Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda w samochodzie


neek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niestety po 2/3 dniach opadów deszczu dzisiaj nie miła niespodzianka w samochodzie, mokra wykładzina od strony pasażera.. ? 

Na obrazku zaznaczyłem miejsce gdzie jest po prostu bardzo mokre, myślę że spokojnie można by z tego wodę wycisnąć. Głównie w tym miejscu co zaznaczyłem, reszta jest powiedzmy "sucha".

Kanaliki od panoramy drożne

Z góry dzięki za każdą pomoc.

32948649_1693806697399914_3909275672291311616_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bin85 napisał:

Cześć, uporałeś się z tym ?

Skoro wszystkie kanały sprawne to pozostają dwie rzeczy do sprawdzenia jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bin85 napisał:

Jakie ?

Pod dywanem u pasażera jest rurka gumowa od klimy I powinna woda splywac pod autem czasami może się wypiac Ale skoro jak piszesz że jak pada tylko deszcz to druga sprawa jest taka że może przednia szyba się odkleja u mnie tak bylo ze szyba leciała woda kupiłem nową I jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazała się  panorama z tym że odpływy są drożne, woda spływa po słupku i po schowku kapie właśnie w miejscu zaznaczonym wyżej na zdjęciu, ale jeszcze nie doszedłem co jest nie tak z tym szyberdachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2018 o 13:26, bin85 napisał:

Problemem okazała się  panorama z tym że odpływy są drożne, woda spływa po słupku i po schowku kapie właśnie w miejscu zaznaczonym wyżej na zdjęciu, ale jeszcze nie doszedłem co jest nie tak z tym szyberdachem

I jak udało się ustalić co i jak? U mnie niedawno zauważyłem podobny problem, niewielka ilość wody w miejscu jak zaznaczyłeś. Po zdjęciu osłony bezpieczników widać jakieś rdzawe ślady w środku i jakby stamtąd ta woda kapała na wewnętrzny plastik na progu i następnie ściekała na dywanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem,dywanik mokry od góry dywan suchy, cieknie gdzieś z okolic słupka po bezpiecznikach tych umieszczonych po stronie pasażera, pewnie z panoramy, jak coś znajdę napiszę.Ach ta niemiecka niezawodna myśl techniczna.

Edytowane przez jok21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Panoramy to mogę pomóc w temacie, jeżeli macie nadal ten problem to napiszcie wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio sucho,ale jeśli masz rozwiązanie może napisz tu dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc , u mnie występuje chyba ten sam problem , jeżdżę b7 2.0 TDi , wersja angielska ( mieszkam tutaj od wielu lat ) i problem jest po lewej stronie od pasażera , mokro jest w tym samym miejscu w którym kolega zaznaczył ( adekwatnie do strony :) )  , ponieważ musiałem wyciągnąć schowek i wymienic zawias , gąbka pod schowkiem w samym rogu również jest mokra , ostatnio lalo się dość mocno zaraz zza nadkola , czysta woda , praktycznie na samym środku jest kolejny "wyciek " ale to raczej na 100% od skraplacza klimy i to normalne , czy któryś z kolegów mógłby pokazać na zdjęciu w którym miejscu mam szukać odpływów z podszybia ,,? W miejscu gdzie jest filtr zaraz obok akumulatora widać że jest trochu wody która stoi ale niestety nie wiem jak się do tego zabrać. Proszę o jakieś porady , lub fotkę jak to przetkac , dzięki i pozdrowionka dla Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 12:21, jok21 napisał:

U mnie ostatnio sucho,ale jeśli masz rozwiązanie może napisz tu dla potomnych.

Najczęściej jest to połączenie węża i odpływu w każdym rogu Panoramy. Po latach następuje zmęczenie materiału (słabe połączenie fabryczne) i przepuszcza wodę. Tutaj mogą być kanaliki drożne a i tak będzie ciekło. Trzeba po prostu się dobrać do tego i porządnie skleić silikonem elastycznym bądz jakimś dobrym klejem do elementów gumowych.

 

W dniu 20.03.2019 o 16:56, Qbaqba napisał:

Czesc , u mnie występuje chyba ten sam problem , jeżdżę b7 2.0 TDi , wersja angielska ( mieszkam tutaj od wielu lat ) i problem jest po lewej stronie od pasażera , mokro jest w tym samym miejscu w którym kolega zaznaczył ( adekwatnie do strony :) )  , ponieważ musiałem wyciągnąć schowek i wymienic zawias , gąbka pod schowkiem w samym rogu również jest mokra , ostatnio lalo się dość mocno zaraz zza nadkola , czysta woda , praktycznie na samym środku jest kolejny "wyciek " ale to raczej na 100% od skraplacza klimy i to normalne , czy któryś z kolegów mógłby pokazać na zdjęciu w którym miejscu mam szukać odpływów z podszybia ,,? W miejscu gdzie jest filtr zaraz obok akumulatora widać że jest trochu wody która stoi ale niestety nie wiem jak się do tego zabrać. Proszę o jakieś porady , lub fotkę jak to przetkac , dzięki i pozdrowionka dla Was ?

W B6 odpływ był pod akumulatorem, podejrzewam że w B7 jest podobnie, także trzeba wyciągnąć akku. I jak piszesz że stoi u ciebie woda to trzeba po prostu rękę wsadzić i wymacać taki gumowy jakby korek, który ma krzyżowe nacięcie, one często się zapycha (liście brud itp.) . Musisz to wyczyścić lub lepiej wyciągnąć ten korek aby był swobodny odpływ. Powinno wszystko  dołem puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie woda pod pedałami coraz bardziej mokro po deszczu. Więc wyczyscilem i  uszczelnilem uszczelkę pod ecu i nie pomogło. Okazało się że woda leciała z boku, po kablach wychodzących z drzwi. W środku  w  słupku i sie dostawał do środka po kablach.Jest tam taka uszczelka styropianowa  z której wychodzą  kable którą uszczelnilem sylikonem. Teraz czekam na deszcz. Zobaczymy

Edytowane przez Sylwek250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie rozebrałem w końcu część podsufitki i już wiem skąd na dywaniku woda. Przyczyną jest nieszczelny niebieski wąż którym odprowadzana jest woda z panoramy,u siebie uszczelniłem dokładnie to połączenie silikonem I będę czekał na rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam ten sam problem.  Woda zacieka po slupkach, plastikach na dywanik z lewej i prawej strony. Rozebrałem podsufitke lałem wodą ale śladu nie bylo wody... mozecie napisać co bylo u Was przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...