Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samochód sam przyspiesza


acid1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy, założyłem konto ponieważ mam pewien problem, na który nie mogę znaleźć odpowiedzi w internecie i mam nadzieje, że Wy będziecie w stanie mi pomóc. Mianowice: jadąc dziś swoją audi a4 dodałem trochę więcej gazu niż zazwyczaj, przy zwianie biegu na sprzęgle auto samo wchodziło na najwyższe obroty, bez wciskania pedału gazu. Zatrzymałem, zgasiłem samochód, lecz po ponownym odpaleniu auto od razu dodawało gazu do samego końca tj. do 7.5tyś obrotów.  Po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzęgła auto samoczynnie przyspiesza. Sprawdzałem z kolegą, czy linka przy przepustnicy odpowiednio reaguje na wciśnięcie gazu i mimo, że poruszała się poprawnie, samochód dalej sam dodawał gazu do oporu. Odpiąłem akumulator na 5 min ale to również nie pomogło. Działo się tak zarówno na benzynie jak i na LPG. Za bardzo nie wiem, od czego zacząć, więc proszę Was, forumowicze, jako bardziej doświadczonych i znających temat mechaniki samochodowej lepiej ode mnie, o poradę

 Dodam, że podobna sytuacja nigdy nie miała miejsca, samochód sam nie dodawał gazu, były tylko lekkie falowania obrotów na luzie, co jest chyba normalne w 22-letnim samochodzie. Samochód to Audi A4 z 1996r z motorem 1.8 5v napędzanym benzyną + LPG. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica do czyszczenia musiała się zawiesić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...