Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór silnika


Spacelord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przybiera się do kupna a4 ale mocno zastanawiam się na wyborem silnika. 1.8 t 150 lub 163 km bądź na 1.9 tdi. Z tego co obserwuje w więcej jest tdi i 150 km jednostek 1.8t. Może ktoś z was rozwieje moje wątpliwości. Podkreśla że auto służyło by w celach rodzinnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zdecydowanie celowal w 1.8T, bez roznicy z jakim oznaczeniem, kazdy z nich jest taki sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat jestem posiadaczem 1.8t 163km (BFB). Przesiadłem z diesla, na te benzynę i już nigdy w życiu nie chce prywatnie użytkować diesla.

Przy w miarę rozsądnym obchodzeniem się z pedałem gazu, auto naprawde nie pali tak dużo. Dojeżdzając do pracy drogą eksrepsową około 50km, przy predkościach +/-120km/h spalanie wychodzi 6.9l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja znów w swoim BEX-ie w mieście jak w profilu kręcę się ok 13l/100km:decayed: i nie mówię o zimie:D bo w zimie mój rekord to 25l w 40min. ale na lotnisku kręcąc bączki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi nie zależy już na osiągach bardziej na ekonomi i bezawaryjnoaci. Tym autem będzie jeździła w większości moja kobieta z dziećmi więc duża moc nie potrzebna ale też żeby to nie był jakiś muł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, że w dzisiejszych czasach moc bex-a to żadna moc:) Dzisiaj 190km to ma byle kosiarka 3 cylindrowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, iddle37 napisał:

1.8t 150KM to 2000-2002

1.8t 163KM to 2003-2004

No nie bardzo B7 miały 163km a one były od końcówki 2004r produkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, YoGi1984 napisał:

To ja znów w swoim BEX-ie w mieście jak w profilu kręcę się ok 13l/100km:decayed: i nie mówię o zimie:D bo w zimie mój rekord to 25l w 40min. ale na lotnisku kręcąc bączki:D

Doskonale Cię rozumiem... u mnie w bexie + quattro + program na 235hp nie schodzę poniżej 12 litrów... Chyba że naprawdę jadę jak dziadek.. czyt 5/6 bieg i 90 - 100 km/h... a z górki w ogóle bez gazu...  :D  to wtedy 8 literków spali... ale to nie jest jazda. A paliwo niestety idzie w góre, ale jakoś nie widzi mi się gazować mojego bexunia ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Repik napisał:

No nie bardzo B7 miały 163km a one były od końcówki 2004r produkowane.

tutaj mowa o b6. Poza tym w b7 siedzi ten sam silnik co w b6 (bfb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...