Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z paleniem


kozikron

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z samochodem Audi A4 b6 1,9 TDI silnik AWX. Problem polega, że nie ciężko pali. Udało mi się zdiagnozowac kiedy ma to miejsce. A sytuacja wygląda następująco.

Silnik palił bez problemu. Tylko raz na jakiś czas wyświetlał się błąd hamulców dokładnie ABSu i po czym gasnął błąd a silnik pracował prawidłowo. Ostatnio wróciłem z trasy samochód postał około godziny i do palenia, a tu kręci rozrusznik a nie słychać aby zagadał. Kilka prób i nic, aż rozładowałem akumulator. Kolega podjechał samochodem i użyczyłem od niego prądu . Kręcenie pierwsza klasa, jak na nowym akumulatorze i też nie chciał zagadać. Kilkukrotnie kręciłem stacyjką  po czym załączył się silnik i działał. Pojechałem do domu  zgasiłem samochód, do palenia a tu nic. znów to samo. Podłączyłem komputer na wyłączonym silniku, przekręcona stacyjka i nie mogłem się połączyć z sterownikiem silnika i absu.  Błędy był na module liczników, a w historii brak komunikacji z sterownikiem silnika i absu. Zainteresowało mnie, że jakoś dziwnie świecą lampki na desce rozdzielczej jakby trochę słabiej, Kręciłem rozrusznikiem i nie zagadał. Kilkukrotnie próbowałem a w pewnej chwili, kontrolki zaczęły o wiele lepiej świecić starter na rozruszniku silnik pali.  Dzisiaj  też miałem ten sam przypadek, raz na jakiś czas  jak wskaźniki przygasają to nie ma szans odpalić, jak świecą trochę mocniej od razu z pierwszego strzała jest palenie. Z ciekawości sprawdziłem przekaźniki pod komputerem silnika i są sprawne. Sprawdzałem na miernikiem i oddzielnym zasilaczem.  Wychodzi tak jakby coś nie łączyło stykało. Nie mam schematów  i informacji z czego jest brane zasilanie sterownika ABSu i Silnika, może coś na stacyjce jest nie tak i za którymś razem załącza napięcie na sterowniki. Prosżę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz temat ze schematami , ale na szybko do AWX-a nie znalazłem ....:

Napisz w dziale elektrycznym, może ktoś ma i Ci podrzuci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj szczególnie masy, główne punkty łączeniowe... 

Schemat AWX: https://drive.google.com/open?id=1FNyAVEuIjF_Mg6V6vRrhSuN6_YTUIvFw

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem widowajce. Problem byl w styku od stacyji. Na pinie nr 15 pojawialo sie napiecie okolo 3 volt i nie mozna bylo zapalic silnika. Po kilku przelaczeniach na styku jest pewne 12 v i silnik dziala od pierwszego strzalu. Problem rozwiazany. Przestalt tez sie wyswietlac bledy Absu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...