Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 Avant BRD mod na 250+


Lygrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Podobnego tematu nie znalazłem na forum więc zakładam swój.

Mam A4 B7 Avant Quattro w S-line z silnikiem 2.0 TDI o mocy 170 koni czyli BRD ? i mam parę pytań odnośnie tuningu mechanicznego.

Na początek opiszę krótką historie auta i podam wymagania.

A więc Październik 2017 zakupiłem moje wymarzone BRD przebieg 230 tyś kilometrów ? po około 40 dniach niestety padł silnik i nadeszła decyzja remont czy sprzedaż ?

Więc zamówiłem silnik ;) z przebiegiem 98 tyś. kilometrów udokumentowany zacząłem wymianę i zamawianie części:

Nowe Turbo,

Nowe uszczelki i uszczelniacze,

Nowe wtryski,

Nowy Dwumas ze sprzęgłem,

Nowy rozrząd,

Nowy bezawaryjny napęd pompy olejowej na łańcuszku nie na imbusie,

Nowe filtry wraz z olejami,

Nowe czujniki DPF ,Turbiny, Silnika mówię prawie o wszystkich (Sakramenckie pięniądze kosztowały ?).

Jedyne co zostało ze starego silnika to sterowniki z elektryką i DPF. Mogłem coś pominąć ,ale jak sobie przypomnę to dopiszę.

Po tygodniu przyjemności z rozbieraniem i skręcaniem zacząłem śmigać dalej ?

Tak wygląda historia auta ponieważ jest u mnie stosunkowo nie długo pewnie się zastanawiacie ile kasy wydałem ,a więc:

Auto - 30.000 zł,

Silnik - 11.000 zł,

Części + robocizna (niestety sam wszystkiego nie zrobiłem bo nie posiadam tylu narzędzi) - 10.500 zł

całość - 51.500 zł

Teraz konkrety

Auta nie zamierzam sprzedawać bo włożyłem w niego dużo kasy i czasu ,więc postanowiłem go tuningować pod własne wymagania skoro ma zostać zemną do końca swojego żywota.

Chip tuning to za mało (niestety)

Moc jaka mnie interesuje od 220 do 360 koni lub mniejsza moc większy moment obrotowy.

Co polecacie zrobić w takim przypadku ? 

Ja myślę nad wymianą:

1 - Sprzęgła na mocniejsze,

2 - Wtrysków na większe,

3 - Turbiny na hybrydę z CAHA ew. coś innego większego,

4 - Układu wydechowego na coś bardziej oddychającego (DPF musi zostać ? często bywam u Niemców ,a tam mają regorystyczne wytyczne odnośnie emisji spalin),

5 - Chip tuningu ,a w zasadzie indywidualne dostrojenie auta pod wymienione podzespoły,

6 - nowy IC jeśli zajdzie potrzeba.

Według mnie to by było na tyle ,ale chciałbym się zapoznać z Waszą opinią i propozycjami.

Jak każdy wstawię zdjęcia mojej niuni jako foto historie od kupna do dziś i od momentu zaczęcia modów do skończenia tuningu.

 

PS: W temacie kolegi z forum widziałem Białą B7 w avancie z BRD zrobioną na 261 koni jak się nie mylę i tym się inspiruję.

Edytowane przez Lygrys
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę tak.

Sprzęgło na mocniejsze obite kevlarem ok.

Wtryski nie wymienisz na większe bo to siemens piezo. Nie widziałem nigdzie by wydoliły więcej jak 220. Możesz zmienić na bosche magnetyczne ale nie wiem czy do nich są większe końcówki. Ponadto wiąże się to z wymianą ecu i wiązek.

Turbinę dobierzesz coś mocniejszego, najwyżej dorobisz flansze, olej, wode i będzie ok.

Dpf możesz wyrzucić bo jak sprawdzą emisję spalin. Przecież w dieslu się mierzy tylko zadymienie a jak tuner jest kumaty to tak zrobi program że nie będzie dymienia.

Ic chyba nie potrzebny w tym modelu.

To moje przemyslenia tak na szybko.

Ja mam 2.0 BMNa i mam 200/440Nm bez dpfa i na razie mi styka. Z takim momentem jeździ się już przyjemnie.

