Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szron na rurce klimatyzacji, a brak zimnego powietrza we wnętrzu - zamienniki kompresora


danon198901

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

słuchajcie mam problem z klimatyzacją, otóż po włączeniu jej rurka (cienka) staje się zimna i pojawia się na niej szron, a w kabinie nie dmucha mi zimne powietrze. Najpierw myślałem, że to dysza jest walnięta, ale po jej wymianie dalej był problem. Miałem diagnostykę robioną u klimiarza i stwierdził, że mój kompresor nie ma wydajności (sterowanie z komputera jest, bo podłączał się bezpośrednio pod kompresor) - ale chciałbym posłuchać czy macie może jeszcze jakiś pomysł, bowiem nowy kompresor to cena powyżej tysiąca, nie licząc usługi wymiany wraz z nabiciem czynnika, którego cena poszła ostatnimi czasy ostro do góry.

Swoją drogą jeśli miałbym wymieniać kompresor to czy możliwe są jakieś zamienniki? Oryginalnie posiadam kompresor o oznaczeniach 8E0 260 805 BJ, natomiast znajomy mówił mi, że ktoś tam używkę w bardzo dobrym stanie ma do odsprzedania bodajże w oznaczeniach 8E0 260 805 BF (a więc różnią się dwie ostatnie literki). No i teraz pytanie jest takie, czy mogę sobie wsadzić do auta taki zamiennik? Przykładowo kompresor: https://www.autodoc.pl/denso/1664593 ma w opisie numery OEM i są tam wyszczególnione oba numery (BJ i BF)...czy to oznacza, że kompresor będzie pasował jako zamiennik obu numerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kompresor to oddaj do regeneracji lub kup używkę z pewnego źródła. Przerabiam problem przytartego kompresora i cena regeneracji to 350-600 zł ale to pikuś przy całkowitych kosztach i robocie w moim przypadku ?

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...