori za ponad 200zł i leżał czekał do wymiany a dziś zaglądam i niespodzianka. Z tego co widzę ori  03L121113A otwiera się przy 82 stopniach, 03L121111AD przy 87 stopniach, Swag wypuścił zamiennik 03L121113A co otwiera się przy 88 stopniach, koszt 34zł. Dzięki za pomoc.

Witam! U mnie ta sama sytuacja... Najpierw kupilem wczesniej 03L121111AD a potem patrze ,ze tez ten krociec a pod nim 03L121113A. Kupowales w koncu ten wklad Swaga 88st czy orginal 82st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wymieniłem, pewnie na jesień się za to wezmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie termostatu radzę zaopatrzeć się w nowy oring często ulega zniszczeniu przy wymianie i cieknie płyn chłodniczy

koszt oringu w ASO 5zł a wymiana samego oringu to roboty tyle co przy wymianie termostatu

nr oringu 06B121687

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Przezylem zime na niedogrzaniu. Teraz lato, widomo ok. Zanim przyjdzie zima chce wymienic ten termostat. Tylko czy warto wkladac tego Swaga czy ori wsadzic. Ceny samego termostatu nie sa duze. Czy ori czy jakis inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzinek5 napisał:

Dzieki za info. Przezylem zime na niedogrzaniu. Teraz lato, widomo ok. Zanim przyjdzie zima chce wymienic ten termostat. Tylko czy warto wkladac tego Swaga czy ori wsadzic. Ceny samego termostatu nie sa duze. Czy ori czy jakis inny. 

ja brałem ori z ASO koszt około 240zł

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak tylko u mnie nie jest ten kompletny 03L121111AD lecz sam wklad 03L121113A. Pytanie na jaki u siebie wymieniales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak tylko u mnie nie jest ten kompletny 03L121111AD lecz sam wklad 03L121113A. Pytanie na jaki u siebie wymieniales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego co widze masz autko z 2010r. Ja z 2008. A uklad chlodzenia jakos w 2009 sie zmienial temu pytam o sam wklad wlasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dzinek5 napisał:

A z tego co widze masz autko z 2010r. Ja z 2008. A uklad chlodzenia jakos w 2009 sie zmienial temu pytam o sam wklad wlasnie

ja miałem ten razem z obudową z końcówka AD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... u mnie to toche inaczej wyglada. Bo kupilem najpierw wlasnie ten z obudowa. Bede musial go sprzedac. Tylko teraz wlasnie wklad kupic w Aso (82st) czy zamiennik Swaga (88st)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dzinek5 napisał:

No wlasnie... u mnie to toche inaczej wyglada. Bo kupilem najpierw wlasnie ten z obudowa. Bede musial go sprzedac. Tylko teraz wlasnie wklad kupic w Aso (82st) czy zamiennik Swaga (88st)

gdzie kupowałeś jak w ASO mozesz oddac albo wymienić na inny produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem czasem trochę poniżej, czasami dlugo się nagrzewal. Generalnie po wrzuceniu termostatu Vernet (Behra nie mogłem dorwac) jest ideolo. Niektórzy twierdzą, że nie ma sensu, a koszt jest nieduży i może pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...