 

 

Edytowane przez GRADIENT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio w Tomaracing wstawiali post że znaleźli paliwa w BMN na 300+ z serii PPD Siemensa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając odpowiedzi zacznę chyba od turbo hybrydy i programu zobaczymy jak wyjdzie i wtedy pomyślę nad resztą. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lygrys napisał:

Nowe Turbo,

Nowe uszczelki i uszczelniacze,

Nowe wtryski,

Nowy Dwumas ze sprzęgłem,

Nowy rozrząd, 

Skoro miales robic tunning , to bez sensu nowe turbo, nowy dwumas....

Trzeba bylo dac odrazu GTB2060VKLR lub 2260VKLR
Sprzegło polecałbym docisk sachs performance + makland... ew, sam MakLand tez powinien wystarzyc.

17 godzin temu, Lygrys napisał:

4 - Układu wydechowego na coś bardziej oddychającego (DPF musi zostać ? często bywam u Niemców ,a tam mają regorystyczne wytyczne odnośnie emisji spalin),

No to spekatularnych wyników sie nie spodziewaj bo DPF by sie zapychał baaaaaardzo szybko.

 

W Twoich butach zrobił bym Turbo + MakLand + dobry programi i koło 260/500 nm by wyszlo moze nawet z DPFem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tuningu pomyślałem dopiero niedawno po zrobieniu auta dlatego siedzi seryjne turbo.

GRADIENT powiedział ,że dobry tuner potrafi zrobić dobry program bez DPF i bez dymienia ,więc takiego będę szukał to wtedy auto będzie lepiej oddychać bez DPF.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak.Oczekujesz mocy?Kupujecie małolitrażowe wypierdki,a potem modzenie żeby były konie i niuton,ale by czasem za dużo nie paliło i ogólne koszta eksploatacji taniej?.Kupiłeś auto,a potem musiałeś wybulić kupę kasy następnej i dalej chcesz ładować?.Już jest 52.Od razu się bierze auto zgodne z oczekiwaniami.Kupiłbyś  ASB i potem się zastanawiał,ewentualnie czy iść dalej.Te 11 wywaliłbyś też w czarnym scenariuszu w 3,0,ale cały czas byłbyś w dużo lepszej sytuacji na starcie niż jesteś przy BRD?A jak już taka kasa poszła plus mody chcesz,to o B8 w 3,0 się zaczyna ocierać.?.Ale cóż każdy robi jak uważa.

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marcellus napisał:

Skrzynia HCK wytrzyma 500nm ? 

Quattro ma GYH.

13 godzin temu, Lygrys napisał:

GRADIENT powiedział ,że dobry tuner potrafi zrobić dobry program bez DPF i bez dymienia ,więc takiego będę szukał to wtedy auto będzie lepiej oddychać bez DPF.

No moze wizualnie tak, ale wątpie zebys bez kata i DPFa przeszedł niemiecki test spalin...

 

10 godzin temu, mirek31071977 napisał:

A ja powiem tak.Oczekujesz mocy?Kupujecie małolitrażowe wypierdki,a potem modzenie żeby były konie i niuton,ale by czasem za dużo nie paliło i ogólne koszta eksploatacji taniej?.Kupiłeś auto,a potem musiałeś wybulić kupę kasy następnej i dalej chcesz ładować?.Już jest 52.Od razu się bierze auto zgodne z oczekiwaniami.Kupiłbyś  ASB i potem się zastanawiał,ewentualnie czy iść dalej.Te 11 wywaliłbyś też w czarnym scenariuszu w 3,0,ale cały czas byłbyś w dużo lepszej sytuacji na starcie niż jesteś przy BRD?A jak już taka kasa poszła plus mody chcesz,to o B8 w 3,0 się zaczyna ocierać.?.Ale cóż każdy robi jak uważa. 

Mam podobnie, mam zrobionego BPW w quattro na ~240-250 - 460-470 nm i dalej jest malo... quattro strasznie moc ogranicza...
Niestety jak kolega Mirek pisze mam podobne odczucia, i ciut zaluje ze nie wzielem 3.0 ASB, no cóż, wiadomo koszt rozrządu i wtrysków, ale tam tylko program i jak motorownia zdrowa to wyniki piękne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie robiłeś całą tą przygodę z BRD? bo widze ze małopolska...

co do DPF bo tak jak inny jak nie wywalisz to nie do osiągniesz cudów

Pisali tutaj ze na fabryce w BRD można wycisnąć bezpiecznie 215Hp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2018 o 20:57, mirek31071977 napisał:

