Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 TDI CAPA - słaby na niskich obrotach i opóźniona reakcja na gaz


luk330

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

odkąd się zrobiło ciepło (aczkolwiek nie jestem pewien czy ma to związek z temperaturą, teraz wydaje mi się, że niewielki) moje 3.0tdi jest słabe poniżej 2tys obrotów i występuje takie opóźnienie w reakcji na gaz. Czyli mam np 1300-1500obrotów, wciskam gaz a reakcja jest po 1-2sekundach. Wcześniej nie dość, że reakcja była natychmiastowa to momentu obrotowego było zdecydowanie więcej w tych niskich partiach obrotów. Teraz cokolwiek zaczyna się dziać dopiero od 1800-1900, wcześniej przy 1500 już był ogień (zresztą zgodnie z danymi technicznymi powinno być 500nm od 1500obr).

Błędów żadnych nie ma. Z pobieżnej mojej analizy live data nic nie wzbudziło niepokoju. Pewnie wypadałoby zrobić całe logi dynamiczne w całym zakresie obrotów, pytanie które kanały zlogować?

Byłem u dwóch mechaników i zaczynam wątpić - stwierdzili, że nic się nie dzieje i kazali jeździć i obserwować :) 

Może ktoś miał podobny problem? Jak jeździłem BMW to miałem coś podobnego i okazał się nastawnik turbo, jednak tutaj nie za bardzo wiem jak go zdiagnozować.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj boost i ciśnienie CR

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marcin4x4 napisał:

daj boost i ciśnienie CR

 

Nie pamiętasz może które to kanały będą?

Edytowane przez luk330
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...