Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.03.2021 o 14:53, ferdek77 napisał:

Można po wyglądzie paska ocenić czy wymaga już wymiany? Przejechane na nim 72tys. z 254tys. 80% trasy.

W sumie nie było by pytania, gdyby nie to, że ostania wymiana była w 2013 a z tego co tu widzę, 5 lat to max, tylko nie orientuje się, z czego to wynika, z doświadczenia?

20210228_115001.jpg

20210228_115014.jpg

20210228_120324.jpg

Ja to bym to już dawno wymienił. Zęby już ładnie wychełtane na pasku. Rozrząd nie duże pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 14:53, ferdek77 napisał:

z tego co tu widzę, 5 lat to max, tylko nie orientuje się, z czego to wynika, z doświadczenia?

Z degradacji materiału z którego jest wykonany pasek (głównie guma), a w silniku diesla szczególnie, bo te paski łatwo tam nie mają.

2 godziny temu, ferdek77 napisał:

W oryginalnych zestawach też są paski Conti?

Dayco, przynajmniej tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, mam nadzieję że jeszcze z 1 tys. do wymiany wytrzyma. Ja miałem ori zestaw i jak widać z paskiem Conti, chyba że podmienili :) 

Przy przebiegu +-260 tys. coś jeszcze trzeba wymienić, czy tylko to co jest w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami to jest tylko tysiąc, a czasami aż tysiąc....różnie to bywa.

Do wymiany jest jak zawsze zestaw + obligatoryjnie pompa wody, warto zerknąć też na uszczelniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jakie są rozwiązania na zerwany gwint szpilki napinacza w głowicy? Czytałem że wstawia się tulejkę bo helicoil może nie wytrzymać? Przerabiał ktoś z was to?

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi w Skodzie wstawiliśmy sprężynkę i trzyma jak wściekła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam zawsze na ori

u mnie w malym miasteczku 250zl robocizna

w wiekszym miescie 350zl

podaje ceny jakie ja placilem.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie zestaw Dayco,  to samo co ori i 3 razy tanszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ferdek77 napisał:

Jakie są teraz ceny za wymianę rozrządu? Wymieniacie na ori, czy zamienniki?

Ja płaciłem 1000zl ze wszystkim. Plus do tego wymiana płynu chłodniczego i paska alternatora. Czy to dużo czy mało,  ciężko powiedzieć. Zestaw Ina. Gość u którego robię nie uznaje innej metody niż,  ściąganie pasa przedniego. (małe miasteczko). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dev napisał:

Kup sobie zestaw Dayco,  to samo co ori i 3 razy tanszy

Wcześniej miałem ori, więc nie mam doświadczenia z zamiennikami, ten Dayco to ta sama jakość ? Robię głównie trasy za granicę i chciałbym w miarę możliwości uniknąć awarii na wyjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Przemsoon napisał:

Ja płaciłem 1000zl ze wszystkim. Plus do tego wymiana płynu chłodniczego i paska alternatora. Czy to dużo czy mało,  ciężko powiedzieć. Zestaw Ina. Gość u którego robię nie uznaje innej metody niż,  ściąganie pasa przedniego. (małe miasteczko). 

Ja też w małym miasteczku będę wymieniał, więc ceny za robociznę pewnie podobne, zastanawiam się tylko nad zamiennik-ori, skoro, to to samo, to płaci się tylko za pseudo strefę komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ferdek77 napisał:

Wcześniej miałem ori, więc nie mam doświadczenia z zamiennikami, ten Dayco to ta sama jakość ? Robię głównie trasy za granicę i chciałbym w miarę możliwości uniknąć awarii na wyjazdach.

Ja zakładam tył Dayco, dobra  cena i jakość.

Ori paski są Dayco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 10:04, ferdek77 napisał:

Ja też w małym miasteczku będę wymieniał, więc ceny za robociznę pewnie podobne, zastanawiam się tylko nad zamiennik-ori, skoro, to to samo, to płaci się tylko za pseudo strefę komfortu?

Ori wiadomo droższe. Dayco,  Ina będzie dobre. Części po stronie mechanika. W razie jakichkolwiek kłopotów całość spoczywa na nim. Nie powie później że coś się stało przez części które ja załatwiłem. Jak mi się coś stanie z tą Ina to dam znać :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Przemsoon napisał:

 Dayco,  Ina będzie dobre.  

Firmy starają się lecz z tym  bywa różnie.

W zestawach INA paski nie zawsze od Dayco i napinacze bywają trefne nie te od Litensa.

W zestawach Dayco oczywiście ich pasek ale części metalowe z tym bywa różnie.

Nie jestem zawodowym mechanikiem więc styczność z zestawami mam sporadyczną.

Opakowania są zaplombowane/zaklejone więc zwrot jak coś mi nie pasuje jest nie możliwy.

Biorąc powyższe pod uwagę zestawy kompletuję kupując pojedynczo części, wychodzi ciut drożej ale mam to co chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuje tylko Dayco jak jest oczywiście dostępne do danego silnika. Napinacz przy dokręcaniu ustawia się zawsze w zadanym położeniu. Przy INIie to loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do mechanika, u którego będę wymieniał rozrząd, oni montują SKF i INA, z Dayco podobno mieli problemy i ich nie montują, zastanawiam się jeszcze nad takim zestawem 

ALLEGRO.PL

Niewiele drożej, a podobno oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ferdek77 napisał:

.... z Dayco podobno mieli problemy i ich nie montują..

:polew: :polew:  :polew:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...