Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

od 8:10

szukałem całe 2 min na YT

Masakra jakaś :facepalm: zuważyliście jak ściągnął pokrywę silnika bez wyciągnięcia bagnetu oleju? Bez komentarza. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Ty pewnie byś to lepiej zrobił panie mądraliński. Nagraj jak Ty wymieniasz to się też pośmiejemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby szczegół ale może się przydać, występują dwa rodzaje blokad wału dla 1.9 TDI:

3rlcmnmv.jpg


3098a2e2c992abbbm.jpg

Jaki jest numer uszczelniacza kółka zębatego? Mam do wymiany.

xbqcucet.jpg




A może ktoś napisac z jakim momentem należy dokręcić pompę wody i szpilke która trzyma rolkę napinającą?

q6lcxqrc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz paska RoZ ma wskaznik,jesli sie nie myle to wskaznik podczas pracy silnika delikatnie cofa się, u mnie cofa się tyle co na zdjeciu , tak to wyglada na wolnych obrotach , ale i na zgaszonym silniku wskaznik jest na granicy 'okienka' ,rozrzad ma juz nalatane ale mozna by jeszcze posmigac na nim. Czy mozna smiało wykonac korekcję napinacza pomimo pewnego przebiegu

zdjecie w linku ponizej

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/zni9DftDUZ1cj55rCPpsx4q1Nt367l

Edytowane przez PRZEMEKC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymieniłem dziś rozrząd (części od kolegi z forum) i wydaje mi się że zbyt głośno chodzi, tak jakby pasek był zbyt mocno napięty. Czy ten wskaźnik napięcia na napinaczu podczas pracy ma się przesuwać czy ma cały czas stać w miejscu. U mnie podczas pracy silnika wskaźnik stoi praktycznie w miejscu jak na zdjęciu. Czy może musi trochę pochodzi żeby się ułożył ?

http://www.fotosik.pl/zdjecie/1aac51b727d9d4cd

Edytowane przez bercik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje rady zanim zrobilem rozrzad sprawdzilem wskazania synchro i mialem +5 po wymianie wyszlo mi -6 i jak prubuje ustawic na kole blisko 0 nie bedzie silnik rowno pracował i nie chce palic na zimnym rozrzad byl ustawiany na blokadach jak na filmach wyrzej prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wydaje mi się że zbyt głośno chodzi, tak jakby pasek był zbyt mocno napięty

Może kolego nagraj niepokojące dźwięki i wrzuć nagranie na forum, możliwe że ktoś wtedy coś podpowie.

U mnie wskaźnik w trakcie pracy silnika delikatnie drga ( jakiś 1mm) , ale myślę że jak stoi w miejscu to jest ok. Według załączonego zdjęcia napinacz ustawiony wzorowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że zbyt głośno chodzi, tak jakby pasek był zbyt mocno napięty

Może kolego nagraj niepokojące dźwięki i wrzuć nagranie na forum, możliwe że ktoś wtedy coś podpowie.

U mnie wskaźnik w trakcie pracy silnika delikatnie drga ( jakiś 1mm) , ale myślę że jak stoi w miejscu to jest ok. Według załączonego zdjęcia napinacz ustawiony wzorowo :)

Szukałem na forum, to pasek wpada w wibrację bo po dociśnięciu palcem ustaje. Ludzie opisywali że wymieniali pasek i pompę na inną i było to samo. Ja dałem sobie już z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy orientuje się może ktoś, jaki jest gwint na śrubę tą (M8 czy M10), co się wkręca w podłużnicę aby odchylić pas w pozycję serwisową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy orientuje się może ktoś, jaki jest gwint na śrubę tą (M8 czy M10), co się wkręca w podłużnicę aby odchylić pas w pozycję serwisową?

M8 na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy orientuje się może ktoś, jaki jest gwint na śrubę tą (M8 czy M10), co się wkręca w podłużnicę aby odchylić pas w pozycję serwisową?

M8 na 100%.

Dzięki za informację. Właśnie jestem na etapie składania wszystkiego. Popołudniami szybko robi się ciemno wiec za wiele nie idzie zrobić. Przed demontażem przygotowałem się w długie śruby (przedłużone) M8 i M10 na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania ori rozrząd 038198119A + pompa wody hepu p569 w bardzo dobrej cenie. Wiecej na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki. Zostałem szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego audi (niedługo zaprezentuje je w odpowiednim dziale) i kompletuje pakiet startowy. Olej i filtry zamówiłem już u Dzika i pozostał mi jeszcze rozrząd. I nie wiem czy kupić gotowy zestaw np. http://google.plczesc/zestaw-paska-rozrzadu-pompa-wody-contitech-ct1028wp4,audi,a4-avant-8e5-b6-2001-04-2004-12,1-9-tdi-130km,5-4797-16049-100453-0-31-ct1028wp4.html czy rozdzielić części na różnych producentów np:

-pasek: Contitech

-rolki: Ina/Ruville

-pompa wody: SKF/Hepu

I czy przy profilaktycznie wymienić też paski od alternatora i klimy? Bo w necie nie ma jednoznacznych odpowiedzi.

Ps. Kontaktowałem się z H4mm3R w sprawie oryginalnego rozrządu i tego jaki mam napinacz (pierwsza rejestracja marzec 2003 to chyba już mechaniczny), ale póki co czeka on na odpowiedź ze sklepu. Moim pierwszym wyborem jest zakup oryginału a to zapytanie traktuje jako "w razie w" (jeśli nie uda się kupić oryginału). Chcę za jednym zamachem wymienić olej, filtry i rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Conti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A co do pasków to profilaktycznie wymienić z rozrządem? Bo nie wiem czy zamówić od razu z zestawem rozrządu. Auto ma 220 tys przebiegu i pierwsza wymiana rozrządu była przy 140 tys km (Niemiec przeciągnął wymianę). Mi się wydaje, że dla świętego spokoju lepiej wymienić.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałeś filtry i olej u Dzika to trzeba było od razu i zapytać o rozrząd, na pewno miałbyś dobrą propozycję i dobrych producentów. Osobiście zaopatruję się u niego w części i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie wiedziałem, że u Dzika można też kupić rozrząd. Oblukam temat bo moje zamówienie jest jeszcze kompletowane.

A co do pasków klimy i alternatora to też profilaktycznie wwymieniacie przy okazji rozrządu?

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski klimy i osprzetu ja oglądam jAk ściągne i wtedy decyduje co dalej, paski nieśądrogie, najlepiej wymień wszystko jak samochód chcesz dłużej trzymać niż dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...