Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.2fsi TERMOSTAT


turborzeznik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie odnosnie termostatu, czy jego zachowanie jest prawidlowe gdy, na zimnym silniku, wylaczonym, lekko posciskam gorny gumowy szlauch, ten od chlodnicy ktory wchodzi do silnika, to slysze jakby termostat sie otwieral i zamykal w momencie gdy go sciskam. Temperatura podczas pracy silnika jest prawidlowa, na zegarach pokazuje 90stopni, zagrzewa sie normalnie, podczas jazdy temperatura jest tez stala, prawidlowa. Czy ten dzwiek jest normalny? Z tego co pamietam, zima gdy byly temperatury ok 5 stopni lub mniej to tego zaden taki dzwiek sie nie wydobywal. Czy to znaczy ze termostat "przepuszcza"? Nadaje sie do wymiany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, turborzeznik napisał:

Z tego co pamiętam to do termostatu musisz ściągnąć kolektor 

Mechanik który na codzień nie robi V-ek poradzi sobie czy trzeba fachowca szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nie wiem, gdybym miał czas i miejsce na takie rzeczy to pewnie sam bym to zrobił po obejrzeniu jakiegoś filmiku na YT. Sam zobacz jak to wygląda 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie patrzę i wymiana dla ogarniętego mechanika to kwestia 30 min. Na spokojnie do 1h. 

Termostat najlepiej oryginał prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najlepiej oryginał, kwestia tylko pieniędzy :D ja bym spróbował się dowiedzieć która firma produkowała dla audi termostaty i poprostu kupić z tej firmy, bo będzie to to samo jakościowo co oryginał tylko że taniej niż w ASO. Z resztą nawet nie wiem jakie są ceny termostatow oryginalnych i nie, tak że nie wiem czy gra warta świeczki. Wiem że np. Czujnik cisnienia w dolocie (MAP) w audi kosztuje 70euro u mnie, a dokładnie ten sam czujnik produkowany przez boscha tylko że brak na nim logo audi, kosztuje już 30...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...