A ja powiem tak.Oczekujesz mocy?Kupujecie małolitrażowe wypierdki,a potem modzenie żeby były konie i niuton,ale by czasem za dużo nie paliło i ogólne koszta eksploatacji taniej?.Kupiłeś auto,a potem musiałeś wybulić kupę kasy następnej i dalej chcesz ładować?.Już jest 52.Od razu się bierze auto zgodne z oczekiwaniami.Kupiłbyś  ASB i potem się zastanawiał,ewentualnie czy iść dalej.Te 11 wywaliłbyś też w czarnym scenariuszu w 3,0,ale cały czas byłbyś w dużo lepszej sytuacji na starcie niż jesteś przy BRD?A jak już taka kasa poszła plus mody chcesz,to o B8 w 3,0 się zaczyna ocierać.?.Ale cóż każdy robi jak uważa.

A4 B7 była moim marzeniem ,a jeśli chodzi o spalanie to mnie nie interesuje. 3.0 wykluczyłem bo są drogie części, niezbyt dobry silnik i opłaty SPORE(według mnie) ,a druga sprawa jest taka że mam na klapie 2.0 TDI i chciałbym widzieć miny tych z większym silnikiem którzy znikają w kłębach dymu z pod moich kół zdziwieni ,że to tylko 2.0 TDI.

Bo mieć auto z dużym silnikiem z dużym momentem i mocą to potrafi każdy ,a mieć małolitrażowe auto z kopem i włożonym sercem już mało kto. 

Mam znajomego który ma trabanta z silnikiem calibry 2.0 w benzynie uturbiony coś koło 300 koni i fajnie się z nim jeździ wyprzedzając cwaniaczków w BMW ,mercedesach i audi (nie obrażając nikogo) którzy myślą ,że to tylko trabant. Dodam ,że budował go 3 lata i chodzi oto ,że ma auto jakich nie ma na drodze.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 11:50, Karasik2 napisał:

gdzie robiłeś całą tą przygodę z BRD? bo widze ze małopolska...

co do DPF bo tak jak inny jak nie wywalisz to nie do osiągniesz cudów

Pisali tutaj ze na fabryce w BRD można wycisnąć bezpiecznie 215Hp

W Zakopanem robilem wymiane po części sam reszta u pewnego mechanika który..a  nieważne teraz mechanika mam innego polecanego.

Jeśli bez wyzwalania dpf nie będzie się dało to trudno będzie mniej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lygrys napisał:

druga sprawa jest taka że mam na klapie 2.0 TDI i chciałbym widzieć miny tych z większym silnikiem którzy znikają w kłębach dymu z pod moich kół zdziwieni ,że to tylko 2.0 TDI.

Górnolotne marzenia masz. Większość użytkowników drogi nie obchodzi Twój napis na klapie. Tak duże zwiększenie mocy powoduje, że często coś w aucie się pie*doli. Zawsze na drodze znajdzie się ktoś szybszy. Chyba, że lubisz co tydzień naprawiać furę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wycięcia DPF... Czy teraz przypadkiem przy przeglądzie nie ma wyniku analizatora spalin wrzucanego do systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, werbel napisał:

Co do wycięcia DPF... Czy teraz przypadkiem przy przeglądzie nie ma wyniku analizatora spalin wrzucanego do systemu?

jest poziom zadymnienia! czy jest na pokładzie czy nie ma, reguluje to norma

tabliczkę masz pod maska ... u mnie 0,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wycięty DPF, śmierdzi, ale nie kopci (czasami dymek puści jak postoi chwilę na światłach i się depnie mocniej na 2-ce) to jest szansa, że będzie ok? Stresuję się za osobę, która kupi moją sztukę.

Edytowane przez werbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie polega na depnięciu na postoju z rurką w d*** auta :)

na ok 4tys obrotów i jak będzie czarny dymek jak u mnie to będzie powyżej 3.0   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 2.0 TDI 8V BPW 230km/505Nm spełniła badanie na stacji diagnostycznej , a wydech u mnie sama goła rura 3 cale ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie odswieze troszke temacik ?.

Audi była na chip tuningu ? na pełnej fabryce osiągnęła 205 koni i 418 nm według ludzi którzy robili chip jest to niezły wynik.

W planach większe pompowtryski podobno w USA dostępne, większe turbo ,pojedynczy IC ,wzmacniane sprzęgło ,sportowy filtr powietrza z odlotem z dołu zderzaka i nowy wydech robiony na zamówienie 3 cale z wywalonym dpf i wyłącznym egr. Takie są plany jak wszystko ogarnę pochwałę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...